Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után beteges kényszerev...

Szülés után beteges kényszerevő lettem, hogyan lehet ebből kimászni? Kétségbe vagyok esve, segítség!

Figyelt kérdés

Nagyon rossz passzban voltam szülés után, nem ment a szoptatás, sosem aludt a babám, én sem hónapokig.. a barátnőim elmaradoztak, nem maradt senki barátom szinte, állandóan ideges, feszült, kialvatlan voltam, a férjemmel csomót veszekedtünk, összevesztem anyukámmal, anyósommal, mindenkivel.

Egy idő után elkezdtem édességeket venni, és enni... Ez tett boldoggá, komolyan, tervezgettem, hogy mit veszek majd másnapra, milyen csokit, sütit, kekszet, a gyerek alvásidejében megettem őket, és esténként is ezt csináltam, amikor már a kicsi is, és a párom is elaludtak.... Közben magyarázkodtam, amikor néha a szekrényben maradt üres bonbonos dobozt, vagy nutellás üveget megtalálta a férjem... Mindenkinek azt mondtam, hogy fogyókúrázom, de nem tudok lefogyni... Közben meg híztam... Először csak a télikabátom feszült, aztán a farmerem, most meg már semmi nem jön rám, újat kellett vennem mindenből, a nyári cuccaimat előszedtem, szinte semmit nem tudok felvenni belőle, és ma reggel ráálltam a mérlegre, és majdnem szívbajt kaptam, ugyanis 103 kilót mutatott!!!! 74 voltam a terhesség kezdetekor, a végén 86 ... aztán az elmúlt 15 hónapban ezek szerint magamra szedtem még majd' 20 kilót!! Most már nem akarok tovább hízni, teljesen kétségbeestem, nem is vettem semmit magamnak,a szokásos édesség-adagot, nem ettem ma még semmit, rendes ételt sem, magamba vagyok zuhanva, a férjem kérdezgeti mi bajom, de nem merem elmondani, hogy ennyit mutatott a mérleg... Nem csodálkoznék ha elhagyna, csoda hogy kitart mellettem, nem így vett feleségül, hanem csinosan... Nem veszekszünk már mostanában, de én többször is elutasítottam őt az utóbbi hetekben, mert szégyellem a testemet, most hogy pedig konkrét számot is tudok, végképp úgy érzem, hogy nem akarom, hogy lásson meztelenül... Legszívesebben az utcára sem mennék ki....

Az én hibám az egész, függő lettem, szerintem súlyosan, már most kétségbe vagyok itthon, hogy hétköznap amikor egyedül leszek itthon fogom e bírni, hogy nem eszek többet... A sétából hazaérve alig vártam, hogy megkóstoljam az aznapi sütit, vagy csokit, nem tudom hogy fogok kitartani, de nem mehet így tovább, Úr Isten!!!!!! Mit csináljak? Hogy lehet ebből kilábalni? Semmivel sem jobb mint ha mondjuk alkoholista lennék szerintem... Mi a fenét csináljak??? Szerettünk volna tesót is kis korkülönbséggel, de ennyi kilósan bele sem mernék vágni egy újabb terhességbe....

A munkahelyemre sem akarok így visszamenni, jó ég mit szólnának, tudom, hogy mindenki a hátam mögött sutyorogna, hogy hogy nézek ki...

Kétségbe estem most teljesen.....


2018. máj. 5. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Esetlrg pszichologus?

Biztos hogy tudna segíteni!

1. Nagy lépésen túl vagy.

Beismerted hogy ez így nem mehef tovább!

Én a helyedben leülnék és elmondanék mindent a férjemnek!!!!

Meg fog érteni!

Hidd el ha kíván akkor neki nem is olyan nagy probléma a súlyod.

De tegyél azért hogy a gyerekednek és a férjednek egy sokáig fitten élő egészséges anyukája felesége legyen.

Sok sikert neked!

2018. máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

A felismerésen túl vagy, ez a legnehezebb.

Nekem ez segít most:


Elhatároztam, hogy fogyok. De tényleg.


Kértem a férjem, hogy segítsen. Például szóljon, ha zabálok, és viseljen el, amikor éhes vagyok és nyekergek.


Másoknak is mondom, hogy fogyózok. Már meg se kínálnak olyannal, ami hízlal.


Nincs otthon nasi. Van helyette joghurt, kefír, túró, gyümölcs, saláta, abonett.


Kalóriabázis appot leszedtem a mobilra. Ez most a mániám, hogy minél pontosabban töltöm, és minél több kalóriát égessek mozgással.


Havi 3 kilót fogyok kb. Eddig 8 kiló ment le.

Az én babám még szopizik, nem lett kevesebb a tejem se.

2018. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Itt nem lesz elég ha lemondasz a nasikról, meg keveset eszel mert lógni fog a bőröd, és rosszul is lehetsz mert a szervezeted "éhezésnek" veszi majd és elkezd raktározni.

Persze első körben ki kell űzni az édességeket, és pótold valami mással, gyümölccsel, vagy 1 szem étcsoki ha nagyon rádtör az édességvágy, és mozgás-mozgás.

Nem elég ha sétálsz 2 órát a picivel, muszáj lenne elmenned sportolni ,vagy konditerembe és akár kérni személyi edző segítségét, ha nem akarsz egyedül meg kérhetnéd férjedet is csatlakozzon, legalább kimozdultok, ki ereszted a fáradt gőzt, és motiváljátok egymást.

Az már jó hogy felismerted hogy így nem mehet tovább, következő lépés hogy tegyél is érte, ami még nehezebb nekiállni, de fokozatosan könnyebb lesz hidd el.

2018. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

74-ről 103???😱

És ez hogy csak most tűnt fel? Senki nem szólt be még neked, hogy hogy nézel ki? Lehet jobban tették volna! Akkor hamarabb észbekapsz és nem hagyod idáig fajulni!

2018. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem tudom hogy tudott idáig fajulni a dolog, észrevettem természetesen eddig is hogy híztam, csak valahogy én nem gondoltam hogy ennyit, nem álltam mérlegre, illetve legutóbb valamikor 90 kg körül, tehát jó rég, én azt hittem, hogy azóta olyan 4-5 kg mehetett fel, nem 13 :(... Ne kérdezzétek, hogy hogy gondoltam... Nem is ez a lényeg, mindegy is, inkább attól rettegek, hogy hogyan fogom tudni megállni hogy ne egyek, és meg fogom-e tudni állni.

Mozogni jó lenne valamit, de hogy én nyilvános helyen tegyem (konditeremben) az kizárt, ahogy írtam az utcára se szívesen megyek ki, nemhogy ott mutogassam magam a sok izmos, vékony, kisportolt embernek... :/

Valami itthoni mozgásforma kellene.

A mai napot kibírtam, nem ettem semmi édességet eddig, de ez egyetlen nap... :(... és ahhoz hogy ezt a felesleget leadjam minimum hónapok kellenének... Legalább 20 kg ha lemenne... már boldog lennék. Olyan lehetetlennek tűnik, annyira kétségbeesettnek érzem magam, és annyira kilátástalannak az egészet, de nagyon szeretném ha sikerülne, és vége lenne ennek, mert ez egy rémálom.

Köszönöm azoknak is akik privátban írtak!

És rendesek vagytok, hogy majdnem mindenki normálisan szólt hozzám, és biztatott.

Nagyon megijedtem most, és úgy érzem, hogy elhatároztam magam hogy véget vetek ennek, de mégsem bízom magamban eléggé... :(

2018. máj. 5. 18:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos en is hasonlo helyzetbe kerultem ami a baratokat illeti, a gyerekeim angyalok de a feszultseg levezetesere alkohol, dohanyzas es kikapcsolodasra/sportra szant ido hianyaban egyedul az edesseget tudkm bevetni....nalam nem veszes a helyzet mert hamar eltelitodok, es azert van onkontroll, se en sem tudom elerni a kivant sulyom.

Nalam csak az valik be ha nem viszek penzt a.setakra, es otthon sem tartunk se kpt se edesseget..persze ilyenkor kepes vagyok befalni a gyerek kekszét dörmiet stb szoval mostanaban nekik.se veszek inkbb...fogyni igy sem tudok de legalabb nem hizok tovabb. A ferjeddel beszelj, az o kontrollja sokat segithet. Dietanak meg nagyon jk a kaloria szamlalgatas: kevesebbet egyel mint amit felhasznalsz...a tanyerod fele legalabb legyen minsig friss zoldseg (ne gyumolcs! Zoldseg!) Itt a nyar, tele a zoldsegpult. Hasznald ki.

2018. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagy valoszinuseggel az eves potcselekves lelki problemakra. Plane az edesseg a boldogsaghormonok. Menj pszichologushoz.

Biztos nehez lehet letenni egyik pillanatrol a masikra az edesseget igy helyette potold cukormentes csokival. Es kezd azt is csokkenteni. A mozgas meregtelenit es altala a sok sz***rt se kivanja az ember. Es a lelki gondokra is jo, hiszen ez szinte egyertelmu hogy attol van.

En oszinten megbeszelnem a ferjemmel. Nem kell konkretan elarulni a szamot ha nem akarod de tudja mit erzel, miert utasitod el. Hiszen ugy konnyebben veszi majd ezt az idoszakot hogy ha tudja mi ujsag mint hogy azt sem tudja mi van es majd mast szur le az egeszbol. Mond el a felelmeidet, ketsegeidet a gatlasaidat a vagyaidat stb... lehet hogy o fog a legjobban tamogatni.

Abszolut meg tudlak erteni, bar en nem vagyok ennyi de egy dkg se fogytam szules utan es most becsuszott egy terhesseg. En is hanyok magamtol. Nagyon szegyenlem azt sem tudom mit vegyek fel hogy valahogy kinezzek. De mint az elso terhessegemnel is most is odafigyelek mit eszek. Ha edessegre, peksutire vagyok megyek a Norbiba es kesz. En igy potolom. De sokfele modja van.

Kitartas! Es sok sikert!

2018. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdezô! Ugyan ez volt nálam is, még a kilók is majdnem stimmelnek. Én 75-rôl mentem 106-ra. Szintén éjszakai evészet, dugiban, stb...

Ha van kedved, írj rám.

Én 4 év alatt keveredtem ki belôle, de nekem egyéb pszichés problémák is elôjöttek, emiatt is zabáltam.

2018. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező! Hasonló cipőben jártunk. Első babám mellett folyamatosan nassolhatnékom volt, így több jött fel kisbabásan, mint terhesen. Abból faragtam kicsit, de a második babával újra felkúsztak a kilók. Tavaly ilyenkor határoztam el magam, orvosi segítséggel leadtam 25-öt, mostanság visszajött 5, most -10 a cél nyárig. Ősztől ovis a kisebbikem, újra dolgozni fogok, így már meg fognak ismerni a régi kollégák. :)

Nálad mi történt a kiírás óta?

2020. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!