Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kényszerevő vagyok! Mindenképp...

Kényszerevő vagyok! Mindenképp pszichológus kell?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Eredetileg 165/52 voltam. Lehet hogy volt rajtam egy kevés felesleg, de nem érdekelt, elégedett voltam. Kb 1 éve barátnőim hatására fogyókúrázni kezdtem. kevesebb mint 3 hónap alatt majdnem 10 kilót fogytam. Számoltam a kalóriákat (még ízesített ásványvizet sem voltam hajlandó inni, 0 szénh. ...)elmaradt a menzeszem,fáradékony voltam, hullott a hajam, a 32-es nadrágok leestek rólam és még így is kövérnek láttam magam, semmi szociális életem nem volt. Az idei nyár viszont teljesen kizökkentett ebből. Sokat voltam külföldön, normálisan kezdtem enni, persze pár kiló is visszajött de nem zavart, megint el tudtam engedni magam. Aztán vége lett a nyárnak és mióta itthon vagyok tömöm magamba a csokit, fánkot, kekszet... és titokban. Sokszor hánytatom magam, de néha nagyon szúr a mellkasom és nagyon félek. De úgy érzem , hogy ez egy ördögi kör, hogynincs aki/ami kihúzzon innen.

2012. nov. 2. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Nem pszichológusi hatáskör. Pszichiátert kell felkeresni. És minél előbb, mert az emberek 8-9%-a belehal ebbe. Általában valami szív eredetű probléma miatt (hirtelen leállás).
2012. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Egy remek szakorvos nem ártana, mielőtt belehalsz a hánytatásodba.

Egyébként már 52 kilósan is sovány voltál, így a barátnőid (?) elmebetegek, hogy fogyásra biztattak. Dobd ki őket, mert nem barát az ilyen.


Én is voltam anorexiás, és a barátnőim már 51 kilósan magyarázták, hogy egyek, meg hová fogyok már (45-ig). Na, ŐK barátok, a tieid libák.

2012. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt írta, hogy a barátnői HATÁSÁRA. Nem invitálására, hanem hatására. Azaz a vékony barátnői azt a hatást váltotta ki belőle, hogy fogyjon.
2012. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez nem igaz, hogy nem pszichológusi hatáskör. Pszichológus vagy pszichiáter kell, bármelyik, és a legjobb, ha ezen belül evészavarokra specializálódott az illető. Szerintem se késlekedj, minél hamarabb keress segítséget, az anorexiát/bulimiát minél hamarabb jobb elkapni és kezelni, még mielőtt túlságosan rászoknál erre a fajta működésre. Nagyon biztató, hogy a nyár ki tudott belőle zökkenteni! Ez is mutatja, van esélyed a gyógyulásra, de mindenképp keress hozzá segítséget.
2012. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!