Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti eladnátok a baba dolgokat?

Ti eladnátok a baba dolgokat?

Figyelt kérdés

Még nem tudom szeretnék e 3. Babát. Ha igen akkor is pár év múlva.

Most várom a 2. At. Ő mondjuk fiú lesz, így kell majd neki pár dolgot venni. De amúgy minden van.

Na szóval ha 5-6-7 év múlva lenne 3. Addig ti eladnátok a baba dolgokat? Mert addigra lehet jobb lennének az újabbak.

Vagy nem is tudom.

Szívem szerint most is mindenből újat vennék. De csak lehet azért mert az a kislányomé. Hogy neki vettük.



2018. máj. 6. 18:50
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja igen.

Amúgy lehet nem is fogok tudni megválni majd mindentől. De nyilván más egy kis játék vagy ruha mint mondjuk a kiságy vagy babakocsik.

2018. máj. 6. 18:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Én igen de főleg attól függ, hogy mennyi helyetek van tárolni. Nekünk nem olyan sok, ahogy a kicsi is elkezdte kinőni a ruhákat, meg a nagy is nőtte ki őket folyamatosan, már elleptek minket a kinőtt ruhák, olyan gyorsan meg nem sikerült eladni, ahogy szerettem volna. Hónapokig kerültük őket.. a végén ingyen adtam sokat csak vigye már el valaki...
2018. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Én 5 éve szültem.

Mindent elajándékoztam.

De igazából örülök hogy megint vásárolhatok! :)

Nézegettem már sok mindent és ez az 5 év alatt is annyi új sokkal modernebb dolgok lettek hogy ha meglennének a régiek akkoris cserélném újra! :)

Persze ilyen hogy légzés figyelő,bébiőr stb. Azért az jó lenne ha meglenne.

De babakocsi,ágy,hinta,kád nem baj ha új!

2018. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

En eladtam es nem bantam meg.

Az elso ket gyerek kis korkulonbseggel szuletett, mindketto fiu, a masodik babanak csak ruhat es pl cumisuveget vettem ujat.

A harmadik gyereket kesobb terveztuk (5-6 ev), igy mindent eladtam, sok mindent elajandekoztam (kisagy, egyik babakocsi, etetoszek, stb).


Jol dontottem, mert vegul nehezen jott ossze a harmadik baba, 10 ev lesz a korkulonbseg a tervezett 5-6 helyett. Kozben koltoztunk is ketszer.

Orulok, hogy nem a 10 eves cuccokat kell eloszednem, ami mar ket gyereket kiszolgalt, raadasul jo penzt fizethettem volna kozben az ide-oda szallitasert. Eladni, atadni akkor nagyon konnyu volt, egy sok eves babakocsi modell most nem kellene senkinek, vagy olyan pihenoszek, ami ugyan tiz eve meg a legkorszerubb volt, most meg mar szinte retronak szamit.

Az izlesem is valtozott a kinalattal egyutt, mas szinu/formaju/stb dolgok tetszenek, mast tartok praktikusnak is, raadasul az elso gyereknel rengeteg felesleges dolgot megvettem, most mar csak azt fogom, ami tenyleg kell. Anyagilag sem zavar, hogy ismet koltenem kell erre, annyi eve varunk erre a babara, hogy meg a vasarlasnal is orulok, pedig annak idejen utaltam, csak kenyszerbol mentem. Most meg mar jol esik nezelodni.

2018. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Én a ruhaktol nem tudtam megvallni..iszonyat mennyiség vsn elcsomagolva vákomzacskokban. A jarokat es a babskocsit elajandekoztam egy ismerős nehéz anyagiak között élő anyukanak pici játékokkal együtt. Azok a jatekok maradtsk csak meg amikhez valami különleges élmény fűződik.
2018. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Én eladnám. Annyi cucc gyűlik össze egy-egy gyerekről, hogy rengeteg munka és hely raktározni. 2 gyerekünk van, nem szeretnénk többet, de ha pár év múlva meggondolnánk magunkat, addigra már még jobb cuccok lesznek, és nem éri meg tartogatni, a hely többet ér.
2018. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Adok el szinte mindent,még nem tudjuk lesz e következő baba.

Csak pár játékot kisruhát tartok meg amiket akkor is megtartanék ha 100% hogy nem lenne következő baba.

2018. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem adnám el. Az új holmik tele vannak méreganyaggal, festékekkel. A babámnak újonnan vettem mindent, de így utólag mindenképpen jobb lett volna, ha használt holmikat vásárolok, de csak jó minőségűeket. Tehát nem összepisilt, koszos, foltos holmikat, babakocsit. A környezetnek is jót tesz, ha újrahasznosítjuk azt, ami használható még és nem vásároljuk fel fél kínát egy baba kedvéért (ruhák, játékok stb). Főleg a babaholmiknál lehet nagyon spórolni is, hiszen újonnan nagyon drágák, ami teljesen felesleges, hiszen hamar kinövi és neki teljesen mindegy, hogy van-e figura a bodyján vagy nincsen...
2018. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!