Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit éreztetek, amikor úgy...

Mit éreztetek, amikor úgy döntöttetek, jöhet a baba? Biztosak voltatok a döntésben?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk babát, de néha annyira megijedek a felelősségtől, és attól, hogy minden megváltozik, hogy felteszem időnként magamnak a kérdést, hogy biztosan ezt akarom-e
2018. márc. 29. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

En teljesen biztos voltam benne, iszonyatosan rossz volt, hogy varni kellett (munkatapasztalat megszerzese miatt), aztan a 9 honap varandossagot is alug birtam kivarni. Nagy felelosseg, es 0-24-es melo, de imadom, a legnagyobb kihivas, de a leghatalmasabb oromforras is a vilagon szamomra a ferjem mellett, pedig a munkamat is nagyon szeretem.

Persze mikor pozitiv lett a teszt azert egy kicsi ijedtseg is vegyult az izgatottsagba, mert tenyleg nem lesz onnantol semmisem ugyanolyan.

2018. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, képzeld magad bele abba a helyzetbe, hogy onnantól, hogy szülsz, nem fog maradni időd magadra nagyon sokáig. Ha valaki pl. sikeres a munkájában és szereti is csinálni, nem biztos, hogy anyaként el fogja tudni viselni, hogy ezt már ugyanazon a fokon nem művelheti.


Mit csinálsz a szabadidődben? Szoktatok-e programokra járni a pároddal? Fontos-e számodra az, hogy akár napi szinten egymagadban is lehess, csendben,magadra koncentrálva minimum egy vagy több órát?


Mert egy gyermek ezt mind elveszi tőled, igaz, nem egy életre, de jó hosszú időre és igen, a gyermek egy életre ott lesz veled, amikor nincs épp melletted, akkor is azon is fog járni az agyad, jól van-e, egészséges és boldog-e?


A felelősség nagy, de kissé túl van spilázva. Ha már vágysz gyermekre és anyagilag el tudjátok tartani őt, akkor megy majd minden magától. Ne arra fókuszálj állandóan, hogy mekkora felelősség, mert abba bele lehet őszülni.Gyermeket vállalni - leegyszerűsítve - hasonló, mint amikor dolgozol: ott is van rendszer, napi rend, időbeosztás, feladatok, amiket teljesíteni kell.


Mennyi idős vagy amúgy? Mert ha még 30 alatt, akkor várhatsz is.

2018. márc. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk nagyon fontos volt az anyagk biztonság,és hogy a házunk legyen úgy 80-%ra rendben, mert gyerek/gyerekek mellett nehezebb pl. tetőt cserélni, teraszt rendberakni, meg úgy bármi nagyobb kiadás. Nekünk ez fontos volt. Meg nyilván hogy legyen még valamennyi spórolt pénzünk is, neadjisten valami történne, vagy a párom elveazítené a munkát és kimarad 1-2 hónap jövedelem, akkor se legyen stressz.
2018. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

30 vagyok, és anyagilag teljesen rendben vagyunk a baba fogadásához. Sok éves munkaviszonyom van, a csed/gyed jár.

Idén már volt egy vetélésem, az első próbálkozásra összejött, most telik majd le a várakozási idő, és próbálkozhatunk újra.

Nem vagyunk túl pörgősek a férjemmel, de azért 1-2 havonta szeretünk elmenni valahova pl. kirándulni, moziba, állatkertbe ilyesmik. Nem hinném, hogy nagy törés lenne, ha egy kis ideig ezek a programok szünetelnének.

Az egyik nagy félelmem az alvás, mivel nagy alvó vagyok, szeretek sokat és nyugodtan pihenni.

2018. márc. 29. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:

En is nagy alvo voltam, raadasulkonnyen ebredek, es nehezen alszom vissza, ha kivetik a szemembol az almot. A gyerekem szuletesetol ebred 1-8 alklommalejszaka, es en kelek hozza.. szoval 2 eve nem igazan volt igazan normalis, rendesen alvos ejszakam. De ez gyerekfuggo, tobb baratnomnel is atalasszuk a gyerekek az ejszakat rovidebb idoszakokat leszamitva fogzas meg betegseg miatt.

#1

2018. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!