Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Nagyon elrontottam az elejétől fogva a hozzátáplálásnál se tápszer se viz se teát nem fogadott el a gyerekem gyümölcslevet adtam neki de neki 1litert simán megiszik 100%osat persze de leszeretném szoktatni valaki segítene hogy?
2018. máj. 9. 18:40
 1/8 anonim válasza:
61%
Szia! Sajnos segíteni nem tudok, csak azért írok, mert engem is érdekelnek a válaszok, ötletek, tanácsok. Ugyanis én is így jártam. Semmit nem fogadott el, bármivel is próbálkoztam. Nagyon sokáig semmit nem próbáltam csak a vizet, de akkor tulajdonképpen semmit nem ivott. Most 3 éves és még mindig csak a gyümölcslevet issza (bár én felöntöm neki félig vízzel).
2018. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcslevet hígitsd neki vízzel, de csak fokozatosan, több hetes lépcsökben, amíg idövel a vízben van kevés gyümölcslé ízesítésnek.
2018. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszíró jól írja fokozatosan vegyel el gyümölcsléből és vízzel higitsd. Szép lassan lefog szokni! En a kislányom a csak a vízhez van szokva néha adok neki csak gyümölcsleveket inkább pépben adom neki.
2018. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet hülye kérdés de előszőr pl 2-3dl milyen arányban higitsam?
2018. máj. 9. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elöször egy negyed vizet tennék hozzá ( 1,5 dl gyümölcslé, 0,5 dl víz), de ne a gyerek elött, hanem elöre keverd be, hogy ne vehesse észre. Egy-két hét után lassan 1 dl gyüm.lé-0,5 dl vízre állnék át, utána 1:1 arányban adnám, majd két rész víz, egy rész gyüm. lé, három rész víz, egy gyüm. lé, , utána 4:1, 5:1 stb higításban. Ha 9 víz 1 gyümölcslé van, akkor már akár maradhat is, de lehet tiszta vizet is adni.


Csak ne akard elsietni, mert ha túl hirtelen a változás, akkor elkezd sztrájkolni....

2018. máj. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején az én lányom sem ivott vizet, de konkrétan semennyit. Így én is gyűmölcslevet adtam neki, örültem, hogy ivott végre.

Én is úgy csináltam, ahogy az előttem szólók írták, hogy fokozatosan hígítottam. Az elején például 1dl ital esetén 80ml gyümölcslé, 20ml víz. Utána hétről hétre 10ml-vel változtatni az arányokon.

Most 18 hós. csak vizet iszik, alkalmanként kap csak gyümölcslevet, vagy ha beteg akkor teát.

2018. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam a nagyobb lányommal, csak nem gyümölcslét, hanem az instant baba teát itta csak. Egyszer anyósoméknál bevágott egy rakat pogácsát és elfogyott a tea granulátum, de olyan szomjas volt, hogy vedelte a vizet. Utána bő fél évig nem kínáltam mással, nehogy megint vissza szokjon.


Egyébként én is a fokozatosságot javaslom.

2018. máj. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam, komkrétan sírt a víztől így gyümölcslevet kapott. Fokozatosan hígítottam neki és már csak sima vizet kap. A lényeg, hogy ne siesd el és rendben lesz minden. :)
2018. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!