Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyereknevelésnek melyek a...

A gyereknevelésnek melyek a "legnehezebb" időszakai?

Figyelt kérdés
Gondolok ezalatt például az újszölött korra.

2018. máj. 11. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Éppen az,amelyikben benne vagytok.Minden korszaknak vannak nehéz részei.Újszülött korban ott a hasfájás,hogy nem tudod ha sír,miért teszi.Meg főleg nehéz míg összeszoktok.Aztán ott fogzás,a szeparációs szorongás,hogy mászni majd járni kezd,és mindig a nyomában kell lenni.Aztán jönnek a dackorszakok,majd a kamaszkor.
2018. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Pont ahogy az 1. írja.
2018. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
"Csak az első húsz év nehéz" - vigasztalt Apám, mikor a még csecsemő unokája felett aggódtunk, sírtunk-nevettünk, félholtan az álmosságtól.
2018. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hmm... igazából engem az a rész aggaszt a legjobban, amikor technikailag nagyon kell arra figyelni, hogy az egészsége ne károsodjon miattam.


Pl. újszülött korban vigyázzak a fej tartására. Ne legyek vele túl durva, stb...

2018. máj. 11. 09:30
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Amitől félsz, az egy teljesen irreleváns semmiség. Néhány alkalom után teljesen jól fogod megfogni, előtte meg annyira leszel óvatos, hogy nem tudsz kárt okozni. Ennél százmilliószor lesz nehezebb a sírás, a fogzás, a mozgásfejlődés, hozzátáplálás, na ezekben valóban van kihívás.
2018. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Sokkal nehezebb a megfelelő fogásnál az, pl.: hogy dackorszak alatt ne nyomorítsd meg a lelkét, kellő türelemmel beszélj, következetesen kezeld, ne ordíts vele kánonban, mint a veszett sakál és ne akard péppé verni, amikor valamit ezerszer elmondasz, hogy ne, és ő 1001. alkalommal is csakazért is megteszi.
2018. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem akkor nehèz nagyon, mikor onalloan mar elut a szemem elol egy pillanat alatt, en meg imadkozom mikozben fufok utana, hogy egyik ablak se legyen nyitva, nehogy kiessen, nem hagytam-e a pult szelen a nagykest, nem hagytam e nyjtva a bejarati ajtot, nyitva van-e a lepcsonel a baba kapu stb. 😅 ilyenkor enyhe szivrohamokat kapok.
2018. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Nekem mindig az első 3 hónap. Annyira nem tud még kommunikálni, annyira nem lehet elterelni a figyelmét, ha fáj valamije. Nincs visszajelzés, nem mosolyog, nem kacag, sokáig rád se néz. Nekem ez volt a legnehezebb mind a 4-nél. Ha már kommunikál, figyel, 4-5 hónaposan, onnantól tök jó. 😊
2018. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az első év.

Én azt éltem meg a legnehezebben. Most 5 éves a fiam, egyre könnyebb vele az élet. Fantasztikus gyerek, imádok anya lenni. De amíg baba volt, sokat sírtam én is.

2018. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Azt hiszem, mindig az aktuális.


Jókat somolyogtam a "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond" szövegen mindig. Hát, nem nagy még, csak kisiskolás... de hol van már a nyűgösség, hasfájás, hozzátáplálás?! Bárcsak ilyen mértékű nehézségeink lennének most is!

2018. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!