Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt a legnehezebb a...

Mi volt a legnehezebb a számotokra?

Figyelt kérdés

Melyik időszak volt a legnehezebb a gyereknevelésben? És az nálatok mennyi ideig tartott?

Én most a terhesség alatt eléggé fáradt vagyok így a vége felé. Van,hogy egy éjszaka 2 órát alszok. És napközben pihenek kicsit le,amit úgy érzek néha semmit sem segít. Plusz nagyon vizesedek és emiatt sokat híztam, plusz fulladok egy kisebb takarítástól is.

Ennél mennyivel lesz rosszabb mikor már meg is lesz a pici?

Bizakodhatok, hogy talán kicsit jobban fogom viselni mint a terhességet?


2016. febr. 11. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

:)) Nyugi!!! A terhesség vége ilyen. Nagyon fárasztó minden. Pihenj, ne csinálj semmit, főleg ne takaríts!!! Te most babát hordozol, ez a főállásod. És próbálj pihenni, a szülés kemény, ahhoz kell az erő. Utána az első hetek sem az alvásról szólnak. Én nagyon megküzdöttem a szoptatásért, apa és nagyi is komolyan segítettek, hogy pihenhessek, termeljem a tejecskét a babának, hogy le tudjuknk jönni a kórhiban kapásból adott tápszerről... Ez öt hétbe telt. Nagyi hónapokig főzött ránk. Idővel apa átvette a takarítást, és én főzök. Szóval idővel könnyebb lesz, legnehezebb a terhesség vége, a szülés és az első 1-2-3 hónap. De minden nehézségével együtt a legeslegnagyobb csoda az életben! :)


Isten éltessen benneteket!!!


egy majdnem egyéves pici fiú anyukája

2016. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Változni fog. :) Biztos, hogy jobban fogod viselni. A vizesedés teljesen megfog szűnni, illetve a kifulladás. Viszont az állandó fáradságérzet és a kialvatlanság megmarad. :)

A terhesség még nem gyereknevelés. :) A szülés után újfajta problémák merülnek majd fel. Illetve nagyon sok boldogság és öröm ami kárpótol mindent.


Most pihenj sokat, a takarítás ráér, ne akard az egész lakást kifényesíteni! Pihenj sokat, nappal is. Nyugodtan átaludhatod a nappalokat, ha jól esik!

2016. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is nehezen viseltem a terhesség végét, vizesedett a lábam, a hasamon pöttyök jöttek ki amik nagyon viszkedtek, borzalmas volt alig bírtam tőle aludni, de szülés után sokkal jobb volt, megszűnt a viszketés is és a vizesedés is, az első egy két hónap fárasztó volt, de szerencsére nyugodt baba :) de vannak hasfájós babák is akik sokat sírnak, azokkal nehezebb picit.
2016. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez szemely- es esetfuggo. Nekem nem volt konnyu terhessegem, megis semmi nem volt az elso masfel ev hasfajos-fogzos alvas- es evesmegvonasahoz kepest. Bar ad abszurdum a szuletese utani masfel ev joval strapasqbb volt a terhessegnel, en pl megis inkabb azt csinalnam meg meg egyszer, mintsem a terhesseget. Ilyen furan mukodunk.... :-)
2016. febr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amíg nagyon kicsi volt azert mert ejszaka is sokat keltem, amikor 2 eves volt azert mert folyton hisztizett, most 3 eves mar csak napi 6-7 hiszti van (abban. 3 órában ami a bolcsi es lefekvés kozott van) 😂😂😂 es ezzel párosítva a kisteso érkezése a jovo hónapban...



De mindent összevetve amikor ejszakazni kellett, amugy is rosszul viselem, nekem az az időszak volt a legnehezebb... De mindenért kárpótol a jobb időszak 😊

2016. febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem lesz könnyebb. Sőt, utólag azt mondom, addig volt csak nyugim, míg a méhemben volt....

3 éves múlt, már visszasírom a csecsemőkort, mikor

"csak" azért sírt, mert fájt a hasa.

Ahogy nő a gyerek, egyre nagyobb türelem kell hozzá, egyre nehezebb. Csak ezt persze senki nem mondja a nőknek gyerekvállalás előtt, mert akkor feleannyian szülnének és kihalna az emberiség, ha előre tudnánk, mennyire veszettül nehéz, embert próbáló feladat az anyaság.

2016. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nemalvásos időszak volt a legnehezebb, eléggé taccsra vágott testileg és ezáltal lelkileg sem voltam toppon. Nálunk az első 1 év volt a legkeményebb.
2016. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!