Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan világosítottad...

Mikor és hogyan világosítottad fel a gyermeked? Hogyan születik pontosan a baba? Testiségéhez nemiség? Szexuális témájú felvilágosítás?

Figyelt kérdés
Hány éves volt és milyen nemű amikor beszeltetek róla?
2018. máj. 11. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan megy születése óta. Lett kistesója is. 5 éves, múlt héten kérdezte, hogy lesz a gyerek, és meséltem róla, az ő szintjén. Nem szeretném ezt később sem máshogy csinálni. Őszinte vagyok hozzá, akár 2 éves volt, akár most 5, akár 10 éves lesz. A szex és szerelem ugyanolyan téma nálunk otthon, mint a főzés, játék, fürdés, vagy az élet más területei. Természetes és nem titok.
2018. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
3 éves volt, mikor a húga született, megkérdezte, hogy jön ki a baba, elmondtam. 4 és fél volt, amikor az öccsét vártam, megkérdezte, hogy megy be a baba. Az is elmondtam ovis szinten. Most 9 éves, konkrétan a szexről még nem volt szó, és szentül hiszi, hogy gyereke csak a házaspároknak lehet, de ez annyira aranyos, hogy még nem volt szívem felvilágosítani. :D A menstruációról már tud, mondtam neki, hogy nemsoká neki is lesz.
2018. máj. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanátok, hogy mit értetek azon, hogy ovis szinten? Konkrétan mit mondtatok?
2018. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Apa-anya összebújik, apa átküld egy sejtet anyának, ott az övével összetalálkoznak, és máris fejlődik a baba. Valahogy így. A menstruáció még egyszerűbb volt nekem, minden hónapban egy puha paplan képződik a hasamban, hogy oda befészkelődhessen egy baba. De amikor nincs baba, akkor kiürül. Ez tetszett nekik nagyon. :)
2018. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az unokaocsemnek szinten ovis szinten , de oszinten valaszoltunk : pl hogy o anya puncijan bujt ki. Meg hogy anya pocakjaban novekedett. A hogy kerult a pocakba - anya es apa szerettek egymast, es ilyenkor megesik, hogy apa ad egy magocskat anyanak ami aztan osszetalalkozik anya magocskajaban anya hasaban es abbol lesz a kisbaba. Ekkora gyereknek meg nincs szexualis fantaziaja, neki a nemi szervek pont annyira erdekesek, mint a kez vagy a ful, felteve, ha a szulo is ilyen termeszetesen kezeli a helyzetet. Maszturbal is, ebben sincs semmi, a legtobb gyerek csinalja. Meg lett tanitva, hogy csak akkor jatszon a kukival, ha egyedul van a szobaban es senki se latja.
2018. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg az én időmben nem volt felvilágosítás, meg is mondtam óvodás koromban, hogy "Az apu nekem nem rokonom, ő csak az anyu férje!"
2018. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

5 évesnek annyit mondtam, hogy van a pocakomban egy magocska és ha szeretjük egymást apával, összebújunk, és babát szeretnénk, akkor abból a magocskából lehet majd baba. Annyi kérdése volt, hogy neki van-e a pocakjában, és erre annyit feleltem, hogy csak a nagyoknak van, a felnőtteknek, mint apa es anya. Elgondolkodott, bólintott, mosolygott és ment játszani. Több kérdése nem volt.


Egy másik alkalommal azt kérdezte, hol jön ki a baba. Annyit feleltem, hogy vagy lent, vagy a doktorbácsi veszi ki (heg volt a hasamon, magyarázatot kért rá). De ezt sem firtatta tovább. Nem tudom nálatok mi újság, de speciel az autók működéséről több kérdése van, mint ezekről a témákról. Ott nem csak 1et kérdez és nem engedi letudni fél perc alatt :)))

2018. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

8 éves fiú és 6 éves lány.

A fogantatás konkrét technikai részleteit leszámítva mindent tudnak, és nagyon régóta. Szerintem a fiam a szexről is tud valamit, de nem lehet vele beszélni róla, mert az egész témától nagyon zavarban van. Elfordítja a fejét A kis hableány csókjeleneténél. :)

A kislányt jobban érdekli a téma, ő hallott már érintőlegesen a menstruációról is.

Mi is magocskás verziót mondjuk amúgy, és ők sem igazán értik, hogyan lehetséges házasságon kívül gyereket szülni.

2018. máj. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg az erdekelne, ha az ovis resz megvan, mikortol erdemes beszelni reszletesebben pl a szexrol,amikor mar nyiltan elmondod, hogy mi tortenik, meg a vedekezes fontossagarol. Nagyobb gyerek nem mindig kerdez es ma mar a 13-14 eves kislanyoknak is baratjuk van, a tinik hozzaszolasaibol pedig ugy erzem, nem ritka, ha ilyen korban a szexet is ki akarjak probalni. Szoval, mikortol erdemes nyiltan reszletesen beszelni rola? mert 13 evesen biztosan keso, viszont jo ha tud a szulovel beszelni ilyesmirol es nem csak a haveroktol meg az inrernetrol ertesul.
2018. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9/9 jót kérdezett. Aki már konkrét felvilágosítást adott a gyerekének az hogyan tette? (Szex,védekezés stb)


Nálunk még kicsik de én amit mondtam az az volt, hogy a nők hasában van valami ami olyan mint a buborék (méh) és abban fejlődik növekszik a baba. A hogy jön ki, arra eddig csak azt mondtam, hogy a doktor bácsi segíti ki. Ennyi.

2018. máj. 12. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!