Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan világosítottad...

Mikor és hogyan világosítottad fel a gyermeked? Hogyan születik pontosan a baba? Testiségéhez nemiség? Szexuális témájú felvilágosítás?

Figyelt kérdés
Hány éves volt és milyen nemű amikor beszeltetek róla?
2018. máj. 11. 17:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Iskolában mikor van róla szó, esetleg tudja valaki? Szerintem a szülőknek óriási segítség lenne, ha az iskolában egyik osztályfőnöki óra keretében behívnának valakit, aki a gyerekeknek beszél a témáról, védekezéssel egybekötve. Így nem fordulhatna elő, hogy valakit kinevetnek az osztálytársai, mert még mindig úgy tudja, hogy a gólya hozza a kisbabát. Vagy nem éreznének a gyerekek szégyenérzést, mert az illetőt nem ismerik, nincsenek ott a szüleik, akik szintén gátlásosak valamennyire a téma miatt és egy idegen előtt talán fel is mernék tenni a kérdéseiket. Nyilván egy bizalomra alapuló szülő-gyerek kapcsolat nagyon fontos, de az nem minden családban van meg, illetve a gyerek érettsége is számít. Tehát hiába a bizalom, ha a gyerek még szégyenlős a témát illetően, de az is lehet, hogy a szülei mondanának hülyeségeket neki vagy belefűznének vallási, erkölcsi dolgokat. Természeti törzseknél is van beavatás, amikor a gyerekekből felnőtt lesz, szerintem az iskolákban lehetne külön erre egy-két órát szánni vagy akár többet, a kérdések miatt is. Nekünk gimis korban kellett egy videót megnézni, hagy ne mondjam, a gimis kor már akkor elkésett volt szerintem és a videózás semmire nem volt jó. Szerintem egy ilyen pár alkalmas előadás (kicsiknek kevesebb, nagyobbaknak több) megfelelő metodikával biztos eredményes lenne. Hogy ne a kortársaktól, vagy a gyakori kérdéseken kelljen kérdezgetni.
2018. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem egy vadidegen feladata felvilágosítani a gyerekemet, főleg nem csapatban a barátaival. Terveim szerint 10 éves korára jutunk el oda, hogy mindent tudni fog, azt is, hogy miért ne legyen 13 évesen párkapcsolata és aktív szexuális élete általános iskolában.
2018. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem vadidegen, hanem egy erre képzett szakember. Egyébként a kettő nem zárja ki egymást, hogy otthon is szó legyen róla és az iskolában is. Abban sem látok semmi rosszat, hogy az osztálytársak együtt vannak, sőt. Lehet, hogy vannak, akik már egy pár, így mindketten ugyanazt hallják. Lehetőségük van kérdezni is. Sok gyereknek otthon elmondják, de nem mernek kérdezni vagy nem fognak minden apró részletkérdés miatt a szüleikhez fordulni.
2018. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Legyél magadhoz őszinte! 13-14 évesen feltetted volna a a barátaid, az egész osztályod, és a lány/fiú előtt, aki tetszik neked, plusz esetleg az osztályfőnököd előtt fennhangon a kérdést egy vadidegennek, hogy ugyan mesélje már el, hogyan óvszert húzni egy péniszre, mi az az anális szex, menstruáció alatt lehet-e szexszelni és hasonlók? Azért vagyok az anyja, hogy megembereljem magam és elmondjam neki azokat a dolgokat, miket tudnia kell. Az, hogy én zavarban vagyok-e avgy sem, teljesen lényegtelen. Az ő érdekében nem leszek. A szakember meg akkor is vadidegen, ha ez a munkája. Kizárt, hogy bármi értelme lenne ennek.
2018. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értünk egyet. Ha a gyerekek nem is élnek a kérdezés lehetőségével, attól még hasznos egy ilyen előadás vagy több. Kérdezni anoním módon is lehet, pl. mindenki írhat egy papírra kérdést és odaadhatja az előadónak, aki a következő alkalommal válaszol rájuk. A szakember pont azért szakember, hogy olyan dolgokra is kitérjen, ami egy anyának nem jut eszébe, viszont fontosak. Ha mindazt, amit leírtál, egyszerre elmondod a 10 évesednek, az garantáltan túl sok lesz neki, illetve van, amit nem kell elmagyarázni, mert el is tudja olvasni magától. Ha mégis kérdése lenne, felteheti neked.
2018. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha szerinted a szakértőnél számít az, hogy vadidegen, akkor ilyen alapon ne engedd nőgyógyászhoz se a gyerekedet, már ha lányod van. A nőgyógyász is el tudja mondani ugyanazt, amit te. Nem tudom, hogy miért hadakozol egyébként. Nekem olyan tinédzser korom volt, hogy a fiatalok még a Bravo újságból és a társaikból szerezték az ismereteiket. Manapság ott az internet millió idegen ember véleményével. De egy dolog közös volt: mindegy, hogy idegen vagy a szülő, egy fiatalnak mindig kínos volt és kínos erről a témáról beszélni a szüleivel. Majd biztos írod, hogy nálatok ez nem így van. Felőlem, lehet, de ettől még az általános nem ez lesz. Ha van egy felvilágosító óra az iskolában, a gyerek biztos lehet, hogy ott nem mondtak neki hülyeséget. Nekem volt olyan ismerősöm, aki engem kérdezett a tinédzser lányával kapcsolatban ilyen témában, amikor még én magam is fiatal voltam. Másrészt sajnos vannak családok, ahol molesztálják a gyerekeket, itt biztos, hogy nem kap a gyerek kellő felvilágosítást, sőt egy ilyen előadás döbbenthetné rá a helyzetére vagy családok, ahol nem esik szó ilyesmiről, csak max. két mondattal letudják. Te pedig azt mondod, hogy nem látod értelmét. Pedig nagyon sok értelme van.
2018. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igazad van abban, hogy nem értünk egyet.
2018. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es, szerintem is fontos az iskolai felvilagositas, az nem zarja ki, hogy a szulovel otthon beszelgessetek a temarol. Nekunk is volt gimiben felvilagosito ora, egyszer egy nogyogyasz doktorno tartott 2 eloadast, nekem tetszett es sok dolgot tudtam meg, annak ellenere, hogy anyukammal tobbszor beszelgettunk ilyen temarol, raadasul anyum szuleszno. Persze en se mertem anyutol megkerdezni mindent, a suliban sem, de az osztalytarsaim bizony tettek fel kerdeseket, amiket en nem mertem megkerdezni, es a valasz hasznos volt. Voltak mas tartalmu interaktiv eloadasok, drogozasrol pl., itt is anonim lehetett kerdest feltenni. Szerintem hasznos volt, mar csak azert is, hogy beszelunk rola, ez felkelti a gyerek erdeklodeset, es esetleg jobban utanaolvas, vagy gondolkodik az elhangzottakon.


Persze, igazad van, nem az iskola dolga ELSOSORBAN felvilagositani a gyereket, de megis ott szocializalodnak, es bizony sok csaladban a neveles kimerul abban hogy etelt es ruhat biztositanak a gyereknek.


Egyebkent ilyen alapon, nagyon sok tema van, amirol szovan az iskolaban, felvilagositas keretein belul is, amire szinten -ok nelkul- mondhatnank, hogy nem az iskola celadata es nehogymar ilyesmirol a suliban vilagositsak fel, azert vagyok az anyja, hogy el beszeljek errol vele, pl. A cigi, drogok, de akar a helyes fogapolas, etikett, stb.

2018. máj. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!