Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet egy gyereket akár három...

Lehet egy gyereket akár három nyelvre is tanítani?

Figyelt kérdés
Az ugye gyakori eset, hogy külföldön élő gyerek az ország nyelvét is megtanulja az anyanyelvén kívűl. De mi van ha a szülők különböző nemzetiségűek? Van valaki ilyen szituációban?

2018. máj. 12. 03:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy például az anya az román az apa az magyar, de a kommunikáció az angolul van. Képes arra egyáltalán egy gyerek, hogy megtanulja mind3-at mire pl iskolás korú lesz?
2018. máj. 12. 04:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de nem fogja mind a hármat egyformán jól beszélni, és lehet, hogy nem egyszerre tanulja meg. Amíg nem jár közösségbe, addig többnyire az anya nyelve lesz a fő nyelve, majd ha később oviba, iskolába jár, akkor az válik a fő nyelvvé, főleg, ha ez a szülők közös nyelve is.


Az én lányom is háromnyelvű, bár nálunk az egyik csak évekkel később került képbe, mára viszont már ezen a nyelven a leggazdagabb a szókincse, mert ez az iskola és a környezet nyelve. Sajnos a harmadik nyelv kicsit háttérbe szorult, bár folyékonyan és akcentus nélkül beszéli, a szókincse kb. egy 8-9 éves gyerek szintjén van.

2018. máj. 12. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A gyerekem három nyelven beszél, ebből a magyar az anyanyelve, majdnem anyanyelvi szinten beszéli az ország nyelvét es kb középfokon az angolt. De mi 8 éves korában költöztünk külföldre és a férjem nem az apja, tehát nem újszülött kortól hallotta az ismeretlen nyelveket. Kinél kisebb, annál jobban és gyorsabban megy nekik
2018. máj. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen a gazdagabb családokban természetes volt, hogy a gyerekek 3 nyelven beszéltek folyékonyan, úgyhogy igen, lehetséges.

Mi is Angliában élünk, jó barátunk egy magyar-lengyel pár, akik egymással angolul, a gyerekeikkel a saját nyelvükön beszélnek. A 3 éves fiuk értelemszerűen egyelőre kevésbé beszél jól, mint az egynyelvű kortàrsai, de a szülők nagyon következetesek ebben a kérdésben, és a gyerek már most elég jól elboldogul mindhárom nyelven, sőt, pl. azt is tudja, hogy a tág környezetben kihez hogy célszerű szólni (hozzám pl.magyarul beszél, hiába beszélek én angolul az anyukájával).

2018. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom első gyermekünket, magyar vagyok, párom török, de ő Ausztriában született és élt egész életében, tehát neki a nemét is olyan, mintha anyanyelve lenne, egymással németül beszélünk. Én szeretném, ha mindhárom nyelvet megtanulná a pici, sokat olvastam a témában, elvileg akár 7 nyelvet is képesek egyhuzamban elsajátítani. Persze így várhatóan később fog elkezdeni beszélni. De valószínűnek tartom, hogy a legjobban a magyar és a nemét megy majd neki, mivel ezzel a kettővel fog minimum napi szinten találkozni, az apja meg, hogy mennyi energiát fektet a saját anyanyelve tanításába, az majd elválik, miután meglesz a pici.
2018. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, rengeteg három nyelvű gyerek van, igaz Magyarországról ezt nehéz elképzelni. Én is külföldön élek, így nagyon sok ilyet látok. Pl. a közvetlen barátnőm lengyel, lengyelül beszél a kislányával, apukája török, ő törökül, a két szülő egymásközt angolul beszél, tehát a gyerek mind a három nyelven folyékonyan beszél.

Több mint 12 éve itt élek, sok a magyar barátnőm is, az ő férjeik is szinte mind külföldiek, egymásközt meg angolul beszélnek, tehát kapásból 30 három nyelvű gyereket fel tudok sorolni a környezetemben.


De ugyanígy van négy nyelvű is, mikor anyuka más nemzetiség apuka más nemzetiség egymásközt egy harmadik nyelven beszélnek az ország nyelvét pedig óvodában megtanulja, tehát öt - hat éves korára már négy nyelvű lesz. Az itteni gyerekeknek ez teljesen természetes. Annyi, hogy később kezdenek el beszélni. Az én fiam is most három évesen kezdett szavakat mondani.

2018. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Ismerek ilyen családot . Pont abban a felállásban ahogy leirtad . Anyuka beszéli a magyart is de akadnak vele gondok . Apuka az angolt ,magyart a románt nem tudom . viszont a gyerekek mind a 3 nyelvet beszélik .
2018. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem voltam, de ismerős család külföldön így volt.
2018. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen ismerős. Magyar anya, szír apa és közöttük a közös nyelv az angol. Így a gyerek mindhármat hallja. Még kicsi, és a 3 nyelv igen különös kombinációit tudja összehozni :)
2018. máj. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!