Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családos anyukák, ti mivel...

Családos anyukák, ti mivel védekeztek?

Figyelt kérdés

Van már két gyermekünk, de többet jelenleg nem szeretnénk. Az érdekelne, hogy ki milyen fogamzásgátlási módszert alkalmaz?

A spiráltól félek és ódzkodom, a gyógyszer a hormontartalom miatt "félelmetes", a gumi meg a másik félnek nem túl jó megoldás...Szóval?


2018. máj. 14. 15:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Óvszerrel.
2018. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Óvszerrel.
2018. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Egy sajátos állapot miatt nekem spirált nem tehetnek fel, de ha lenne rá lehetőség, azt használnám. Mirena márkájút, mert az nem csak mechanikusan, hanem alacsony dózisú hormonnal is rásegít. 5 évig nem kell hozzányúlni és sok esetben a menstruációt is megszünteti, amíg fent van. (Gondolom senki se szeret menstruálni)


Mivel a spirál nálam kiesett, Nuvaringet használok. Tabletta is szóba jöhetne, de túl feledékeny típus vagyok, illetve tabletta esetén egy kisebb hasmenés vagy antibiotikumhasználat is befolyásolja a felszívódást. A Nuvaring a hüvelyben van 21 napig, majd 7 napig semmi. Nem érezni, így havonta csak kétszer kell figyelnem rá - amikor behelyezem és amikor eltávolítom.


Ha aktus közben véletlenül kiesik (volt már, hogy a férjemről szedtem le, mert valahogy péniszgyűrűnek gondolta magát a cucc), akkor elég langyos vízzel leöblíteni és vissza lehet tenni. 3 órát lehet testen kívül anélkül, hogy veszítene a hatékonyságából. Nekem még nem sikerült 3 órán át szexelni, ezért nem fenyeget az a veszély, hogy túllépném :)

2018. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Nuvaring hüvelygyűrűvel.

Tökéletesen bevált.

Én is nézegettem a spirált, de végül maradtam a hüvelygyűrűnél.

2018. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Óvszerrel

Gyerek előtt is azt használtuk

2018. máj. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Óvszerrel. De a következő ciklusban váltunk tablettára.
2018. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem spirálom van (Jaydess). Gyógyszert sok évig szedtem, és nem akartam megint. Az óvszert egyikünk sem szerette, a hüvelygyűrűt elvetettem, mert mégiscsak havonta kell feltennem majd levennem. A spiráltól is ódzkodtam, de végül a nőgyógyászom javaslatára azt választottam. Februárban volt egy éve, hogy fent van. Én nem bántam meg. Három évig fent lehet, évente kell ellenőriztetni. NEkem ugyan megjön a menszeszem, de nagyon kevés. Nekem eddig ez a legkényelmesebb megoldás. DE sokan vannak, akiknek nem vált be, szóval nyilván egyénfüggő.
2018. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Óvszer, a páromnak nem okoz problémát, hogy azt használjunk. Gyogyszert nem szeretnék, egyéb dolgoktól meg idegenkedek.
2018. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

En epp a harmadik gyereket varom, tobbet nek tervezunk.

Nuvaringet fogok hasznalni majd.

Hasznaltam mar korabban eveken at es szerettem, nem kellett vele napinta “bajlodni” es bar pl fogamzasgatlo tablettat a majam miatt nem szedhetek, ebmellett tokeletes volt minden ertekem.


Mirenam is volt kb 3 evig, nekem sajnos nem valt be, problemat okozott, pedig amugy nagyon jo talalmany lett volna nekem, ha nalam is ugy mukodott volna, mint a tobbsegbel.

De erdemes megprobalni, mert amugy tenyleg jo.


Sima spiralt nem vallalnam be, a mirena attol jobb es meg azzal is gondom volt.

2018. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
80%-ban megszakítással, 20%-ban óvszerrel, 3 éve nincs meglepetés belőle.
2018. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!