Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnám leszoktatni arról...

Hogy tudnám leszoktatni arról hogy lábujj hegyen járjon a kisfiam?

Figyelt kérdés
11 hónapos, pár hete kapaszkodva elindult,1 -2 lépést megy egyedül is de lábujj hegyen.
2010. jún. 14. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A gyerekek általában lábujjhegyen járnak eleinte. Ez teljesen természetes, nem kell (és nem is tudod) leszoktatni róla. Majd ő maga fog 'leereszkedni', ha már biztosnak érzi a talajt.
2010. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha nem múlik,érdemes megnézetni,mert lehet Achilles-ín probléma.Egy ismerősöm kislányának volt,masszírozták neki.

Ill lehet még a bébikomptól,rokon kisfiú nagyon sokáig járt miatta lábujjhegyen.Gyógytornáztatni kellett szintén.

2010. jún. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
én egyszer azt olvastam erről, hogy eleinte nem probléma, de ha fennmarad a dolog, akkor érdemes megnézetni, mert nem jó,
2010. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Off:bárki tudja esetleg konkrétan, milyen későbbi gondot okoz, ha lábujjhegyezik a baba? Mert csak annyit ír ezen az oldalon mindenki, hogy nem jó. De miért is nem jó? Vagyis milyen bajt okoz? On: leszoktatni nem lehet, hisz lenyomni nem tudod a lábat. Bár a Pető intézetről kèszült egy riport, ott mutatták, hogy a helytelen lábtartást igazgatja a konduktor, egyenesre állitja.
2010. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Minek kell idegeskedni ilyenen? És ha lábujjhegyen marad, akkor mi van? Én 12 éves koromig jártam lábujjhegyen. És semmi bajom nem volt, azóta sincs. Sőt, soha nem voltam csámpás, ellentétben azokkal, akik soha nem jártak lábujjhegyen :)

Ismertem még egy srácot, aki szintén lábujjhegyen járt, kamaszkorával neki is hirtelen magasságnövekedés volt, ami miatt ő szintén "leereszkedett". De neki se volt semmi baja, se akkor, se most. Sőt.


Aki emiatt problémázik, az olyan, mint aki azon dolgozik, hogy a balkezes fia juszt is jobb kézzel írjon... csúnya középkor :(

2010. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A fiam 4,5 éves és a ami napig lábujjhegyen jár. Megnézettük dokival azt mondta nincs akadálya annak hogy letegye a sarkát. Ha rászólok leteszi de ha elfeledkezik magáról akkor nem. A doki még azt is mondta, hogy nem ártalmas sőt azért jó mert nem terheli a gerincét azzal hogy minden lépésnél földhöz csapja a sarkát, ami visszacsapódik a gerincére.
2010. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22:18-as vagyok,fiam 19 hós, mindig is lábujjhegyezett. Ha szólok, leteszi ő is a sarkát. Épp milyen kedve van. Ha izomrövidülése lenne, nem tudna letett sarokkal rohangálni ,vagyis fizikai baja neki sincs. Ezért kérdeztem a konkrét hosszútávú, káros hatásokról, mert ezekről nem tudok.
2010. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én egyszer olvastam egy cikket, amiben részletesen leírták, hogy milyen probléma lehet a későbbiekben a hosszan tartó lábújjhegyezésből, pl tanulási probléma. Most meg akartam neked keresni, de az istennek nem találom, a gekko honlapján találtam egy ilyet, egy aggódó anyuka kérdésére válaszolták:


"Többféle betegség tünete lehet a lábujjhegyen járás. Lehet a csont, vagy izom betegsége, esetleg idegrendszeri megbetegedés következménye, utóbbi esetben ez általában nem a kezdeti tünet és több egyéb tünet is jelen van. Ezeket (illetve lábujjhegyen járás egyik gyakori okát, az Achilles ín rövidülést) azonban nyilvánvalóan kizárta az ortopéd szakorvos, nem küldte Önöket tovább neurológushoz, illetve reumatológushoz. Átmenetei oxigénhiány okozhat zavart a mozgásfejlődésben, a lábujjhegyezés időnként összefüggésbe hozható a gyengébb figyelmi teljesítménnyel is, de egy komplex vizsgálat során derülhet fény a valós okokra. Javaslom, hogy keressék fel a területileg illetékes nevelési tanácsadót."

2010. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Vannak szakkönyvek, amikben leírják, hogy a maszturbálástól meg gerincsorvadást lehet kapni.


Kár, hogy 2010 van és csak a legkorlátoltabbak és legbutábbak nevelik a gyereküket középkori szellemben, amikor a jobkezesség kötelező, meg tilos a lábujjhegyen járás. Én egész gyerekkoromban lábujjhegyen jártam és ehhez képest igen jól teljesítettem tornán is és még táncolni is jól tudtam, csak nyertem vele.

Persze előítéletesnek lenni egyszerűbb, mert hiszen NEM OLYAN, mint a többi gyerek.


Verjetek rá szíjjal, ha bal kézzel merészel írni. A kis szemét különc!

2010. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem tűnt fel, hogy egyszer már törölték a kommentedet?

Meg már leírtad párszor hogy sokáig jártál lábujjhegyen, lehet ezért lettél ilyen.......

2010. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!