Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek mellett normális,...

3 gyerek mellett normális, hogy napi több óra megy el a házimunkára?

Figyelt kérdés
Nagyon sok itthon a munka, állandó pakolás, takarítás, főzés, vásárlás, napi 3-4-5 óra. Nálatok hogy működik?
2018. máj. 17. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

főzni nem kell mindennap

vásárolni sem, vagy párod bevásárol hazafele

max elpakolni kell mindennap

2018. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
2 hetente nagybevásárlás, hétvégente nagytakarítás (így naponta csak kis takarítások vannak, fél-1 óra max, ebben van a pakolás is), 2-3 napra főzök. Sima ügy így.
2018. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Hany évesek a gyerekeid? Ők nem segítenek?
2018. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy hany evesek, jarnak-e kozossegbe stb.

Nalunk 3 ovodas gyerek, dolgozo szulok (en 6 oraban).


Delben mindenki eszik meleget, het kozben max 1x fozok egy gyorsat, amugy szendvics, virsli, tojas, pizza, zoldseg-kence (pl hummus), salata, elore pacolt sulthus, bundaskenyer, tejbegriz a vacsora. Hetvegen egyik nap fozok, masik nap altalaban eszunk valahol vagy rendelunk vagy nyaron grillezunk a kertben, az a ferjem reszortja.


Rend fullos, tisztasag atlagos nalunk. Este mindenki elpakol maga utan, a szetmarado jatekok kidobasra vannak itelve ezt mar egesz kiskorukban megtanultak. Reggel a ferjem viszi az ovijaratot, igy nekem indulasig van meg egy fel oram hogy korletrendet csinaljak, agyazas, szelloztetes, gyors porszivozas, egy mosas inditasa.


Talaritono keresesben vagyok mert arra nem sok ido jut, de amugy este amig pancsolnak a kadban mindig csinalok valami kicsit. De van hogy hetvegen csaladilag egyutt takaritunk.


Ruha rengeteg van, vasalni nem vagyok hajlando csak amit feltetlenul muszaj, estenkent hajtogatok kozben valami sorozatot nezek, ugyhogy felig kilapcsolodas.


Vasarolni ebedidoben szoktam kiugrani, az irodahazunk mellett van egy aldi, hutotaskaban jegakkuval barmi kibir a kocsiban par orat.

2018. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Persze. :D


Az volna az abnormális, ha mindezt napi egy órában meg tudnád csinálni.

A napi bevásárlásokat mondjuk tényleg célszerűbb a férjedre bízni, legalábbis, ha valamelyik gyerek még otthon van, és őt is össze kell készíteni induláskor.

2018. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1 gyerek mellett is napi több óra, nem 3-4, de 1,5-2 simán elmegy hol fözésre, hol porszívózásra, hol vasalás hajtogatásra, vagy fünyírásra, terasz felsöprésére úgy, hogy a hétvégi nagyobb takarítást nem is számoltam ebbe bele. Dolgozom, de csak heti 4 napot, a 2 évesem azon a 4 napon bölcsiben van. Ami bekem rengeteg az a vasalás, mert mióta dolgozom nekem is minden napra vasalt ruha, meg a gyereknek a bölcsibe is, elötte meg kb csak a férjem ingeit kellett vasalni, magamra meg a gyerekre heti 1-2 darabot, amikor szebben felöltöztünk. Volt takarítónönk, de csak pár hónapig. Sokat segîtett, de azért mindig puffogtam, ha valamit nem az én mércém szerint takarított le. Megint gondolkodunk azon, hogy takarítónöt keressünk.
2018. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, mióta van szárítógépem, azóta szinte soha nem vasalok, max. néha inget, de abból sem kell mindegyiket.
2018. máj. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van de fozessel egyutt sem takaritok ennyit 1 nap.

Minden nap 1 felet fozok alt.vagy levest,vagy masodikat.mindig 2 napra.

Takaritast beosztottam,hetfon furdo/wc(a wc-t mondjuk heti tobbszor takaritom,de heti 1 alkalommal alaposabban),kedden nappali,szerdan gyerek szobak,csutortokon konyha/eloszoba,penteken omlesztve aprosagok(ablakparkany,erkely,ajtok ilyesmi)igy egy nap 30-40 perc a takaritas+2 naponta mindenhol porszivozas.

Nem szeretem ha kupi van,de nem is vagyok rendmanias.mosogatni egybol szoktam,nem varok ossze egy hegyni mosogatni valot,a mosogepbe be/kipakolas igazan nem nagy cucc.a szaraz ruhakat egybol osszehajtom ahogy leszedem.vasalni nem vasalok,csak ingeket ha kell(egyreszt igyekszem szepen teregetni,masreszt az egybol hajtogatas is sokat segit)

A nagyok segitenek aprosagokban ha epp itthon vannak(leviszik a szemetet,osszeporszivoznak,elpakoljak a ruhaikat,este a jatekokat egyutt pakoljuk el)

A bevasarlast a napi setaval egyutt intezem,megyunk delutan a kozepsoert suliba,igy azt nem szamolom plusz munkanak.

Ebed utan altalaban alszom is a kicsivel 1-1,5 orat.

2018. máj. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek a gyerekek?
2018. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!