Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bendegúzok szülei! Miért ezt...

Bendegúzok szülei! Miért ezt a nevet választottátok gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Kisfiamat Bendegúznak hívják,10 hónapos.Kíváncsi vagyok,mások miért e mellett a név mellett döntöttek.
2010. jún. 14. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha fiam lett volna, Bendegúz lett volna. (Indul a bakterház, természetesen, onnan az ötlet) :)) Sejtettem, hogy egy nagy csibész gyerekem lett, így csibészes nevet kerestem. Fiúban a Bendegúz lett volna, de mivel lány lett, így Orsi lett. Hát azért kenterbe veri a fiúkat csibészségben ő is :)


Tündéri név a Bendegúz. És úgy is nagyon tetszik, hogy Bende. (hogy becézitek?)

2010. jún. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
előző kommentben lett = lesz
2010. jún. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tetszik önmagában a név, így különösen szimpatikus,hogy nincs gyakori a becézése.Maga mondta pár hónapja első gagyarászásai során,hogy BEMBE.Rajta maradt:))
2010. jún. 15. 00:10
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem lányom van, de a ha fiú lett volna ez lett volna. Nagyon tetszik! Az indul a bakterház című film óta szeretem ezt a nevet
2010. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Mi nem csak a film, hanem a magyar történelem miatt is ezt a nevet választottuk, Attila fejedelem apját, aki a Kárpát-medencei magyar birodalmat megalapozta, szintén így hívták.

Egyébként a név valahogy determinál, szerintem minden Bendegúz ( a környezetünkben vagy vagy 4-5) igazi égetnivaló rosszcsont :D


Bendinek, Bendusnak, Benőnek becézzük

2010. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

az én ma holnap h21hónapos nagy fiam is Bendegúz.Mi már akkor elhatároztuk,hogy ha fiunk lesz így fogjuk hívni,mikor aranyom még csak tervben sem volt.

Így mikor megtudtuk,hogy fiú,egyértelmű volt,hogy Bendegúz!

Mondanom sem kell,van olyan eleven,mint a filmbéli.Van egy skiccünk,amin van 2 tehén meg egy parasztasszony,és már mondja és mutatrá,hogy bimbó -banya :-)))

Miután már megszületett akkor néztünk utána a történelmi eredetének is.Így a 2.fiunknál is próbáltunk eredetben hasonló nevet választani.(Aladár)

Úgyhogy aki ezt a nevet adja a fiának,számoljon vele,hogy a név kötelez :-)

Mi Bendi,Bendi-Bandi;Bendibetyárt-ozzuk

2010. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
nekem is majdnem az lett:) mert olyan gézengúzos, nekem nagyon tetszik. végül veronikánk lett.
2010. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A Szaffiban egy kiskacsát hívnak Bendegúznak.Pogány Judit olyan édesen szólítja meg 2szer is a kiskacsát,hogy ha valaki eddig utálta ezt a nevet,lehet,hogy beleszeret:)
2011. jan. 4. 17:21
 9/12 anonim válasza:

Kedves kérdező ill. válaszolók, remélem valaki még figyeli az oldalt...

Csak azt szeretném kérdezni, hogy ki melyik napon tartja a névnapot? Mert több napot is találtam a neten de a naptáramban egyiknél sem írja... :(

Előre is köszi!

2011. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
helló,Aladáros tesós Bendegúz anyukája vagyok.Mi most május 7én tartjuk,mert a kisfiam október 29én született és nem akartuk hogy a névnapja is abban a hónapban legyen
2011. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!