Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyan, aki korán (az...

Volt olyan, aki korán (az első trimeszterben) ment táppénzre és szülésig azon is maradt?

Figyelt kérdés
Veszélyeztett terhes vagyok, a dokim a 9 héten szigorú ágynyugalmat és táppénzt javasolt. A háziorvosom is azt mondta, hogy ilyen kórelőzményekkel, ha megtehetem, akkor maradjak táppénzen szülésig. Sajnos könnyített munkát nem tudnak biztosítani, de egyre rosszabbul érzem magam itthon. Bűntudatom van, amiért más kismama a munkahelyéről megy szülni én meg itthon lopom a napot. Más hogy volt ezzel?

2018. máj. 23. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

7 héttől táppénzen vagyok, és valószínű maradok. Mivel nem én választottam úgymond, ezért nincs bűntudatom

Neked se legyen. Az egészségetek érdekében vagy otthon, nem a napot lopod.

2018. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

6. Vagy 7 héttől,pontosan nem emlékszem, vagyok itthon táppénzen. Apolonokent dolgoztam egy nehéz osztályon muszakban, egy percet sem gondolkodtam, hogy azonnal eljovok.


32 hkm

2018. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Szia! En is a 7.heten jottem tappenzre, egesz nap idegesitett a fonokasszonyom, minden reggel gyomorideggel mentem-jottem haza. Nehezen jott ossze a picur, es nem volt kerdes, hogy o egeszsege az elso.

30 hkm

2018. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
6 hetesen lettem fekvésre ítélve, hematoma miatt. 12 hetesen visszamehettem volna, a döntés az enyém volt. Könnyített munkán lettem volna, 1 műszakban, aki elvállalta, még az alapját is csökkentették. A tp se volt kevesebb. Viszont a csed-gyed sokkal kevesebb lett volna, előtte folyamatos műszakban dolgoztam. A férjem se volt lelkes az ötletért, féltett is, ő folyamatos műszakban dolgozott akkor még. Na mindegy, nekem nem volt lelkiismeret furdalásom, napot loptam szülésig. De tényleg értelmetlen lett volna dolgoznom meg az a könnyített munka válogatás, olyan haszontalannak érződik.
2018. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Igen a magyar nőknél nagyon jellemző ez a táppénz csalás. Ezt kérdező NEM rád értem , hanem pl. a hármas válaszolóra " táppénzre mentem mert idegesített a főnökasszony," erre nincs mit mondani. Külföldön ilyen nincs.
2018. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
5os, meg jó,hogy nem kulfoldiaban élünk. Ne itelkezz, hogy ne iteltess. Nehezen jött össze a babajuk, engedd meg neki,hogy eldöntse, mi a jó a babajanak és neki.
2018. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nálam az a gond, hogy volt már vetélésem + most is véreztem + pcos+ cukorbetegség.

Elméletben 8 órában dolgozom minimál béréért, DE feleketén túlórázhatom és akkor 800 ft/órabérérrel többet kapok. Igen ám, de 15-20 órákat képtelen vagyok dolgozni. Nincs könnyített munka, tehát fizikailag és mentálisan is megterhelő, nem lehet leülni,nem lehet akkor wc-re menni, amikor szeretnék. A hasamat folyamatosan ütögeti a gép. A férjem jól keres, szerinte ne menjek vissza, de attól még kellemetlenül érzem nagam itthon, mert lélekben szeretnék dolgozni, de fizikailag nem bírom. :(

Ha itthon nagyobb házimunkába fogok, máris elkezd fájni a pocim.

2018. máj. 23. 16:43
 8/9 A kérdező kommentje:

+ úg képzeltem el, hogy 6 hónapos korig dolgozok, tornázbi járok, utazunk és élvezzük az életet, de a természet közbeszólt.

Ha irodai munka lenne, egy percig sem gondolkodnék, hogy vissza menjek-e.

2018. máj. 23. 16:45
 9/9 anonim ***** válasza:
A 8.heten tappenzre jottem orvosi javaslatra. Es egy percig nincs buntudat. Eleinte bantott , hogy jajj otthagyom a csapatom de a magam es a babaim egeszsege sokkal fontosabb .
2018. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!