Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen trükkel nyugtatjátok...

Milyen trükkel nyugtatjátok le magatokat, mikor felmegy a pumpa?

Figyelt kérdés

Szeretném elkerülni, hogy kikeljek magamból, már nagyon fáradtak az idegeim. Ezért kéne valamilyen trükk, mit csináljak, hogyan maradjak higgadt, ha már megint rázendít a gyerek a hisztire. Zsong a fejem és nincs már türelmem, mert ezek olyan hisztik, amikor se ez nem jó, se az nem jó, ez se kell, az se kell, 2 évesen még elmondani nem tudja, csak toporzékol. Kicsit sok van belőle, de azt mondhatnám, kicsinek ugyanilyen volt, csak mégis minden alkalommal megpróbálom megoldani a helyzetet, de nem megy, mintha nem is lenne a sírásnak oka.

Az utóbbi héten már nincs türelmem hozzá. Nem tudok tízig számolni, valami jobb stratégia kell.


2018. máj. 25. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
"Ő gyerek, én felnőtt" - ez szoktam mondogatni :)
2018. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Öleld meg szorosan. Ha ki akarja küzdeni magát ne engedd. Nálunk előbb utóbb nevetés lesz a vége.

Persze nem mindig egyszerű ez sem.

2018. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Én otthagyom pár percre.Kiságyba vagy járokába.Igaz még csak egy éves.

Ha sír hát sír egy kicsit de addig lenyugszom visszamegyek hozzá és kezdem elölről.

2018. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Magnézium citrátot szedek, napi minimum kétszer, rengeteget segít.
2018. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

- Bluetoothos fulhallgato (nekem Airpods van, az kevesbe feltuno, nem akarja leszedni) felteszem, es mar teszem is be a zenet a szituaciotol fuggo hangerore, ez mindig csodat tesz, kizarja a hangok egy reszet, a hangulatom visszarazza a normalba, segit koncentralni

- nem hagyom elfajulni a dolgokat, mar akkor el kezdek hatart huzni, mikor el kezd zavarni, amit csinal

- megkeresem az okot, lehet-e faradt/ehes/melege/beteg/foga nem jon-e

- ha az a baj, hogy olyat csinal, amit nem szabad, akkor kedves, de hatarozott hangon megmutatom, hogy mit szabad, vagy mutatok olyan alternativat, amivel hasonlo tapasztalatot szerezhet

- emlekeztetem magam, hogy ebben a korban nem rosszalkodni akar, hanem tapasztaltot szerezni

- csak szimplan bekenhagyom, hatha tul sokat ugraltam korulotte, es az a baja, vagy

- csinalom a dolgom, valamit, ami mozgassal is jar (nem netezes), es a nyuzsges megnyugtatja

- olyan programokat csinalok vele kozosen, amiket en is elvezek

- segitseget szerzek, es idot forditok sajat magamra, amennyire lehet (nalunk ez heti 5xfel napban bolcsi, es hogy visszamentem elobb dolgozni, elotte pedig ferjem vigyazott ra hetente fel napot).

2018. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Sportolj!
2018. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
63%

Én valahogy mindig pozitívan állok hozzá.

Megpróbálom megfejteni, hogy mi a gond és "megbeszélem" vele, vagy hogy mondjam.

Láttad az apafej című filmet. Abban volt, hogy a gyerek elszemtelenedett és majdnem veszekedés lett. Erre az apa okosan rávette a gyereket, hogy megfürödjön és tanuljon. Olyannal, amit szeret és igaz, kicsit becsapod, de ez olyan, minthogy időben elküldöd aludni, mert a Mikulás csak a szépen alvó gyerekekhez jön el.

2018. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Én is azt javaslom próbáld meg "megérteni" mert ok az mindig van. Én azt vettem észre sokszor csak az kell neki h jól megszeretgessem. Hazudnék ha azt írnám h én folyton nyugodt tudok maradni, mert nem mindig megy. Azèrt próbálkozok, de èn is ember vagyok. Sztem ha ezt te is elfogadod és nem akadsz annyira fent ezen a dolgon akkor könnyebb lesz. Kitartás!
2018. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan csak másfél éves a fiam, de én ilyenkor ezeket csinálom:


- Lefekszek a szőnyegre, becsukom a szemem. Ilyenkor általában abbahagyja a hisztit és rám fekszik vagy rám ül és innentől kezdve csak nevetünk.

- Bemegyek a kisszobába, magamra csukom az ajtót (igen, követni fog, de nem baj). 1-2 perc és csitul a dolog. Addig rá is jövök, hogy mihez kezdjek a helyzettel, vagy mivel vonjam el a figyelmét.

- Azonnal elmegyünk sétálni vagy kimegyünk az udvarra. MINDEN egyes alkalommal jó megoldás, azonnal megszűnik a nyűgösség.

- Berakok egy zenét a gépen vagy a "hifin", amit szeretek és jó hangerő mellett énekelni kezdem a számot.

- Előveszem a pufit és adok neki belőle. Nem jó megoldás, de kizökkenti és utána nem folytatja a balhézást.

- Zseblámpa. Komolyan, nálunk ez az aduász. Amit odaadom neki (nincs a játékai között) egyből elhalkul és kéri, hogy világítson vele.

- Amikor semmi nem használ és látom, hogy csak hisztiről van szó, (nincs fájdalma, nem éhes vagy más) akkor lefőzök egy kávét, kimegyek az erkélyre, becsukom magam után az ajtót és megiszom ott a kávét. Tudom, hogy a fiam nem tud kárt tenni magában egyedül a lakásban, még mielőtt támadnának. Ilyenkor a legtöbbször magányában (bár rálátunk a másikra) pár perc sírás után játszani kezd valamivel és megnyugszik.

2018. máj. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Off: 9es az utolsó pontod nagyon nagy! Alkalmazni fogom!
2018. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!