Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnak a mai szülők gyereket...

Tudnak a mai szülők gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 26. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki igen, ki nem.
2018. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerencsére van olyan, aki még tud, de rengeteg inkompetens “szülő” van, aki aztán mindenhez ért csak a gyermekneveléshez nem, mégis potyogtatja a kölyköket...
2018. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Így van sajnos...Minden második szülőre rálehetne szólni a neveletlen gyerekei miatt...:-(
2018. máj. 26. 17:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak a mai szülőkkel, hanem az előző generációval is van bőven probléma nevelés ügyileg.

Egyébként meg ahogy előttem is írták, van aki tud normálisan gyereket nevelni van aki meg nem mégis vállal több gyermeket is. Szerintem hiányzik sok helyen a következetesség, türelem - ezek nélkül meg nagyon nehéz jól nevelni.

2018. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy nem is akarják nevelni sokan, nagyon sok embernek a gyerek eszköz. Férjszerzéshez, megtartáshoz, pénzszerzéshez, nem dolgozáshoz, stb.
2018. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a mai szülőkhöz. Van aki régebben sem tudott és rengeteg embernek manapság is megy. Talán azért van egy érzékelhető különbség (már annak, aki még ténylegesen egy más rendszerben nőtt fel), mert régebben a Makarenkói pofonok és a poroszos nevelési elvek közepette nem volt annyira szembetűnő a szülői hiba, mert tekintélyelvűen nem mert annyira nyíltan neveletlenkedni a gyerek, attól még nem volt jól nevelt. Sőt, a társadalom (és az iskola is oroszlánrészben) is nevelhette a kölköket, simán rászólt bárki úton útfélen bárki gyerekére ha olyat csinált és fülbehúzva kullogott is el a többség. Attól az még nem volt jó. Manapság meg ami "liberális nevelésnek" tűnik, voltaképpen nem az, hanem a nevelés teljes mellőzése. Holott a liberális elvekkel nem volna gond, de ez már nálunk nagyon félremagyarázott és szitokszó lett. Mindig is voltak és lesznek is, "jó és rossz", én inkább úgy fogalmaznék alkalmas és alkalmatlan szülők. Időtől és rendszertől függetlenül.
2018. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A szülőkkel is sok gond van.Van hogy a szülő is nevelésre szorulna.A munkahelyemen meg lehetne nézni sokszor milyen hangnemmel és mikről beszél ek a nők,szerintem férjeik is meglelődnének.Sok szülő ráadásul igen kényelmes,kihasználja szüleit.Sokszor hallani hogy kivasaltatott,megfőzetett anyukájával,de egyszer nem hallod hogy ő miben segít szüleinek.


Amikor meg a gyerekeimről beszélnek le vagyok döbbenve,10-12 éves gyerekek nem tudnak óràt leolvasni,kést használni,ha éhesek kenyeret leszelni.Köszöni nem köszönek,van akinek az öltözés is kihívás.Sokszor olyan alapvető dolgokat nem tudnak,amit korábban pici gyerek tudott.Nagyszülők jók ha pénzt lehet lehúzni róluk,de hiàba megy napi vagy heti szinten segíteni,a lassan kamasz unoka még a nevèt se tudja,csak papa,mama

2018. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem mindig is voltak visszahúzódó és harsány gyerekek. Voltak nyugodtak és fáradhatatlanok. Halk illetve hangos gyerekek.

Ugyanúgy vannak türelmes és türelmetlen felnőttek.

Szóval szerintem ilyen téren semmi srm változott.

2018. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Nekem pl egyáltalán nem célom a gyerekneveléssel, hogy a lányom bárkinek megfeleljen. Szerencsére egyre többen látják így. Meghúzódással és beilleszkedéssel ugyanis nem sokra megy az ember. Tanulság: ezt is mindenki máshogy csinálja.attol meg, hogy neked nem tetszik, lehet hogy a szülő meg pont elégedett.
2018. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"Mai" szólőként mondhatom, hogy mindent megteszek, ami csak tőlem telik. A gyerekeim koruknak megfelelően viselkednek, elevenek, hangosak, szeretnek rosszalkodni, egész nap az idegeimen táncolnak. De ha pl. bemegyek a postára a 2 évessel mindnki elájul tőle milyen okos ügyes gyerek, a 4 éves meg választékosan elcsacsog a játszótéren a szülőknek, magától felajánla a játékait a kisebbeknek. Szerintem rendes emberek válik majd belőlük, ha el nem rontjuk, de teljesen más elvek vannak most, mint régen sokaknál, páromat pl. állandóan verték, visszahúzódó, önbizalomhiányos, nem kezdeményező ember lett. Engem nagyon "elkényeztettek", sokkal jobban boldogulok az emberi kapcsolatokban, önbizalmam is nagyobb, sokkal aktívabb vagyok nála. Szerintem ez jobb irány és mostanában legtöbben így gondolják.
2018. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!