D vitamin kérdés?

Figyelt kérdés
A gyerek vigantol cseppjének betegtájékoztatójában az van, hogy a túlzott D vitamin fogyasztás terhes nőknek nem ajánlott, mert károsíthatja a magzatot..Kérdésem lenne, hogy akkor miért írják fel ész nélkül a D vitamint az orvosok? Nekem pl. felírták, anélkül, hogy vérvételnél ezt nézték volna..Szóval, honnan tudja a doki, hogy esetleg nem magas-e így is a D vitamin szintem? Vagy tojnak rá? Nektek is kellett szedni terhesség alatt?
2018. jún. 4. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Ha eddig nem szedtél, 99 %, hogy alacsony és vetélést okozhat.
2018. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

A helyzet az, hogy a D vitamint nagyon nagy dózisban kell szedni, hogy bajt csináljon.


Viszont Magyarországon relatív kevés a napsütéses órák száma, így gyakorlatilag csak annak nincs D vitamin hiánya, aki eleve szedi.


Amúgy itt a jó idő, ki kell menni a lakásból D vitamint gyűjteni :) hidd el az a legjobb D vitamin forrás.

2018. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Hanyag az orvosod. Az enyém mindig nézte vérvételeknél a D vitamint és javasolta a szedését miután nem lett elégséges a szintje.
2018. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Igen ez a hanyag, rutinszerű orvoslás tipikus...


Tudják, hogy sokaknak van D vitamin hiánya már fel is írják.

Ugyanez igaz a progeszteronra. Kis barnázás és már írják is fel, pedig lehet hematóma is. De nem.. tömjük csak a kismamákat mindennel... :(

2018. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Engem nagyon bosszant ez a futószalag módszer..és ha kérdezek akkor meg rosszallóan néznek, hogy ők tudják, én ne szóljak bele..Pedig magándoki.
2018. jún. 4. 20:27
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan már. Ne nyavalyogj ennyit. Magyarországom gyakorlatilag lehetetlen, hogy túl magas legyen a d vitamin szinted, a terhesvitaminokban pedig alig van vitamin, szóval nem fogod túladagolni. Majd ha utánanézel az összes egyéb ásványi anyagnak a neten, akkor mindegyiknél csapsz egy ilyen hisztit?
2018. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem nyavalygok, nem tudom neked mi bajod van..Elég sok mindennek utána néztem, hogy mi okozhat problémát..Sajnálom, ha gond neked, hogy valaki gondolkodik, és nem csak beáll a sorba, mint a birkák..
2018. jún. 4. 22:09
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha teljesen jó a D vitamin szintem, mert minden nap órákat kint vagyok a gyerekkel, ennek ellenére felírja a doki a 2000NE D vitamint, és szedem 9 hónapig..akkor nem lehet túladagolni...? Dehogynem..Nyilván nem fogom szedni..Csak azt sajnálom, hogy sokan ész nélkül hisznek ezeknek a kettessel végzett frankó orvosoknak, aztán ha baj lesz, úgysem az orvos hibája..
2018. jún. 4. 22:11
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Pff, szegény dokid. De oké, belemegyek a paranoiádba. Kérd meg a dokit, hogy nézze meg a következő laboron a d vitamin szintedet, ha nem nézi, akkor nézesd meg, kb. 2 ezer ft. Amúgy az nem baj, ha valaki alapos, de ilyen félinfok vadászásával csak azt éred el, hogy minden vitamin ilyen mumussá válik a szemedben.
2018. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nyugi. Valójában mindenre olyanra ráírják, hogy kismamáknak nem ajánlott és kárt tehet a magzatban, aminek a pontos hatását még nem ismerjük.

Azt már tudjuk, hogy A vitamin túladagolás terratogén-mutagén hatású (magzatra káros), a D-vitaminról annyit sejtünk, hogy túladagolása a vér Ca szintjét emeli meg. Nos ez elzárhat apróbb ereket, nyilván káros LEHET a magzatra.

Mondjuk másik zsírban oldódó vitamin (E-vitamin) hormonrendszerre gyakorolt hatását ismerjük, de nem tudjuk mi van akkor, ha túladagoljuk.

Vízben oldódó B6 vitamin túladagolva kedvezőtlenül hat az idegműködésre, holott kb. A legtöbb Mg tabletta B6 vitaminnal van kombinálva, és nem, a B6-tól nem lesz kevésbé hábyingered, sőt.

Szóval nincs az a kutatás, ami ma ezt pontosan megmondaná. Az orvos felírja, mert az orvosi gyakorlatban bevált (legalábbis nincs káros hatása, de sok pozitív ismert).

Szóval egyénileg mérlegelni kell.

Egy biztos a terhesvitaminok nagy része legfeljebb csak jó drága vizeletet csinál.

Mert egyben beszedve minden vitamint aligha hatékony ilyen nagy dózisokban. És még a vesét is szépen terheli.

Vitamint nagy dózisban (ami többet tartalmaz, mint ételeink) csak külön-külön szabad bevenni :D mert úgy van értelme.

2018. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!