Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adnátok "tucat" nevet a...

Ti adnátok "tucat" nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk mind a kettőtöknek nagyon tetszene egy név, de kb minden 3. most született baba ezt a nevet kapja.
2018. jún. 5. 11:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
47%

Ha mindkettőnek ez tetszik és nem túl gyakori a vezetéknév akkor adjátok nyugodtan.

Én mondjuk nem adnék top10 leggyakoribb nevet, inkább másikat keresnék, pedig nekünk nagyon ritka a vezetéknév.

Elsősorban nem magam miatt, hanem a gyerekeket is zavarhatja ha nem lehet megkülönböztetni őket csak mindenféle becézésekkel pl. a suliban.

Nekem is volt olyan tanárom aki úgy becézett ahogy utáltam, de nem szóltam neki.

2018. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
48%
Nem, akármennyire is tetszik. Annyi név van, s annyi névből biztos találni olyant, ami nem tucat, illik a vezetéknévhez és teszik is.
2018. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
76%

Mi tucat nevet fogunk adni a tucat vezetéknév mellé. Egyszerűen egyikünknek sem tetszenek a túl kacifántos nevek.

Nekem különleges nevem van, szeretem is, de abba már belefáradtam, hogy folyton magyarázkodni kell miatta (milyen eredetű, betűzni, mert nem tudják leírni)

2018. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Sajnos a vezetéknév is elég gyakori. Kacifántos, túl idegen nevet egyikünk sem szeretne, több olyan névre pedig eddig még nem akadtunk sajnos ami mind a kettőnknek tetszett volna.
2018. jún. 5. 12:30
 15/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem kicsit kevertek két témát.

A gyakori/ritka név, nem egyenlő a fura/hétköznapi névvel.

Egy név nem fura és idegen csak azért, mert ritka.

Mint ahogy manapság a gyakori nevek között is van nagyon sok fura, "különleges".

Én se furát, se túl gyakorit nem adnék :)

2018. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
35%
Mára már minden név tucatnév sztem. Névadasnál nem ez volt a szempont, amelyik tetszett mindkettőnknek azt adtuk. Nem a tucatnevek gázok hanem a kis armandók meg maricsuik...
2018. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
64%

Én nem adnék tucat nevet. Nekem pl. tetszik a Kála, ami nem túl ismert, de nem is erőltetett, kitekert. Szerintem nem lehet összevetni pl. egy Hildelita-val.

Az Anna Hanna Bence hármasán kívül szerintem van még elég sok olyan név, ami nem külföldről átvett, becézett forma, vagy giccs parádé.

Nekem nagyon egyedi nevem van és a mai napig jól esik, amikor megjegyzik, hogy milyen szép, még nem is hallották. Így választok majd a gyerekemnek is, persze, lehet miközben felnő, divatba jön, abba nem fogok belehalni. :)

Ha tényleg nincs más, ami annyira tetszene, adjátok azt, igazából senkinek semmi köze hozzá, Nektek meg nem a nevétől lesz különleges. :)

2018. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
79%
Én tucat nevet adtam. Legalabbis a statisztika szerint. Én másik Botondot nem ismerek, csak a kisfiamat. Arra viszont figyeltünk a 10es listánál, hogy olyan nevek ne szerepeljenek benne, amelyek a családunkban már vannak.
2018. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Adnék.
2018. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 p.szabina1223 ***** válasza:
Mi olyan nevet adtunk a kicsinek, ami tetszett nekünk. Réka lett, sokak szerint már ez is tucatnév-bár környezetemben nincs egy sem-nem azt néztük, hogy tucatnév e vagy sem.
2018. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!