Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adnátok "tucat" nevet a...

Ti adnátok "tucat" nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk mind a kettőtöknek nagyon tetszene egy név, de kb minden 3. most született baba ezt a nevet kapja.
2018. jún. 5. 11:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
91%
Mi élből kizártuk a tucatneveket és az olyanokat, amilyen névvel ismerünk valakit. Így nagyon ritka, de egyáltalán nem fura, idegen vagy kacifántos nevet kerestünk, és találtunk. Azóta már mondta valaki, hogy ha ismerte volna a nevünket tuti azt adja, annyira tetszett neki.
2018. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
40%

Persze, hogy adnék, és adtam is. Azért mert gyakori egy név sokkal jobb, mint egy nagyon ritka és magyarázkodik egész életében, hogy az bizony fiú név....

Add nyugodtan a Gerzson nevet, elég ritka, de én inkább maradtam a top 10-nél....


Sok anyuka így próbál kitűnni, hogy ad egy fura nevet a gyerekének, mert tetiszk neki a jelentése, igaz ,hogy azt nem sokan szokták ismerni, mert nem a jelentéség kiáltja a jászótéren, hanem a nevét....

2018. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
65%

Mindkét gyerekemnek tucatneve van. Azaz a top 3 legnépszerűbb nevek közt vannak. Miert? Mert szép nevek, ezért sokan adják őket, hát igen, en is azért adtam mert szépek.

Mivel nem a gyerek különleges a nevétől, hanem a név a gyerektől, ezáltal nekem ez a 2 név különleges :)

2018. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
64%
Én elsősorban nem azért adnák egy nevet a gyerekemnek, mert nekem tetszik (jó, persze olyan nevet sem adnék, ami nem tetszik). De inkább a gyerek érdekeit tartanám szem előtt. Szegénynek milyen rossz lehet, ha minden második gyereket ugyanúgy hívják, mint őt. Lehet csak azért gondolom így, mert az én nevet sem mindennapi, az általános iskolában csak nekem volt ilyen nevem. És jól esett, nem úgy mint az akkor tucat nevek, ahol egy osztályban 2-3 is volt belőlük. Valahogy mindig sajnáltam őket.
2018. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tucatnevek pont azért nem tetszettek, mert tucatnevek. :)

Ritka, de szép, érthető nevet adtunk a fiúnknak. Persze ebbe is bele lehet kötni, de mibe nem...

2018. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ami gyakori az a közmegítélés alapján szép. Tehát igen adnék. Ez amúgy is "csak" egy név, nem ettől lesz a gyerek különleges. Ha tetszik add neki, ha nem akkor ne. Ilyen egyszerű.
2018. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Fiam Marcell. Évek óta imádom ezt a nevet. Nem zavar hogy elvileg tucat.
2018. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Attól függ, kinek mi a tucatnév. Nem szimpatizálok a divatnevekkel, amikor tényleg minden 2. embert ugyanúgy hívnak. Viszont ez sokmindentől függ, pl. az én nevem is mára tucatnév lett, viszont az én korosztályomban még meglehetősen ritka volt, és így általában egyedül vagyok a nevemmel (pl. iskolában, csoportban). Én szeretem, hogy ilyen szempontból ritka a nevem, mindig megjegyzik. Szóval erre tekintettel lennék a gyerekem nevének kiválasztásakor: abban az időben ne így hívjanak minden 2. embert (ha később el is terjed, azt úgysem tudom befolyásolni), és az én környezetemben ne legyen túl gyakori.

Viszont sokan tévedésben vannak a "nem gyakori" nevek jellegét illetően, ez nem kell, hogy valami kacifántos, exotikus, extrakülönleges név legyen, hanem sima, hétköznapi, mindenki által ismert név, csak éppen kevés ember hívnak úgy :D Például a kedvenc női neveim az Emília, Izabella, Blanka, Margaréta nálam ez a kategória.

Más kérdés, hogy fiúnevek terén nehezebb a dolog, mert a vezetéknévhez nagyon sok nekem tetsző név nem illik, és eleve nehéz szép, de nem túl gyakori fiúnevet találni, így itt inkább hajlandó lennék kompromisszumra. Pl. többen említették a Dániel nevet, ami bár tényleg lehet "tucat", de pl. felénk korántsem olyna gyakori, mint MO-n (külfödön élek). Ezt el tudom képzelni, hogy adnám a gyerekemnek, ha úgy adódna.

2018. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Gimiben a 32 fős osztályból 4-en futottunk ugyanazzal a névvel, remek volt...

Én vlsz. nem adnék nagyon gyakori nevet, csak ha kb gyerekkori kedvencem lenne. A férjem kedvenc lányneve a Lili, hál’Istennek fiaink születtek. A top100-as lista végén bennevannak, de amúgy hagyományos magyar nevek, senki nem akad fenn rajtuk, nyilván nem mindenkinek tetszik. Egyikük Dénes, többiek is hasonló kategória.

2018. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!