Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok az Anyàk akik alig...

Azok az Anyàk akik alig mennek valahova a babàval mondvàn nincs rà a kicsinek igénye, meg veszélyes stb. stb. azok tényleg komolyan gondoljàk, hogy pl. egy strand veszélyes vagy mi az igazi ok?

Figyelt kérdés
Miért tartjàk burokban a kicsiket?
2018. jún. 7. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Megszólítva érzem magam, úgyhogy válaszolok. Én nem érzem, hogy burokban tartom a gyerekem (1,5 éves), de nem viszem olyan helyekre, ami veszélyes lehet. És pl. a strandot ilyennek tartom, mármint azt a fajtát, ami kiépített medencés, és én sem szívesen áztatom magam sok féle ember között, akik ki tudja milyen betegségeket áztatnak ki magukból. Élővízbe, vagy tengerbe persze megyek vele majd nyáron, mert ott kevésbé lehet elkapni ilyeneket, és nem szeretném megfosztani a pancsolástól a gyereket. Amikor még kisebb volt, akkor sem mentünk mindenféle Ringató és egyéb bacitenyész helyre, amire pl. a barátnőim jártak. Egyrészt mert én úgy éreztem, hogy egy pár hónapos gyerek egyáltalán nem élvezi ezt a programot, másrészt meg szinte mindig elkaptak valamit ott a barátnőim gyerekei. Szerintem jól elvagyunk, sokat foglalkozom a gyerekkel, járunk játszótérre, voltunk állatkertben, megyünk majd nyaralni, de nem igazán érzem, hogy attól lesz boldog a gyerek, hogy mindenféle rendezvényre viszem..ráér később majd.
2018. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt választ!Elfogadom.
2018. jún. 7. 18:03
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

Aztán meg sírnak, rínak, hogy otthon mennyire bezártnak érzik magukat, a barátok sem jönnek folyton, meg nem is hívják az ilyen emberkéket sokszor, ha úgyis visszautasítják a meghívást a gyerekre hivatkozva.

Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy szeretné. Van, aki folyton mozgásban van, nagyokat sétálnak stb stb, van, aki meg otthon érzi jól magát.

2018. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Az én indokaim:


Egy baba az első 3 hónapban nem lát rendesen


Szeretném, ha megszokná az otthoni környezetet, mivel a nap nagy részét átalusszák a kicsik, így az ébren töltött idő nagy részében legyen már otthon.


Tényleg nincs igénye rá


Sok számára kellemetlen hatás érheti(sziréna, hőség, hideg, erős szél, erős fény, kellemetlen tapintás)


Idegen bacik pláne strandon, el nem tudom képzelni mire gondolnak pl a balatonozós szülők, mikor a babákat fürdetik abban a vízben, amibe mások pisilnek és kakilnak.. és nem csak az állatok, a vízben oszló tetemekről nem is beszélve..


Szúnyogok/napégés/napszúrás.. a babák is utálják ám, ha melegük van, izzadni sem tudnak sokáig, hogy hűtsék magukat.. még vakarózni sem tudnak ha megcsípi őket egy szúnyog.


Másik oldalról


Cipelni, tápszert melegíteni, pelenkázni, minden pillanatban mellette ülni, mások előtt megnyugtatni/szoptatni, bevédeni a bogaraktól, bekenni naptejjel, árnyékot vadászni, mindenkinek válaszolgatni a kérdéseire(kisgyerekesekre csapatostul tapadnak az emberek)..


Melegben/hidegben a legjobb helyen a lakásban van a baba.


Ha majd nagyobb és strapabíróbb gyerek lesz, mehet a kirándulgatás, de egy egy év alatti szélsőséges időjárásban a lakásban van a legjobb helyen mindentől védve.

2018. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Strandra én 3 éves korában vittem a gyerekemet. Konkrétan viziszonyom volt gyerekkorom óta a csodálatos magyar kötelező úszás "oktatásnak" köszönhetően:bedobott az oktató a mélyvízbe, mondván majd kiuszom.... Hát nem volt egy nagy élmény, mit mondjak. Gyomorideggel terelgettem a gyereket a pár centis gyerekmedenceben. Nekem bizony veszelyes volt az is.
2018. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Ezek az anyukák első gyerekesek. Másodikkal úgyse lehet 1 évig bezárkózni, mert ott a nagy, akinek kellenek az ingerek már, érdeklik a gyerekprogramok, nem fair ettől megfosztani, és nem is feltétlen jó ötlet, mert utálni fogja a kicsit.

Egyébként nekem az a véleményem, hogy egy baba elég világosan kifejezi, ha valahol nem érzi jól magát. Legalábbis az én kislányom azonnal üvöltött, ha valami nem tetszett neki. A programokat ő viszont szerette, na nem pár hetesen, de 4 hónapos korától kifejezetten sokat nézelődött, érdekelte a világ. Ez a baci is olyan dolog, hogy első gyerekkel bezárkózhatsz a lakásba, és tarthatod sterilen, a második baba esetében viszont a nagytesót nem paterolhatod el otthonról, aki az oviban összeszedi a takonykórt, meg egyéb fincsiségeket.

A kislányom most 3 éves, januárra várom a kistesót. Nem valószínű, hogy jövő nyáron a lakásban fogunk ülni a két gyerekkel, jó nagy kicseszés lenne az akkor már 4 éves nagylánnyal.

2018. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Kedves 6-os, 1. vagyok. Igen, valószínű második gyereknél ezt már nem fogom tudni megtenni.. Meglátjuk mi lesz, remélem össze tudom hozni mindenki igényeit. De igazad van, hogy az első gyerekes Anyukák, akik kevesebb programra mennek.
2018. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

7: Bár én jártam végül programokra, de pont azért írtam, amit, mert eleinte nehezen vettem rá magam. Mi van, ha sírni fog, mi van, ha elkap valamit stb. Pont azért értékeltem át anno én is, mert láttam pár példán át, hogy a másodiknál már ezek a dolgok fel sem merülhetnek :) De azért sokáig hidegrázást kaptam, ha láttam, hogy egy másik gyereknek lóg a taknya a baba-mama klubban, és közelít az enyém felé :D

6-os

2018. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bírom elviselni most sem az ilyet. Fel tudnék robbanni ettől, hogy lehet egy felnőtt ember ennyire önző. Leszarja, hogy más gyerekét megfertőzi az övé..Ha csak normális emberek járnának ilyen helyekre (akiknek egyértelmű, hogy beteg gyereket nem hoz, akkor se ha ezért nekik otthon kell lenni, ami szívás lehet nekik), akkor mi is jobban járnánk..De én ezt nem tudom elfogadni, hogy a gyerekemet azért kínozzam az orrszívással, meg mindennel, mert más idióta..És a legtöbb helyen ez van.
2018. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Szaros, hugyos, lábgombás, hüvelyváladékos (mert anyukák, apukák tojnak a szabályra, hogy nem mennek bele) 30 centis pocsolyába szándékosan belerakni a mindent megnyaló, megivó 1-1,5 évest nem ugyanaz a kategória,


mint kitenni annak, amit a nagy hazahozhat.


Az első elkerülhető, a második nem.


Egy ekkora picinek sokkal nagyobb élmény és biztonságosabb az otthon felállított medence.

Ez nem elsőgyerekes para, hanem józan ész.


Egyébként a 3 éves "nagyomat" se visszük strandra, mivel több hetet töltött már kórházban vesemedencegyulladás miatt.

Megyünk viszont a tengerhez és a nagyszülőknél lesz kismedence.

2018. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!