Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 èves fiam 1 hete rendszerese...

7 èves fiam 1 hete rendszeresen kakisan jön haza az iskolábol, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elmagyaráztam neki hogy törölje ki, meg hogy üljön a wcre de semmi már mindenki szolt hogy büdös a gyerek. Mit tehetnèk?
2018. jún. 8. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
meg kellene próbálni úgy kialakítani a ritmusát, hogy otthon végezze a dolgát - reggel előbb felkelni? valószínűleg undorodik az iskolai wc-től. Ha otthon végzi dolgát rendben van?
2018. jún. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
2018. jún. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

ugye az nem komoly hogy hét évesen kezded a gyereknek elmagyarázni hogy ki kell törölje a fenekét?

Egyébként, adj neki nedves törlőkendőt mert sajno a legtöbb suliban még a sima wc papír sincs biztosítva, ezzel meg könyebb rendesen tisztálkodni. Valószínűleg a suli wc is ludas a dologban.

2018. jún. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Az én 7éves fiam nem törli még ki a fenekét, mert saját elmondása szerint nem szereti. (lehet lepontozni a választ, adhd-s gyerekről van szó, vannak félresikerült huzalozások a fejében)

Mondjuk nem is végzi a suliban a dolgát. Azért kényszerhelyzetekre tettem be a táskájába egy csomag nedves vécépapírt. Pár hete vettem észre, hogy ki van bontva. Rákérdeztem, mondta, hogy igen, kellett, így használta. Nálunk ez volt a megoldás.


Azon azért el kellene gondolkodni, hogy mi változott, ha eddig nem volt ilyen gond, és most 1 hete kakil a gyerek a suliban. Ezek szerint korábban nem ott végezte a dolgát? A székelési ritmus, szokások megváltozása betegséget is jelezhet. Viszont egy probiotikum-kúra mindenképpen jó lehet.

2018. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem beteg a gyermek?Nem szedett össze valami bacit?Hasmenés?

Mondjuk wc papir sehol nincs... Anno a 90es évekbe se volt.

Nálam mindig volt/van öv/kis/zsebtáska ha a ruhán nincs is.

Mindig van benne textilzsepi,papírzsepi, wcpapír.

Unokaöcsémet is erre szoktattam....


Az iskolába az alaphigéniai nevelés(= kézmosás wc után,evés elött) csapnivaló!

Nálunk alapvetően naponta van ecetes /salátalé ivászat.Turmixgépbe só -ecet- fűszer hagyma víz összekeverve.Mindenki szivesen iszik például vacsora után egy pohárral.... Az ecet fertőtlenit,hihetetlen sok vitamint tartalmaz,a só szabályozza a vízháztartást is.

Az elmúlt kb 4 évben infinfluenjárvány idején se voltunk betegek.Nátha is alig.

Tüdőgyulladással mire orvoshoz jutottam már feltisztult.

De kaphatók kézfertőtlenitő lapkák utazáshoz.... Nem tudom.Én csak hallottam róla,nem használok.Mert nálunk eggyik nagy házszabály hazatérés után a szappanos kézmosás.....

Nem mondom hogy tisztaság mániás vagyok,de az utcán,közösségi helyeken sok kellemetlen dolog összeszedhető.Amit egy kézmosásémegelőzhet

2018. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
#4-es vagyok. Nálunk mondjuk az a szerencsés helyzet állt elő, hogy az alsós évfolyamokon minden évfolyamnak van külön vécéje az osztálytermek mellett. Ezeket csak ők használják, papírt meg osztálybpénzből vesznek. tehát ez nem lehetne gond (nálunk a buksiban van a probléma)
2018. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Ő mit mond? Nálunk akkor volt ilyen, mikor nem merte elmondani, hogy a nagyok terrorizálják őket a wc-ben, és egy bokor alatt végezte el, mert már nagyon kellett.

Ok nélkül nem szokott ilyen lenni.

2018. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Úristen, utolsó!!! Ez döbbenet! Hogy fogtál gyanút? Mikor merte elmondani? Nagyon sajnálom!


Kedves Kérdező! Valami történt vele, gyanús, hogy éppen egy e hete kezdődött ez.

2018. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nehéz helyzet ez, még úgy is, hogy nem tudjuk, mi váltotta ki, biztos hogy nagyon megsérült a lelke - mert gúnyolták, alázták miatta.

A 'szégyen érzés' nagyon nehezen elviselhető, komoly fájdalom, és most még könnyebben "kihozza" belőle egy lélekgyógyász, mintha ott marad felnőttkorra és betokozódik, elgennyesedik.

Szerintem ahova tartoztok, a nevelési tanácsadó pszichológusához menj el és mondd el ezt a gondot, fog vele foglalkozni.

2018. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi iskolánkban a nagyobbak piszkálták a kisebbeket a wc-ben,hiába zárták be az ajtót,alul-felül van nyitott rész,ott dobálták a bent lévőt,stb...

A sok panasz miatt csoportosan mentek a lányok,a tanítónénivel...

Én beszélnék négyszemközt a tanítóval,mi történhetett,ha már a gyerek nem mondja el..

2018. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!