Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit kezdjek azzal a helyzettel...

Mit kezdjek azzal a helyzettel ha egy szülő rendszeresen haza viszi mások cuccait?

Figyelt kérdés
Most kezdte az ovit a kislányom, már eltűnt 3 nadrágja, ebből 2db-ot szinte biztos, hogy a mellette öltöző gyerek szülei vitték el, vagy esetleg a nagymamája, mivel a másik gyereknek is szürke játszós nadrágja van. Nagy nehezen 1 nadrágot vissza hoztak, persze nem a miénk, szóval rendszeres lehet ez náluk. Nem találkozom a szülőkkel, hogy beszélni tudjak velük, de olyan idegesítő, hogy mindig új nadrágot kell vennem más hülyesége miatt.
2015. dec. 10. 14:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Írd bele a cuccaiba a nevét , v jelét. Nekik meg mond meg h nézzék azt . Ha ezután is eltűnik az már lopás
2015. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én szólnék az óvónőknek mindenképp, hogy sorra tűnnek el a holmijaitok. A jele benne van? Ilyen esetben mindenképp belerajzolnám és akkor egyértelmű, nem lehet ráfogni, hogy összetévesztette...
2015. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen benne van a jele. Már az első nadrágnál szóltam, akkor mondták, hogy megemlítik a szülőnek, tegnap is elvitték (jó hogy van másik bent amibe haza tudtam hozni), az egyik óvonő azt mondta, h ha nem lesz meg akkor kifizeti ő, amit természetesen nem hagynék, de ez így nem mehet tovább. Nem arról a pár ezer ft-ról van szó, hanem hihetetlen számomra, h ilyen emberek vannak.
2015. dec. 10. 14:52
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
De legyen szó arról a pár ezer forintról is. Nálunk a cipőjét vitte még a bölcsiben haza valamelyik nagymama, még jó, hogy volt bent másik. Sűrű elnézéskérések közepette hozták vissza pironkodva a szülők másnap. Ez lenne a normális.
2015. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, ma az én kislányom nadrágjában hozták be a gyereket, a jele is benne volt. Nem hoztam el a nacit, hogy legyen miben haza vinniük de az óvonő azt mondta h vegyem fel ÉN a kapcsolatot a szülőkkel. email cím meg is van, valami határozott de normális hangvételű levelet kéne írka, ötletek?


köszi

2015. dec. 10. 16:00
 6/20 anonim ***** válasza:
Mik vannak! Hihetetlen! Az óvónőknek is tennie kéne valamit, hiszen ők tartják a kapcsolatot a szülővel!
2015. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Kedves XY!


WZ vagyok, Zsuzsika anyukája. Mostanában többször előfordul, hogy nem találjuk Zsuzsika nadrágját, legutóbb pedig ZYX (óvónő neve) felhívta a figyelmemet arra, hogy Julika ma Zsuzsika nadrágjában jött oviba. Nem szeretnék ebből kellemetlenséget, de megoldható lenne, hogy a jövőben kicsit jobban odafigyeltek arra, hogy csak a saját ruháitokat vigyétek haza? Sajnos anyagilag nem engedhetjük meg magunknak, hogy mindig új nadrágot vegyünk Zsuzsikának. A félreértések elkerülése végett Zsuzsika összes nadrágjában benne van a jele, kérlek, erre figyeljetek!


Előre is köszönöm az együttműködést!


Üdvözlettel,


WZ

2015. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kezdeményezzétek, hogy szülők ne mehessenek be a szekrényekhez, a folyosóra. Nálunk ez van. A dajka öltöztet, az ajtóban elköszönnek egymástól anyuka és a gyerek.
2015. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nálunk nincsenek külön öltözők, nincsenek külön szekrények. A gyerekek a csoportszobák előtt, a folyosón öltöznek, padokon, mindenkinek van egy jellel ellátott fogasa, ahová a cuccait akaszthatja, meg van oldalt egy-egy sztender a kabátoknak, és kész. Egy folyosón három csoportszoba van, összesen 90 gyerekkel, meg az emeleten szintén van három csoportszoba szintén 90 gyerekkel. (tehát 180 gyerek jár abba az oviba). A szülők ki-be járhatnak szabadon, aki az emeletre megy, annak is végig kell mennie a földszinti csoportszobák előtt. Minden ott van hagyva a folyosókon (alvós cimborák, ruhák, cipők, hátizsákok, stb), de még soha nem fordult elő, hogy elveszett volna bármi is. Három év alatt talán egyszer kellett szólnom egy pulóver miatt, hogy két napja nincs meg, de azt is a lányom hagyta el egy másik csoportszobában, ahová átmentek játszani. Délután szóltam a dadusnak, másnap reggelre ott lógott a fogason. :)
2015. dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon fura, hogy ilyen szülők vannak. En nem e-mailt írnék nekik, mert lehet hogy nem olvassak el, hanem egy levelet hagynek a gyerekük zsakjaban vagy a polcán. Ráírnám hogy Xy szüleinek. Amit az előző javasolt azt nyugodtan beleírhatod.

A másik ötlet, hogy megkérni az óvónőt, hogy koltoztessek át a kislányt egy másik helyre, egy fiú melle. Egy fiú ruháját mar csak nem keverik össze és adjak rá. Ezt persze csak miután visszaadta nektek a ruhákat.

2015. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!