Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karrierépítés gyermek (ek)...

Karrierépítés gyermek (ek) mellett hogyan megoldható?

Figyelt kérdés
Elsősorvan olyan anyukák válaszát várom, akik gyermek(ek) mellett tudták építeni a karrierjüket is. Hogyan oldották meg? Otthonról dolgoztak? Mennyi ideig tudtak otthon maradni szülés után (gondolok itt arra, hogy ki tudták e használni a törvény adta lehetőségeket)? Ha néhány hónap után újra dolgoztak, a baba hogyan élte meg? Stb.
2018. jún. 9. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem szép karriert befutni csak egy gyermek mellett lehetséges. Ha kettő vagy több van, az puszta szerencse.
2018. jún. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy mi számít a karrier "építésének", de azért leírom. 34 voltam, amikor született a lányom, jogász vagyok, azon a területen, ahol dolgozom, jó volt a presztizsem akkor, mikor elmentem szülni, sok munkám volt, de megbecsültek, kiemelten részesültem a nálunk szokásos elismerésekből (ezeknek anyagi vonzata is szokott nálunk lenni). Egy éves volt, amikor bölcsibe ment, én meg nyolc órában vissza dolgozni. De nem lett volna ez feltétlenül elvárás, visszamehettem volna hat órában is, de kellett a pénz. Nagy szerencsém volt, mert el kellett jönnöm a munkaidő vége előtt, hogy elhozzam a bölcsiből minden nap, de a hiányzó munkát éjjel végezhettem el. Azóta három éves elmúlt, már ovis. Nem léptettek azóta elő, egyszer mehettem volna egy szinttel feljebb, de azt nem vállalhattam el, mert a gyerekre tekintettel nem szeretnék túlórát vállalni, azt az időt, ami megmarad a napból ovi után, vele szeretném tölteni. De ez az én döntésem volt, nem bánom egyáltalán. A saját szintemen maradva ugyanazokat az elismeréseket kapom, amiket a szülés előtt is megkaptam, szerintem a megítélésem is kb ugyanaz. A lányommal is nagy szerencsém volt/van, nem okozott neki problémát se a bölcsi, se az oviba járás, kiegyensúlyozott, rendben van vele minden (persze a korosztályos korszakok, például a dackorszak azért nekünk is megvan). Ami talán nehézség, hogy a munkám mellett, meg hogy tartani tudjam a szintet, meg a gyerek mellett, hogy neki is minden figyelmet meg tudjak adni, magamra nem marad semmi időm. Fáradtabb vagyok, mint mikor"csak" dolgoztam, az egyszer biztos. De szerintem meg lehet csinálni, főleg, ha esetleg van segítséged, ami nekem például nem nagyon van. Ha ennél nagyszabásúbb terveid vannak, biztos az sem lehetetlen, de engem például a klasszikus értelemben vett karrier nem nagyon érdekelt soha, mióta ő megszületett, még annyira sem. Változik majd benned is sok minden menet közben, legalábbis nálam így volt. Szóval szerintem emiatt nem kell aggódnod, ha otthon is maradsz esetleg hosszabb időre (én, ha választhattam volna, még maradtam volna otthon pár hónapot, mert késett a mozgásfejlődése egy kicsit), vissza lehet rázódni, ha a munkahely olyan, hogy várnak vissza és hajlandóak rugalmasan hozzáállni.
2018. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4 gyerek,szabad szemmel látható karrier.


Azzal nem szabad foglalkozni, hogy a magyar gyes rendszer miatt azt nyomják, hogy 3 évotthonlét kell.A világ legnagyobb részén ilyen nincs, és azok a százmilliók semmivel sem rosszabb lelkiállapotúak, mint az egymillió depressziós és egymillió alkesz országában élő magyarok.


Maximum egy évig maradtam minddel, de közben dolgoztam otthonról is. Persze, nem csak én. Közösen és egyforma mértékben hoztunk munkában is áldozatot az apjukkal, elvégre mindketten ugyanannyira vagyunk szülők. Ez nem volt "szerencse" kérdése: tudatosan alakítottuk így a munkánkat, a képzéseket.


3 évig nem lehet otthon ülni, ha karrierről beszélünk, én nem is bírtam volna.


A gyerekeknek kiváló szitterük volt, ha kellett. Mindegy, mibe került: megérte, mert hosszú távon befektetés volt a karrierembe, még ha rövid távon néha nullszaldóra jött is ki.


Nagyon örülünk, hogy ilyen példát látva nőnek fel.

2018. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolóhoz: nem sínylette meg a gyermekeitekkel való viszonyt az, hogy a munka előbbrevaló volt, mint hogy velük töltsetek el néhány órát? Vagy hogy is kérdezzem, hogy ne vedd sértésnek: a gyerekek nem akrtak belőletek többet, mint amennyi jutott nekik? Nem bánjátok, hogy a sitter lett az "anyu-apu"?
2018. jún. 11. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem sínylette meg a kapcsolat és nem a szitter lett anyu és apu. A szitter vigyáz rájuk vagy hozza -viszi őket. A takarítónő sem lesz a ház tulaja, amiben takarít, vasal.


A gyerekeknek nagyon sok jutott és jut. Megkockáztatom, több, mint azoknak, akik napi 8 órát vannak el a gyerek mellett, miközben mosnak, vasalnak, a gyerek meg tévét néz.

2018. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: a munka nem előbbrevaló, mi ez a hülyeség? A munka az élet szerves része.
2018. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ahogy a szavaidból kivettem, a sitter többet van/volt a gyerekekkel, mint ti, a munka miatt...Ebből következtettem arra, hogy a munka előbbrevaló számotokra, minthogy vállaljátok, ami a gyerekekkel való kötelezettséget illeti. Így volt a legkönnyebb. Ti hajszoljátok a pénzt, a sitter meg átveszi a ti szerepeteket (mégha mást állítasz is). Én azért nem lennék annyira büszke, hogy a gyerekeim azt lássák, hogy mindennél fontosabb a karrier, a pénz. Ezt látva, valószínű, ők sem lesznek túl családcentrikusak, ahogyan ti sem vagytok.

De mindnekinek más a fontos. Van akinek a karrier/pénz, másnak az utazgatás, és azért vagyunk páran, akiknek a család.

Sok színűek vagyunk mi emberek. Nincs is ezzel gond. Csak azt nem értem, minek szültél 4 gyereket? A sitternek?

2018. jún. 13. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!