Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családosok! Hogy érzitek, az...

Családosok! Hogy érzitek, az anyagi lehetőségeiteknek megfelelően éltek?

Figyelt kérdés
Több közeli ismerős, rokon is van a környezetemben, akik nagyon nem tudják bepozícionálni magukat az anyagi kereteiknek megfelelően. Ilyenekre gondolok, hogy panaszkodnak, nincs pénzük a gyerek iskolakezdésére, mialatt apa épp szereli össze a 300ezer forintos házimozit. Ilyenből tudnék egy millió példát hozni. Aggódom is ezen barátokért, hogy mi lesz velük, mert szó szerint lóg ki a hátsójuk, de mindez azért, mert olyanokra költenek tonnaszám, amit amúgy nem is engedhetnek meg maguknak, aztán megy a sírás, ha alap dolgokra nem telik. Úgy érzem sokan vannak, akik nem tudják felmérni az anyagi lehetőségeiket, akik nem gondolkodnak hosszú távon (ezen ismerőseimnek saját bevallásuk szerint egy fillér megtakarításuk sincs, ha vmelyik szülőnek bármi miatt megszűnik a munkája, akkor konrkétan mennek az utcára, mert nincs egy havi takarékuk sem). Ugyanakkor olyan luxustermékekre tudják elverni a pénzt, amit más csak 7számjegyű fizetés mellett enged meg magának, azt is csak módjával.
2018. jún. 12. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Dehogy aggódsz értük...csak jól esett szidni őket és jó lenne ha más is tenné.


Más pénztárcájában könyékig túrni alantas szokás. Hagyd őket. Főleg mert a "nincs penz" rohadt relatív...nekem is vannak ilyen barátaim de a fejemet rá hogy néha ők is ezt gondolják rólunk. Valamiért szeret az ember más tárcájában túrni, ezen felül kéne emelkedni. Ez meg, hogy aggódásnak álcázod.....ha lesz is néhány birka itt aki bedől és elkezdi szidni a "barátaidat" az egy dolog, de én nem. Bocsi.

2018. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem célom, hogy más idegen szidja. Arra vagyok kíváncsi, más hogy érzi a saját életét. Az meg nem turkálás, ha a barátaim elmondják, megosztják, hogy hogy állnak anyagilag, nekem erről meg véleményem van. Ahogy az sem turkálás, ha tőlem kérnek kölcsön, én meg tudni szeretném, hogy mégis mire kell és a sok luxusholmi között miért nem telt rá, ha mondjuk vmi szükséges dolog.
2018. jún. 12. 12:16
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Igen,annak megfelelően élünk,tudunk sporolni mégis meg van mindenünk.
2018. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Te tudod, hogy finomítsd a kérdésed. Attól még végig támadó jellegű.

Mi úgy élünk ahogy boldogok vagyunk, néha visszafogottabban de nèha bizony szórom, pedig tudom hogy nem kéne. De ezt kevesen vallják be majd itt is, csupa olyan válasz szokott ezekre jönni hogy ők spórolnak bezzek az ismerőseik csak szórják.

2018. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Nehezen élünk. De nem spórolok, mert minek nyomorogja most azért, hogy félre tudja tenni.
2018. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Ez tèged mègis mièrt èrdekel? Törődj a sajàt dolgoddal! Aggòdsz èrtük, persze... akàrhogy szèpìtenèd màr utòlag, csak egyre rosszabb, egyàltalàn nem szimpatikus.
2018. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Én pl. úgy érzem, hogy átlagosnak mondható keresetünk van (egy közalkalmazotti fizetés és egy annál valamivel magasabb fizetés egy négytagú családra), de mégis akik hasonlóan keresnek, valahogy "jobban" élnek, mint mi. Vagy nem is jobban, de én el nem tudom képzelni, hogy nekünk mikor lesz valaha is autónk, sőt, jogosítványunk, mert nem tudunk ennyi pénz kiszorítani soha. És a hasonlóan kereső, hasonló létszámú családok többségében azért szokott lenni legalább egy autó, de van, ahol kettő is.
2018. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Nyugi, mi is előadjuk a hattyú halálát bizonyos emberek előtt. Okkal. Abban a percben, hogy megneszelik, hogy van pénz, egyből tartják a markukat. Mondjuk menjünk hajókirándulasra, ők hozzák a kaját, mi elég, ha csak minden mást. Vagy idecsörög délben, hogy ünnepnap, minden zárva, nincs otthon kajája. Úgyhogy kiugranak családostól bográcsozni.

Az ilyenekre bevetjük, hogy nincs pénzünk semmire, a plazmatévét is hitelre vettük, még a kenyeret is lassan...

Természetesen nem, ilyenre sose vennék fel árutételt. De mondani mindenki azt mond, amit akar.

Azt meg bizonyos rokonoknak mégse illik mondani, hogy húzzanak el és nem is vagyok kíváncsi az irigy fejükre. De azért megtanultuk őket kezelni.

2018. jún. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Világéletünkben az anyagi lehetőségeinkhez igazítottuk a költésünket. Sőt, inkább az alá, tehát folyamatosan növekvő tartalékaink vannak. Igaz, nekem pl. főállásom mellett egyre több megrendelésem van vállalkozásomban, így inkább az a problémám, hogy hogyan végezzek el mindent úgy, hogy 5-6 órát azért aludjak is éjszaka. Miközben éppen emiatt a házimunka és a gyerekek körüli teendők döntő többsége a feleségemre marad - tehát estére ő is kellőképpen holtfáradt. A pénzköltés így amiatt se megy, mert időnk sincs boltokba járni. :-)
2018. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Igen, bár ez nem az én gyedemnek köszönhető, hanem férjem kemény munkájának, akinek sok maszekja van. Mi hónapról hónapra újítunk fel mindent pl idén nyáron a lépcső, a terasz van előtérben az udvaron, mellé lecseréljük az összes bútort augusztusban és idénre be is fejeztük. Jövőre raklapokból építünk kiülőt, belül homokos partot és jakuzzit pavilonnal és a sarokba pedig szaunát. Jövőre készül a kemence és a füstölő....ja és idén vettünk telket :D Jövőre megyek vissza dolgozni, így akkorra vannak a nagyobb tervek. A medencét is lecseréljük egy 300ezer forintosra. Illetve ágyat veszünk.. tavasszal nekem jogsi.Ősszel pedig veszünk egy transportert.

A gyereknek pedig mindene megvan!!!

2018. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!