Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem tudja sok...

Csak szerintem nem tudja sok szülő megfelelően öltöztetni a gyerekét?

Figyelt kérdés

Persze, lehet h én nem tudom jól. De csak szerintem durva, hogy túl vannak öltöztetve a kicsik? Még most is làtok overállos babát, aki nem újszülött. Vagy sálat, vagy még bõven harisnyàt is hord.(nem kislàny, hogy szoknya, harisnya kombó). Szerintem túlzás ez csak?

Ti mit adtok rá a kisgyereketekre? Legyen akár fél éves, vagy 3. Nem pontozok le senkit, de légyszi irjatok, mert lehet h én nem csinálom megfelelōen.

Délelōtt:rövid body, pulcsi, mellény, vékony sapi, nadrág, félcipő. 1 éves a fiam. Mikor jöttünk haza akkor a mellény lekerült róla.


2017. márc. 23. 14:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy és szintén lekerült a mellény. Másfél éves.
2017. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne foglalkozz ennyire más szülőkkel, én mindig a megérzéseimre hagyatkozom a kezdetektől fogva, és látom hogy ösztönösen jön. Mindenki úgy csinálja ahogy szeretné és figyelembe kell azt is venni h minden gyerek más. Az egyiket jobban fel kell öltöztetni a másikat kevésbé, ez még testvéreknél is előfordul!
2017. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%

Nem csinalod rosszul. Igazad van. Sok "szulo" azt se tudja merre van arccal,higy mit higy kene.

Elvegre mar tavasz van,nem kell tundraba oltoztetni pl egy 6honapost,meg egy egy evest. Persze az ujszulotteket,vagy a par honaposakat erdemes kicsit retegesebben oltoztetni mert ok meg nagyon kicsik es fogekonyabbak a megfazasra,illetve fazosabbak. Szerintem.

De azert tulzasokba nem kell esni. Pl.overal tavasszal.

2017. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Persze azt tudom h vannak fázósabb babák/gyerekek is. Csak most nagyon elbizonytalanodtam, hogy lehet h még nem kéne ennyire nekivetkőzni. Nem akarok én másokat megnêzni, megszólni, csak tényleg megfordult a fejemben, hogy lehet hogy tévedek. Köszi a gyors választ.
2017. márc. 23. 14:21
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

TEgnap én is láttam overállos kisgyereket, talán 1,5 éves lehetett..... sőt van aki még a téli sapkát adja a gyerekére.

Nekem már ovis, de sportcipő, tréningnadrág, póló és egy póló vastagságú hosszú ujjú volt reggel rajta egy szélldzsekivel (korán megyünk) baseball sapka, nyilván a dzseki már nem lesz rajta remélem az udvaron, és hazafelé jövet tuti nem adom rá.

Nyilván egy babakocsiban fekvő gyerek más, de már arról is bőven levenném az overált, de egy szaladgáló, sétáló gyereknél túlzás valóban ahogy most látni őket.

Ma is egy kislány még a téli cipőjében, mondjuk a kabát nem téli volt, meg sapka, anyukán meg egy száll vékony pólóvastagságú hosszúujjú farmerral. Szerintem abból kéne kiindulni hogy mi sem fázunk, hátmég egy szaladgáló izgő mozgó gyerek. Mondjuk egy vékony sapkát megértek reggel, mert soknak a füle érzékeny, de most marha meleg van és tűz a nap.

De azt szeretem még amikor bemennek egy üzletbe és a gyerek úgy van bent ahogy kint, tehát sapkába, felhúzott kabátban, anyuka nyilván sapka nélkül lehúzott kabátban (télen) aztán csodálkozik, hogy nyűgős a gyerek.....

2017. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

Kifejezetten hideghez szoktatott a lányom, így ő egy cicanadrág-body-vékony pólóban indul reggel, plusz kabát, de napközben a kabát már lekerül róla. Sapkát már nem kap, mert göndör haja van, felér egy sapkával, sőt, ő maga veszi le, mondván melege van (3 éves).


Májusi születésű, emlékszem, hogy 2-3 hónapos lehetett, amikor parkban sétáltunk vele. Baromi erős napsütés, rajtunk rövidujjú pólóban és rövidnaciban folyt a víz. Rajta is egy nagyon vékony anyagú hosszúnadrág volt (UV sugárzás ellen és egy ujjatlan póló, meg kalap. Próbáltuk minél jobban árnyékolni, meg lekentük.

De nem egy hasonló korú, vagy még idősebb babát hoztak szembe overallban, pufidzseki szerű valamiben, stb. A szülők meg ugyanúgy nyári laza cuccokban. Ott én is meresztettem a szememet, mert a saját lányom nyakszirtjét tapogatva rajta is éreztem, hogy izzad a kevés ruha ellenére is. Közel 30 fok volt.

2017. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%

Neked van igazad, csak soakn agyonkímélik a gyerekeket, túlöltöztetik és utána csodálkoznak, hogy folyamatosan beteg - pedig éppen a túlöltöztetéssel (meg a lakás túlfütésével) teszik tönkre a gyerek immunrendszerét. (A "fázós" gyerek azért az, mert közel 30 fokos lakásban tartják 3-4 réteges ruhákban)


Nálunk a gyereken annyi ruha volt, mint rajtam, és a "megfázást" nem ismerik.

2017. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

Vagy nem tudják reálisan felmérni, hogy milyen az időjárás... rendszeresen utazom együtt a buszon egy anyukával, kisiskolás a lánya. Tavaly ősszel volt, hogy 25 fokban overallban volt a kislány, vastag téli sapkában, sállal, rossz volt nézni is. Aztán másnap rosszra fordult az idő, jött egy szeles-esős lehűlés, aznap meg egy szál pólóban volt a kislány.

Én mindig rétegesen öltöztetem a gyerekem, hogy le-, vagy fel tudjon venni egy adag ruhát, a pillanatnyi állapotnak megfelelően.

2017. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Sapit én is a füle miatt adok rà, de vékony fajta. Ma meg jàrtam a vàrost a tipikus nyàri sapiért, az a légàteresztõs sildes fajtàért. Persze a reggeli vékony kabit is értem.

Mindenkinek ment a zöld.

2017. márc. 23. 14:51
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor en is csak amulok es bamulok.

Tegnap delben setaltunk az 1 evesemmel.egy rovid bady+melegito szett volt rajt.nalunk volt a sapija,es a mellenye de nem ereztem szuksegesnek.

Setalt szembe egy apuka,poloban+farmerben.a gyerek meg vastag kabatban,pleddel betakarva labzsakkal,vastag sapkaval...kb az enyemmel egy idos lehetett.apuka el akarta altatni,de a gyerek csak nyugoskodott es sirt.szivem szerint oda mentem volna hozza,de feltem,hogy nem tudom magam visszafogni.ki tudja mi volt meg rajt a pled alatt...

Ma 22 fok van nalunk,kap egy badyt,egy hosszu nacit es egy vekony pulit.sapkat nem adok ra,csak ha buta szel fujna.

De en itthonra is vekony gatyot es badyt adok ra.aludni is igy alszik.panelban lakunk.

Mindig viszek plusz ruhat,es egy vekony pled is van a babakocsiban.azert meg kiszamithatatlan az idojaras.tegnap mire jottunk haza,hult kb 5 fokot a levego fel ora alatt(elment a nap).

2017. márc. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!