Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban nem kerül sokba a...

Valóban nem kerül sokba a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
A barátnőm gyereket szeretne. Én is szeretnék, de az anyagiak miatt aggódom. Ő azt mondta, hogy túl van lihegve a téma és egyáltalán nem kerül sokba egy gyerek, ezt csak mondják. Egy 40 négyzetméteres albérletben élünk, a bevételünk változó, mert egy vállalkozást kezdtünk ketten. Nagyjából 220 ezer, amiből gazdálkodunk egy hónapra.
2018. jún. 13. 11:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
De, sokba kerül. Volt, hogy a gyógyszertárban egy betegsèg esetèn közel 40 000 forintot hagytam ott ès ez csak egy pèlda.
2018. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem viszonylag olcsón is ki lehet hozni, ha nem vesztek meg minden felesleges kacatot, játékot és sok használt cuccot kaptok ajándékba. De pl. pelus mindenképp kell, a mosható először nagyobb összeg, utána semmi, a sima, eldobható kb. 2-4 ezer hetente, tápszer ha kell, szintén heti 3-4 ezer volt nekünk az elején. 220 ezer szerintem 2 embernek is kevés, nagyon kevés olyan ember van, aki csak havi 110 ezret keres.
2018. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
220 ezer marad miután kifizettetek mindent? vagy annyi van összesen?
2018. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
220-ból élünk kb, ez valamikor 200, valamikor 240. Az albérletünk 60 ezer rezsivel együtt
2018. jún. 13. 12:06
 5/28 A kérdező kommentje:
Tehát annyi van összesen, igen
2018. jún. 13. 12:06
 6/28 anonim ***** válasza:
86%

A gyereknevelés és annak költségei nem csak 3 évig tart, amíg pelenkát kell venni neki. 16 évesen is vannak ám kiadások, sôt.

A 220-at én is kevésnek tartom, de sokan képesek rá.


Hogy én is mondjak egy példát. Van olyan oltás, ami ~ 35.000 ft, és kell belôle 3. Aki fontosnak tartja beadatni az ajánlottakat, az nem szívesen spórol az ilyesmin. És ha havi 220-ból kell gazdálkodni, akkor ez nem kis kiadás.

Ez egy példa a kismillió közül. Lehet spórolni, csak nem mindenen teszi meg szívesen az ember.

2018. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%

Ezt nem lehet előre tudni.


Nekem 5 éves a fiam, szerintem tényleg nem kerül sokba egy gyerek. De ő nem allergiás semmire, nem kellett semmilyen fejlesztésre hordani, kb 2 éves koráig nem is volt beteg, tehát a gyógyszertárban sem hagytam semmi horror összeget.

Babakorban semmi felesleges extrát nem vettem. Sok mindent ajándékba kaptunk.

Telne rá, most pl egyéni úszásra jár, ami havi 25ezer, de ez opcionális, nem kötelező.


De ezt előre nem lehet tudni. Lehet, hogy nem tud szoptatni a barátnőd, és 10 tápszert ki kell próbálni, mire 1 beválik, és az meg marha drága. Vagy valami fejlesztés kell, az sem olcsó mulatság. Ételallergia esetén szintén plusz költség.


Én azt mondom, hogy legyen tartalék felhalmozva, és utána vállaljatok gyereket. Mert lehet, hogy tényleg minimál költségetek lesz, de ha valami kell, azt nem lehet halogatni, és akkor van mihez nyúlni.

2018. jún. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
Elvegetáltatni a gyereket 18 éves koráig, aztán elküldeni dolgozni tényleg nem olyan durva. Minőségi, élményekben gazdag életet biztosítani neki (és az egész családnak) már nem olyan egyszerű. Nem, nem az ájfonról beszélek, hanem hétvégi kiruccanásokról, táborokról, különórákról, zenetanulás, sportolás lehetőségéről, jogosítványról, egyetemről.
2018. jún. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

Aki azt mondja, nem kerül sokba, az vagy spórol a gyereken, vagy teljesen hülye.

Egy dolog, hogy sokba kerül a gyógyszer, de ha a gyerek beteg, valakinek arra az időre otthon is kell maradnia vele, amíg kisebb. Félévente ruhatárcsere, mert kinövi, óvodában csoportpénz, majd osztálypénz, tankönyvek, menza, csak hogy ilyen alap dolgokat említsem, és akkor még elő sem került, hogy előbb-utóbb ugye saját szoba kell neki, ami nagyobb lakást, magasabb fenntartási költsége tjelent, és fel sem merültek ilyen extra költségek, mint sportolás, különórák, éppen menő kütyük, amiket kisír... igen, sokba kerül, ráadásul nem magától nő, mint a bolondgomba, rengeteg időt kell ráfordítani, hogy jól neveld.

2018. jún. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ, mekkora gyerek, és mik az igények. A kislányom születéséig marha sokba került, mert nincs más baba a környezetünkben, ezért mindent venni kellett neki, a szobát bebútorozni stb. Születése után fél évig alig költöttem rá, mert kizárólag szopott, kb. pelenka kellett meg néha ruha. Most 3 éves, jön az ovi, ott azért lesz kiadás. Itthon vannak hónapok, amikor kijön 20 ezerből, mert épp nem kell semmi, csak pelus (most szokik le róla), meg volt olyan is, hogy került 80-100 ezerbe, mert összejött több dolog, pl. oltás, cipő, ruha, beteg lett, szülinapja volt stb.

És hát igen, ő nem ételallergiás, nem beteg, nem kellett gyógytorna, fejlesztés, semmi. A legdurvább betegsége a háromnapos láz volt, néha takony, semmi olyasmi, amire ne lett volna elég a Nurofen meg orrszívás. Szóval hálistennek ilyen téren se került sokba.

A 220 nekem is kevés, de tényleg sokan megoldják.

2018. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!