Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért siettetik az anyukák a...

Miért siettetik az anyukák a babák “felnövését” és mióta lett verseny a mozgásfejlődés?

Figyelt kérdés

Lehet csak én tapasztalok hasonlókat a környezetemben, nem tudom...

Sok pici babás család van körülöttem és 5 közül 4-ben biztos már 4 hósan elkezdték a hozzátáplálást. De mi értelme ennek? Csak néznek rám, hogy én miért várok 6 hónapig. Van elég tejem, a babám szépen hízik, miről fogunk lekésni, ha később kezdjük, mint a többiek?

A mozgasfejlődés egy másik dolog. Mikor 4 hónaposan nem forgott még a babám, akkor ki voltak akadva, hogy már kellene, vigyem dévényeshez. Persze eszemben sem volt, 5 hónapos korára mindkét irányba forgott. Most az új, hogy miért nem ültetem, így nem fogja megtanulni hogyan kell. Ültetik, állítják a babákat, mikor azok még alig bírják megtartani magukat. Én úgy vagyok vele, hogy majd csinál mindent a maga idejében, saját erejéből, így is olyan gyorsan felnőnek, minek siettetni a dolgokat?


2018. jún. 14. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Akinek semmi nincs az életében, amire büszke lehetne, az ilyen.


Meg aki olyan buta, hogy nem is érti ezeket a folyamatokat.

2018. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

A ht-t azért kezdik hamar, hogy ne kelljen szoptatni, mint a régi idöben ahol el kellett látni másik 5 gyereket a földek, gazdaság mellett. Az már más kérdés hogy a gyermek emésztorendszere éretlen.


A mozgásfejlodes siettetése tájékozatlansag miatt van. Még na sem tudják hogy tilos járatni ültetni, én is látom ahogy az összecsuklo babát nevetgélve járatják az internet es informaciok korában.

A gerincbetegség nem véletlenül népbetegség.

2018. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Hülyék között élsz, nekem nincs ilyen a környezetemben.
2018. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Igen.. és tegyük hozzá, hogy miután sietették a járást és/vagy ülést, a kisember meg elindult utána egy rakás okos szülő, meg mást sem csinál csak rászól a gyerekre, hogy üljön le... mert anyának nincs kedve a gyerekre figyelni és menni utána.
2018. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Erre leginkább ők tudnának válaszolni. Kívülről nézve azért, mert buták, felszínesek, és azt hiszik, dicsőség, ha egyik gyerek korábban kezd forogni, mint a másik.

Tudhatnák, hogy ültetni, álltatni kimondottan káros és egészségtelen.

2018. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
A mozgásfejlődés siettetese engem is kiakasztott az utóbbi időben. Bár engem nem ismerősök hanem a védőnőm és a hülye (már bocsánat) gyerekorvosunk. 3 honaposan nem nyomta magát ki fekvő helyzetben (családunkban a kisbabaknak nagy fejük van, nem is kis dolog azt emlegetni), rögtön jött a paraztatas, hogy hipotom a gyerek stb laza izomzat stb. Plusz hasra sem tudtam sokat tenni mert fel perc után úgy üvöltött hogy nem akart semmit sem csinálni, szóval gyakoroltatni sem nagyon tudtam a fej emelesre. Viszont ennek ellenére hogy napi szinten csak pár percre tudtam hasra tenni, gyönyörűen kinyomta magát 45 fokos szögben 4 honaposan. 6 honaposan nem forgott. Védőnő úgy ki akadt ezen mintha minimum halálos beteg lenne a gyerekem. Gyerekorvos szintén, plusz hajtogatta a hipotom dolgot. Oké, el vittem kettő gyógytornászhoz, az egyik 250 km-re volt a másiktól, egymástól függetlenül mondták mindketten hogy a gyereknek semmi baja nincsen, szimplán nagy baba, 7 honaposan olyan méretei voltak mint egy egy évesnek, nem csoda hogy nehezebben zárkózott fel mozgasfejlodesben a nagy testhez. 6 és fél honaposan gyönyörűen forgott oda vissza gurult, szimplán két hete késett, de már olyanokat mondott a védőnő utána hogy oh hát ő nagyon aggódott a gyerekeert hogy mi lesz vele nem fog rendesen fejlődni!.... 8 honaposan elkezdett kuszni, most 1p hónapos egyedül felül, önállóan ül, és már a mászást gyakorolja, néhány lépés megy is mielőtt kúszásba megy át. Szóval az baj a mai világgal hogy mindent tankkonyvszeruen akarnak csinálni, ha dátumra pontosan nem csinál valamit a gyerek rögtön devenyeshez küldenek. Pedig mi is felnőttünk anno, ahol mindent hagyták a maga módján menni, nem futkaroztak rögtön gyógytornászhoz az anyák. Ja és amikor a gyerekorvos szeme előtt fordult át a fiam 6 és fél honaposan, szinte oda se akart nézni mikor mondtam neki, papírokat babralt inkább, és csak azért is hogy neki legyen igaza erőltette a devenyest. Fogunk is orvost váltani, plusz következő gyereknél biztos hogy nem fogom hagyni hogy ennyire beparaztassanak csak mert (könyörgöm) kettő hetet csúszik a gyerek valamilyen mozgasfejlodesben.
2018. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
*most 10 hónapos akart lenni, csak telefonon felrenyomtam
2018. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

7, csak puszta kíváncsiság: ha nekik lett volna igazuk és a gyereked még 10 hónaposan se kúszna, sőt gurulni se tudna, ugyanígy reagálnál?

Ha tényleg hipotón lenne az izomzata, nem boldogulna "megsegítés" nélkül.

Ismerek hipotón gyerekeket, akik még 2 évesen se jártak, csúszott a beszédük, szociális fejlődésük és mindezt fejlesztés mellett.

Nem vicc állapot, ahogy elbagatelizálod.

2018. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
6-os, a te eseted az "inkább vigyem el egyszer kivizsgáltatni a gyereket feleslegesen, mint egyszer se, azt kellett volna". Örülj, hogy nem volt igazuk. Nekik az a dolguk, hogy felhívják a figyelmet arra, amiről úgy ítélik meg, hogy egy kivizsgálást megér, mert ha nem szólnak és baj van, akkor meg itt óbégatnál, hogy ők a hozzáértők, miért nem vették észre.
2018. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon nem jól értelmeztétek a szövegemet akkor, a gyereknek semmi baja nem volt azon kívül hogy nem időre hanem két hét maximum egy hónap csuszassal csinálta a dolgokat. Ami érthető volt hiszen korához képest mindig is nagy baba volt. Semmi baja nem volt, semmi nem látszott rajta, ezek a "szakemberek" csak kitaláltak valamit, és amikor láthatóan nem volt igazuk akkor is erőltették. A gyereket tetőtől talpig kivizsgaltattam természetesen, mondom, két gyógytornásznál is voltunk, ne mondja hogy nem járunk utána, és azután sem volt hajlandó elismerni hogy nem volt igaza. Ha több hónap lett volna a lemaradás akkor értettem volna az aggodalmát. De így. Ez a tankonyvszeruseg borzasztó. Nem minden ember egyforma, így a gyerekek sem.
2018. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!