Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt ha a munkahely...

Terhesség alatt ha a munkahelyemen fizu emelés van, az engem is érint ugye lányok?

Figyelt kérdés

most vok 16hetes,egy pesti cégnél dolgozom,vidéken,egyik fönöka.-om tudja,de más nem,amig nemtalálok magam helyett valakit erre a 2-3évre.idén még szeretnék dolgozni,max a Novembert végig.Jövöre emelnek fizut(ez 100% már),ilyenkor ez engem is érint,érezni fogom a táppénzen-Gyed-Gyes-en ugye.......?????

Köszönöm előre is a segítségeteket

Üdv 16heteske


2008. okt. 31. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Sajnos nem érint,mert a gyedet a szülést megelőző év átlagbéréből számolják ki.réadásul 2 évig annyi is marad sajnos.
2008. okt. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszy!!! de akkor legalább a 3. évi GYES-en legalább megérzem ????????

kiakadok ha én ezt nemis élvezhetem ki..........áhhhh

Üdv 16heteske

2008. okt. 31. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden évben emelnek és küldtek papirt hogy mennyivel emelték az enyémet. Ez az idő munkaviszonynak számit és természetzesen nem hagyhatnak ki téged sem.
2008. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 2004-ben mentem táppénzre a terhességem elején, és akkor még 62000 Ft volt az alapbérem. Azóta nem dolgoztam (tgyás, gyed, gyes majd szabi, táppénz (mert megint kismama vagyok)), és a bérpapíromon már 69000 Ft szerepel, mint alapbér, tehát az enyém is emelkedett.
2008. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Az első válaszolóval értek egyet, a GYED-et egyszer kiszámolják, az előző évi átlagbéredből, és az 2 évig annyi marad.

A GYES pedig államilag van meghatározva, most 28500.-, és ez csak akkor emelkedik, ha a fejesek úgy döntenek.

2 gyerekes anyuka

2008. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszyke lányok!!!!!!!

Tudjátok esetleg,hogy az a 28500ft-os gyes-az a max,vagy az mitöl függ???

és a Gyed is mitöl függ--a Bruttotol nem, mennyi a max,ami adható????

Bocsika,csak annyira nemvagyok ezekkel képben.....

Köszy 15heteske

2008. okt. 31. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyes fix összegű, mindenki ugyanannyit kap! Az nem függ attól, hogy mennyit kerestél előtte.
2008. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A Gyed a napi átlagbér 70%-a, de hónaposítva maximum 96000 forint körül van, van felső határa.
2008. nov. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fizetésemeléssel nem emelkedik a GYED-ed, hiszen azt nem a munkáltatótól kapod, hanem az államtól. Én pl. minimálbért kaptam, de mióta GYED-en vagyok, már emeltek minimálbért, a GYED-em mégse emelkedett. A GYES-ed pedig akkor emelkedik, ha a nyugdíjat emelik. Erre meg azt hiszem mostanában ne számítson senki, tekintve a gazdasági helyzetet.
2008. nov. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!