Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen betegállományba...

Ha terhesen betegállományba (betegszabadságra) felvesz a háziorvos, jelöli a táppénzes papíron a terhesség tényét (még a munkahelyemen nem szóltam)?

Figyelt kérdés
Most 10 hetes kismama vagyok és az utóbbi időben elég fáradékony, émelygős, így csak kb. két hét lenne, a betegszabadságba még beleférne.
2009. jún. 5. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem írja rá a tp papírra , hogy állapotos vagy .Én veszélyeztett vagyok és csak annyi a dolgom minden hónapban , hogy vigyek neki javaslatot a nődokimtól ,hogy továbbra is tp -n tarthasson. Nyugodtan menj el betgre .Boldog babavárást.27 hetes km.
2009. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Van egy kód,amit nekem ráírtak a táppénzes papírra,de ha gond,szólj neki,hogy egyelőre más miatt vegyen fel.
2009. jún. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem látszik a táppénzes papíron, hogy miért vettek táppénzre, ehhez semmi köze nincs a munkáltatónak.

Az a bizonyos kód a 8-as, mely akkor is az, ha pl. influenzával vagy otthon.

2009. jún. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen helyzetben voltam annó, mint te.Hál istennek mi nagyon jóban vagyunk a háziorvossal.Nálunk is csak kódot írt a papírra, és egy kód alá asszem beletartozott 2-3 betegség, így nem volt gond a táppénzes papírral.

Gratulálok, és jó babavárást! :)

2009. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

9.12-es!Nincs megkülönböztető kód,pont emiatt,hogy a kismama ne legyen hátrányos helyzetben,ha visszamenne terhessége alatt dolgozni,de még nem szeretné közölni a hírt.A kód amit ráírnak a 8-as szám.Nekem mindíg ezt írta a doki,amikor más betegséggel voltam tp-n,és most is,hogy babát várok.Sőt a férjem nem lehet terhes,neki is az a kód volt ráírva,pedig influenzája volt!Akkor hogy is van ez?!


23hetes pocis

2009. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kíváncsicska ***** válasza:
Kódokkal jelölik a táppénz okát.Én még plusszban kaptam egy másik papírt is ami viszont ki volt írva hogy miért vesz táppénzre.
2011. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!