Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként egyre irigyebbnek...

Anyaként egyre irigyebbnek érzem magam, tudom, hogy nem normális ez, de mit tegyek?

Figyelt kérdés
Röviden: mióta gyerekeim vannak veszettül mindent a családomnak akarok: pénzt, utazást, szép ruhát, szép házat, szép kertet, jó élményeket, mindent. De ez olyan erősen felerősödött bennem, hogy ha meglátom, hogy egy ismerősöm már x helyen nyaral a gyerekekkel totál kiborulok és rossz indulatú leszek. Igen így érzek, őszintén bevallom itt névtelen. De csak mióta anyuka vagyok, mert korábban sosem voltam irigy. Nem érdekelt különösebben, se ruha, se lakhatás, na még a nyaralás csak, csak. De nekem már egy pléden a réten is tökéletes volt. Miért lettem ilyen, újra és újra rajta kapom magam és nem szeretem ezeket a gondolatokat, mert mérgező így gondolkodni. De akkor is előjön. Szerintetek? :)
2018. jún. 19. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Fordítsd a javadra! Tégy/tegyetek meg érte mindent, hogy a ti körülményeitek is jobbak legyenek, és ezáltal a gyerekednek az általatok vágyott életet biztosítsátok! Van, akinek ez az évi egy nyaralás, van, akinek más dolgok. Szeretnéd, ha látná a gyereked a tengert? Ha sokféle élményt tudnál neki nyújtani? Küzdj! Mi is sokkal jobban küzdünk, mióta megvan a gyerek. Szerintem ez természetes. Fóleg, ha nem csak irigység szinten marad a dolog, hanem fejlődésig eljut! Mindenki jobbat akar a gyermekének, mint amit ő maga kapott.:)
2018. jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Figyu!

Amióta anya vagyok én meg sajnálok a férjemen és gyerekeimen kívül másra költeni. Úgy értem nem szívesen veszek drága ajándékot a szüleimnek, anyósnak.

Addig sem voltam nagy adakozó, de mostmár harácsoló lettem.

Más javaira nem vagyok irigy, de a magunkén nem osztozom.

2018. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 piroska és a farkas ***** válasza:
74%
Nem tudom, de az tök jò, h ezt ìgy ki mered mondani magadnak, és nem mismásolod el. Ugyanakkor valòban nem szép dolog nem örülni a másik örömének ùgy, h vszìnûleg Ti sem nélkülöztök. Nem lehet az egy ok, h vhol mélyen benned van egy ki nem mondott, fel nem ismert hiány? Szerintem pròbálj meg minden alkalommal, mikor ezt az irigységet észleled, tudatosan átfordìtani a gondolkodásodat és hálásnak lenni azért, ami Nektek van, és lehet, hogy nem fogtok eljutni Hawai- rá ahogy Mucinéniék, de megkaptad az életedbe azokat az emberkéket, a gyermekeidet akikkel nem jutsz el oda. Tudod, mennyivel jobb ez, mintha egyedül nem jutnál el? Mindaz, amit irigyelsz, csupán a jòlétbôl fakad, miközben olyasmit birtokolsz- a családodat- ami nem pénzen vehetô, és rengeteg embernek csak vágyakozás.
2018. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is dicséretes, hogy nem titkolod magad előtt.

Valamennyire érthető is, nyilván a család az első, minden jót nekik szeretne az ember, főleg a gyereknek. Próbáld esetleg csak a ti helyzeteteket nézni, másokéra pedig nem figyelni, amennyire lehet, ha másért nem is, hogy téged ne zavarjon ez a dolog.

2018. jún. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is irígy vagyok de nem ilyen dolgokra, hanem a segítségre.Alig van egy kis időm az 1 évesem mellett.Irígy vagyok mikor hallom, hogy kisgyerek mellett itt voltak ott voltak.

Szerintem nincs ezzel baj mert felismered beismered és kontrollálod.

2018. jún. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Használd motivációként, és törekedj arra, hogy megteremtsd mindezt. Képezd magad, dolgoz.
2018. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
És mi lenne -játsszunk a gondolattal-, ha olyasmit látnál, hogy az egyik ismerősöd egy milliót adott pl. a szívbeteg gyerekek egyesületének, a másik meg félmilliót az egyik kárpátaljai iskolának, akkor is irigyelnéd, és te is akarnál valamilyen helyre adományozni?
2018. júl. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Undorító vagy, megkapod majd a büntetésedet az élettől.
2019. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!