Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korig "normális",...

Mennyi idős korig "normális", ha egy kisfiú meztelenül látja az anyukáját?

Figyelt kérdés
2 éves lesz augusztusban a fiam. Eddig szabadon átöltöztem mellette, meg a fürdőszobába is beengedtem (ha nem engedem, ott sír magán kívül az ajtó alatt). Gondoltam, nem baj, ha meztelenül lát, hisz úgyis kicsi még. De nem tudom, mi az a korhatár, ami után ez már nem normális. Szerintetek? Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez, a ti családotokban mi a normális?

2018. jún. 15. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
A gyereknek az lesz a normálid, amit megszok. 30 leszek, mai napig látoü meztelenül anyámat. Nincs is bennünk semmi szégyenérzet. Legalább tisztában vagyok a normális női-férfi testtel.
2018. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem kiskamaszkorig simán lehet öltözni előtte, de utána se gond, ha néha előfordul
2018. jún. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

és a későbbiekben nem okozhat ez benne valamilyen szexuális zavart? Mert hallottam már olyat, hogy egy férfi mesélte, ő azért szereti a nála 20-30 évvel idősebb nőket, mert gyakran látta meztelenül az anyját...

Elsőnek: igen, anya-lánya viszonylatban tényleg normálisnak tartom, előttem is gyakran öltözött át anyám, meg én is előtte, de azért anya-fia kapcsolatban ez egy kicsit másképp működik, nem?

2018. jún. 15. 17:15
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Azért szerintem mégis más az, ha egy lány látja az anyját, mintha egy fiú, bár én anyukámat is utáltam meztelenül látni és ő mindig úgy járkált előttem, pedig tudta, hogy engem zavar.

Én olyan 4 éves koruk körül éreztem azt, hogy már nem kellene. Előtte olyan természetesnek tűnt, hogy akár le is zuhanyzok előttük. 4 évesen viszont már elég " értelmesek" vagy hogy is mondjam, mindent megnéznek és kellemetlen számomra, hogy szemrevételeznek, esetleg el is mesélik másoknak, amit látnak :D azóta max bugyi, melltartóban látnak úgy nem gáz, de teljesen meztelenül nem, azt mondjuk meg fogom engedni, hogy nézzék, ahogy szopizik a kistesó, de így direktbe nem meztelenkedek már.

2018. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Mennyire igaz a mondas: ahany haz annyi szokas :D nallunk a ferjem szuletese ota nem oltozik a lanyom elott, en viszont a fiam elott nem. De a kislannyom elott igen. Sőt, még bikiniben sem lennek( nem is voltam) apam vagy a batyam elott. Mi elegge konzervativ csalad vagyunk, szamomra eleg meglepo a valaszadok hozzaallasa, viszont ez biztosaan fordítva is igaz! :D
2018. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nekem júliusban lesz 2 éves a kisfiam. Én is öltözök, zuhanyzok előtte. "Normálisnak" tartom, mivel azért még vannak akik szopiznak ennyi idős korban. A lakásunk meg olyan kicsi, hogy bujkálni sem tudok és persze ha ketten vagyunk fontos, hogy rálássak még, ha a fürdőben vagyok is. A közeljövőben költözünk a végleges kis fészkünkbe, itt azért már szeretném ezeket a dolgokat szabályozni. Legalábbis a zuhanyzást, wc-t biztosan. De szerintem ezt neked kell érezni, hogy mikor jön el az ideje és mi fér bele. Az enyém már érdeklődő, ha az apját látja szeretné megfogni stb. szóval nekünk ez már kezd kellemetlen lenni.
2018. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Férjem édesanyja a mai napig nem zavartatja magát a fia előtt, és a férjemet se zavarja a meztelenség, még csak az idősebb nőkre se bukik emiatt (abszurd elmélet).


Ellenben nálunk tabu volt a meztelenség és emlékszem, hogy kis ovis korunkban tesómmal együtt nem győztünk leskelődni a szüleink után, mert így sokkal jobban is érdekelt minket a dolog, kamasz koromra pedig rém szemérmes lettem.


Lányom 3 lesz, az apja nem bujkál előle, persze direktben nem is flangál, de nem csinál gondot abból, ha át kell öltöznie, vagy kint maradt a törölköző...stb.


Már látom a különbséget. Az egyik korabeli kissrácot épp előtte tettek tisztába, a másik kislány társa egyből "ráugrott" a témára, mutogatott, oda akart nyúlni (ő előtte nem öltöznek), míg a lányom teljes természetességgel megszemlélte és már ment is a dolgára.

2018. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

8 es 9 evesek a fiuk es meg siman bejonnek hozzam a szobaba, ha oltozkodom, egyaltalan nem zavarja oket, hogy latnak, mondjuk engem sem. Gondolom ha zavarna oket, akkor nem jonnenek be, vagy kimennenek. De uszodaban, strandon is siman bemegyunk egyutt a csaladi oltozobe es egyutt oltozunk at. Semmi zavar nincs a szemukben, ugyanugy ramneznek, beszelnek hozzam, mintha lenne tajtam ruha.

Viszont pl a nagymamajuk nem zarta be az ajtot zuhanyzaskor, a kisebbik fiam lenduletbol bement (nem kopogtatunk itthon, hanem a zarat forditjuk el, ez a jele a foglalt furdo/wc) es visitva rohant a gyerek a szobajaba, amikor meglatta. Es ez mar 3 eve volt, 5 eves volt akkor a fiam.

Szoval ez erosen gyerekfuggo, meg nyilvan nagyban fugg attol, hogy mit szokott meg es kit lat ruha nelkul.

2018. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Kérdező,amit a férfi ismerősöd mesélt, azt biztosra merem mondani h nem azért van. Egy pszichológus biztos részletesebben eltudná momdani h miért, de nincs köze a kettőnek egymáshoz. Engem egyébként egyedül neveét anyám, de nagyapámat kamaszkoromig láttam meztelenül, mikor a kinti zuhanyzót használta nyaranta. Semmi megbotránkoztató nem volt benne számomra. Nekem az a természetes h családtagok nem bújkálnak egymás előtt. De igen, mindenkinél más a szokás. Barátpm családja pl nagyon visszafogott ilyen téren. Még fehérneműben sem nagyon mutatkoznak egymás előtt.
2018. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Az lesz a természetes amit megszok. 3 éves és már tudja mert feltunt neki hogy ki miért fiú vagy lány. Simán atoltozunk előtte. Nem csinalunk ebből ügyet.
2018. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!