Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a baj velem? Egy csödtömeg...

Mi a baj velem? Egy csödtömeg vagyok?

Figyelt kérdés
teljesen kivagyok!nincs türelmem a kicsihez.egész nap hisztizik,nem akar enni,(jön a foga,lázas),és ez kiborit.segitségem nincs,mert hiába van itthon apa nem igazán segit,csak játszik vele.fáradt vagyok,nem tudom kipihenni magam,és még a piros is késik.ugy érzem megbuktam anyaságbol,mert olykor kiabálok a kicsivel,dührohamok kapnak el néha,és olyankor földhöz csapok valamit(cumis üveget törtem ma is)és ez nagyon fáj,mert imádom,mindennél jobban vágytam,rá, de olykor kiakaszt,hogy akit annyira vártam most kiborit,és fáj,lelki ismeret furdalás gyötör ha kiabálok vele,de ez ritka alkalom.kudarcot vallottam,s ilyenkor mindig elbögöm magam,mert egy csödtömeg vagyok.
2010. jún. 16. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy csődtömeg, csak elfáradtál. Értem én, hogy lelkiismeretfurdalásod van, ez nem is baj, csak azt mutatja, hogy jó anyja vagy, akinél azért néha elszakad a cérna. Ne légy maximalista, miért várod el magadtól, hogy mesekönyvalak anya legyél? Erre senki sem képes, így te sem:) Törődj bele, hogy te sem vagy tökéletes, így hibázol, és elrontasz dolgokat, amit megbánsz. Na és? Majd legközelebb jobban sikerül.

Ne ócsárold magad, azzal nem érsz el semmit, hanem kérd meg a párodat, hogy vállaljon be néhány órát a gyerekkel, és ballagj el valami plázába, vagy boltba, vásárolj, vagy csak sétálj, nézz kirakatokat, ülj be egy kávéra, vagy trécselni egy barátnőddel. Ha feltöltődtél, menj haza, és puszilgasd meg a kicsit, mindjárt jobb lesz a világnézeted. Ahelyett, hogy magadat eszed, lásd be, hogy neked is szükséged van egy kis feltöltődésre, és fogadd el, hogy kiborulsz néha. Majd ez is javulni fog, nyugi.

2010. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljuk meg máshonnan megközelíteni. Mondd azt magadnak - és másoknak is! - hogy büszke és sikeres nő vagy, mert megállod a helyed mint édesanya, mint feleség. Van egy gyönyörű babád, akit kihordtál, megszültél, ezek nagyon nagy dolgok! És igenis képes vagy jó anyukája lenni! Nálad jobb egyébként nem is lehetne, hisz te vagy az édesanyja, neki pont rád van szüksége!

Valószínűleg érzi a picur, hogy lelki válságban vagy, ezért hisztizik ő is. A gyerek tükör, nagyítóval! Minden rezdülésünket érzi, csak a zavarunkkal, idegességünkkel, problémáinkkal nem tud mit kezdeni, ez őt is feszültté teszi, hisztivel reagál. Tudatosítsd ezt magadban, akkor könnyebb segíteni is!

Ma próbáld kialudni magad, ha kell, vedd a picit magad mellé, együtt jól fogtok aludni, én is így csinálom, nem is vagyok fáradt, ő is jobban alszik, aztán holnap reggel kelj fel úgy, hogy ez a nap a tiéd lesz és széppé varázsolod! Egyetek egy kiadós reggelit, fogd a picit és menjetek el sétálni, vásárolni, nézelődni, barátokhoz, bárhová, ami jólesik. Ne főzz, ne takaríts, ne csinálj semmit, csak élvezd a magatokra szánt időt! Beszélgess a babához, játssz vele, élvezd az együttlétet, meglátod, ő is teljesen másként fog viselkedni.

Kezdj tiszta lappal holnap és ne is nézz vissza a mai fáradt,ideges, nyúzott önmagadra. Holnap új nap van és te is újrakezdheted!

2010. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a kicsi 17 honapos,és eléggé rám is van kapva.de imádom én csak már sok volt,érzem,hogy fársdt vagyok,+ itt van még a rutin vizsga is a nyakamon és ez igy már nagyon sok.

de köszönöm az eddigi válaszokat

2010. jún. 16. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe hogy kicsit ki kéne kapcsolódnod. Nem foglalkozni akár csak 1 napot a lakással, a háztartással, hanem menni valamerre gyerekkel vagy nélküle. Nincs olyan aki ne érezne hasonlót mint te, hidd el. csak sokan nem vallják be. Nem vallottál kudarcot, de muszáj kikapcsolódnod. sok sikert a rutinhoz!
2010. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ezzel a problémával egyedül..... én is sokszor éreztem hasonlóan magam amióta megszületett a babám. Tök egyedül vele, a háztartással az összes gonddal és problémával, miközben mindenki a maximumot várja el tőled, meg hogy tökéletes és boldog legyél, de nem gondolnak bele.... én is keveset alszom és én sem vagyok az a birkatürelmű ember és sajnos néha kitör belőlem is a feszültség. Én is törtem el már cumisüveget és hasonlók :( nagyon nem vagyok büszke rá, sőt.... de mindenki más, másként éli meg a hétköznapok kihívásait és másként tudja vagy épp nem tudja levezetni a felgyülemlett feszültséget.
2010. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, nem vagy egyedül, szerintem sokunk így érez egyszer-egyszer, amikor minden összejön !Lehet, mire olvasod a válaszokat, már egészen másként látod a dolgokat, nem?És hogy is lehetnél már csődtömeg, hiszen van egy kisgyermeked, aki neked köszönheti az életét !
2010. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!