Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg hogy kistesó...

Hogy oldjátok meg hogy kistesó mellett foglalkoztok a nagytesóval? Hogy altatjátok el 1.5 éves gyereketeket nappal?

Figyelt kérdés

5 éves nagyfiam van és 1.5 éves iker hugik. Meglepetésre lettek ikrek sosem volt még iker a családban. Annyira nehéz velük hogy nincs idő a nagyra.

Megszakad a szívem hogy nem tudunk eleget foglalkozni vele. A kicsik nem alszanak nap közben, hiába fektetjük le őket, mesélünk sírás hiszti van és mennének ki a szobabából. Mivel nem alszanak estére nagyon nyűgösek lesznek akkor kezdődik újra a műsor 22:00ig akkor beájulnak az ágyba.

A fiam imád legozni de a kis részek miatt csak a szobájában lehet így szinte csak ott gubbaszt, esetleg ott néz mesét. Játszótérre csak az apjukkal együtt tudunk menni. Segítségünk nincs.

A nagymama elvinné a fiút strandra vagy nyaralni de elengedjem a tesók nélkül? Mégis egy család vagyunk, de így sem jó ahogy most élünk.


2018. jún. 25. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy engedd el, mért kéne nekik mindenhova sülve-főve együtt menniük? Kifejezetten szükséges, hogy saját programja is legyen. Fogadj el minden segítséget, ami csak adódik.
2018. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, a mondandód 90 %-ában azt taglalod, hogy nincs idő a nagyra, mert ott vannak a kicsi. Erre a végén megkérdezed hogy elengedje de kicsik nélkül??
2018. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Néha hívd a nagymamát, hogy segítsen apukának vigyázni a kicsikre. Te pedig elmész játszóra/fagyizni/sétálni/vásárolni csak a naggyal.
2018. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy engedd a nagyot nyaralni és a nagyszülőket és az apukát az ikrek szórakoztatásába vond be, te pedig legózz a naggyal.


Nálunk 3,5 éves a nagy és 1 éves a kicsi, így nehéz spontán gyurmázni, festeni, társasozni, mikor 3-an vagyunk otthon, de "lepasszoljuk" a kicsit az apukájának amint hazaér és játszom a naggyal.

2018. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Igaz, hogy nem ikrek, de pici korkülönbséges tesók vannak nálunk. A fiam még két éves sem volt, amikor megszületett a lányom.

Nem is lehetett kérdés, hogy a fiam nem érezhette semmilyen hátrányát annak, hogy testvére született. Én bizony kértem segítséget a kislányom mellé, és nagyon odafigyeltem, hogy minden nap legyen anya-fia időnk, amikor a kisfiammal csak kettesben lehetek.

Az altatás a születésétől kezdve anyás program. A kislányom születésével ez mit sem változott. A kislányomat babakocsiban ringattam a lábammal a fiam ágya mellett, amíg a fiamat altattam. Ezzel a módszerrel szinte a kezdetektől egyszerre alszik a két gyerek...a mai napig, a fiam most 5 éves, a lányom 3,5. Most már a nagyágyban együtt altatom Őket.

Szval én a helyedben nem a nagyot passzolnám le a nagyszülőknek, hanem napi szinten a kicsik mellé kérnék segítséget (akár csak napi 1 óra, amit a fiaddal tölthetsz). Valamint megszervezném, hogy a fiam velem, a családjával jusson el szuper helyekre, együtt éljük át az élményeket.

A másfél éves kicsikkel már szuperül lehet programot szervezni.

Az ebéd utáni nem alvással pedig sürgősen kezdenék valamit. Ilyen piciknek még aludniuk kell. Nem is értem, hogy tudnak este 10-ig fenn maradni, ha nem alszanak ebéd után?

2018. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!