Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiirassam magam tappenzre...

Kiirassam magam tappenzre vagy varjak vele? Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Eleg realista vagyok es elore szoktam gondolkodni hogy mi van HA..

Korabban volt 2 vetelesem, ezert a felelmem, hogy a mostani terhessegem is ugy fog vegzodni de ne igy legyen. A munkam olyan hogy reggel 5kor kelek es jobb esetben 11kor hazaerek es beesek az agyba es a ket idopont kozott folyamatosan allunk vagy rohangalunk. A stressz folyamatos sokat kell emelgetni peldaul palackokat, husos ladanyi evoeszkozoket (kb 10-15kg), megpakolt soros es uditos rekeszeket es sok tanyert egyszerre. Ahogy megtudtam hogy terhes vagyok, munkatarsaimmal emeltetem a nehez dolgokat (de nyilvan oket se kerhetem meg mindig mert nem mindig vannak ott vagy van mas dolguk is). Sajnos tudom hogy nem neznek jo szemmel ha bejelentenem hogy terhes vagyok es beprobalkoznanak azzal, hogy mondjak fel (nyilvan nem irnek ala semmit).

A terhesseg eleg korai szakaszaban vagyok (uh szerint 5+2hetes, menstruacio alapjan szamolva 6+5hetes).

Tartok attol hogy ez a baba is el fog menni.. vagy magatol vagy kb a munkamtol. Probaljam meg kihuzni valahogy a 12.hetig (addig meg a nehez dolgokat bizzam ra masra) es utana irassam ki magam? Felek hogy ez nem kivitelezheto hiszen most nalunk szezon van, porges van ezerrel.

Nyilvan fontosabb az, hogy ne legyen semmi baja a babanak de nem is akarom esz nelkul kiiratni magam. Tudom hogy veszelyeztetett terhesnek szamitok a korabbi vetelesek miatt ezert jobban oda kene figyelnem.. de ha kiiratnam magam 9es koddal es megszakadna a terhesseg, nem akarnek visszamenni, mert akkor mindenki arrol csamcsogna...

Nyilvan ha mar biztos lenne hogy megmarad, akkor nem erdekelne ez a resze.

Remelem ertitek :/

Ti mit tennetek a helyemben?



2018. júl. 2. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

A baba akkor biztos, ha hazaviszed a kórházból, ez ne tartson vissza attól, hogy kiíratod magad, ha olyanok a munkakörülmények. (24 hetesen vetéltem, csak azért mondom, hogy a 12. héttől sem biztos semmi). Egyébként is logikátlan, mert a vetélés esélye az első 12 hétben a legnagyobb, te meg pont azt akarod végigdolgozni.


Nyilván vendéglátásban nem fog tudni ülőmunkát adni. Törvény szerint ilyenkor otthon maradhatnál és távolléti díjat kéne fizetnie, ami nem 50-60%, mint a táppénz, de ezt a munkáltatót nem igazán preferálják. Úgyhogy jobb híján marad a táppénz.


Szerintem beszélj nőgyógyásszal, mondd el, hogy milyen a munkád és hogy ő mit javasol, írasd-e ki magad, vagy nem ezen múlik a terhesség.

2018. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
2 vetélés után az orvos biztos ,hogy a táppénzt javasolja.Nem említette mikor uh-ot? Azt mondják egészséges terhességet a terhesség előtt végzett megszokott munka nem veszélyezteti, de én is erősen elgondolkodnék a helyedbe az előzmények miatt, sőt valószínűleg ki is íratnám magam.
2018. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Kiíratnám magam, nem érdekelne, ki miről csámcsogna. (Minden csoda 3 napig tart.) Az előzmények után, nem mondanám, hogy "ész nélkül" íratnád ki magad.
2018. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez a helyzet volt nálam is. Egy vetélés (+ir,pcos) és ugyanilyen munkahelyem van.

Nem akartam elmenni táppénzre, de egy rosszul megemelt asztal miatt bevéreztem és rohantunk az ügyeletre. Szerencsére nem lett baj, de a amikor a doki megtudta, hogy mi a helyzet, leteremtett, hogy miért nem mondtam előbb.

Szerintem nyugodtan maradj otthon, tudom, más erre már azt mondaná, hogy táppénzcsalás, de ne érdekeljen! A baba és a te egészséged a legfontosabb!

2018. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha jófej a háziorvosod esetleg megkérheted h (1-2 hétig míg biztosabb lesz a dolog) más indokkal írjon ki.

Nekem 9 hetes terhesen volt súlyos hüvelygyulladásom ami fenyegető vetéléssel járt. Ott a háziorvos megkérdezte h kiírhat e terhességes táppénzkóddal, de ha munkahelyen még titkolni akarom csak az aktuális betegség kódját jegyzi a terhességet nem. Nekem akkor már tudták a munkahelyen szóval mind1 volt, de 1-2 hetet szerintem megoldható h más kóddal irjanak ki.(bár tény h neked nincs "egyéb" betegséged, egy enterális fertőzést nem tudom bekamuzhat e a doki)


1 hetet voltam így távol, én mondjuk utána visszamentem dolgozni.

2018. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Táppénz!
2018. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én a helyedben mindenképpen táppénzre mennék.A fizikai terhelés nem igazán tesz jót veszélyeztetett terhesség esetén (2 vetélés után annak számít)
2018. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat, mentek a zöld kezek, bar nem tudom hogy miert pontozta le valaki a 6.hsz-t...

Penteken mindenkepp fogokbeszelni a doktornommel errol.

Eddig 2x voltam nala de nem merultunk bele nagyon a beszelgetesekbe,inkabb az adott vizsgalattal kapcsolatosan beszelgettunk (mekkora a petezsak, nem latja a szikholyagot, ha fajok vagy verzek akkor menjek ugyeletre, mikor menjek vissza stb)...Az elso 2 vizsgalat alkalmaval es a terhesseg ilyen korai szakaszaban meg nem akartam letamadni ilyen plusz informaciokkal, bar most ugy erzem mar hogy jobb ha tud rola. Annyit beszeltunk hogy voltam mar terhes de meg nem szultem, azt nem tudja hogy 2 vetelesem volt.

2018. júl. 2. 15:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért, a többiek miért vannak lepontozva? :D
2018. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
5, mivel a betegszabi az bér, ha a háziorvos írja ki, ez lehúzza a csed és gyed alapját, ha beleesik a számítási időszakba.
2018. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!