Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek le van maradva a...

Szerintetek le van maradva a korához képest?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok, és most már kétsége esett is. Kisbabám egy hét múlva lesz egy éves, és nem csinál olyan dolgokat amiket a többi hasonló korú baba. (Más anyukák elmondása alapján) pedig sokat foglalkozunk vele. Pl: tegnap már mindenki a formabedobós játékot magyarázta, mutatta neki, de nem játszik vele..folyton csak kiborítani akarja, bele nem dob semmit. Gyűrűpiramisra sem tudja feltenni a karikákat (úgy veszem észre nem olyan ügyes, finom a mozgása, csak dobálja a dolgokat). Képes mesekönyvben is mutogatom neki a képeket, és kb fél percig érdekli, szedné ki a kezemből, és venné a szájába. Szinte mindent a szájába vesz. Tapasztaltabb anyukák véleményére lennék kíváncsi, hogy szerintetek is el van maradva? Hova tudnék vele fordulni?

2018. júl. 5. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
A többi anyuka erősen elfogult, teljesen rendben van a tied.
2018. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy szavakat sem ismétel. Ha mutatok neki egy kutyát, és mondom, hogy ,,nézd, ott a kutyus, vauvau,, csak nevet rajta.
2018. júl. 5. 12:57
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Inkább olvasgassál szakirodalmat, mint hogy más anyukákkal beszélgetsz, egy átlagos és teljesen normális 1 éves nem tud formabedoboval és gyürüpiramissal játszani (ezek másfél éves kortól ajánlottak), meséléshez is kicsi még. 13 hónapos a lányom mindent ugyanúgy csinál mint a tied, de én teljesen büszke vagyok rá, ha mondjuk egyedül megtesz egy-egy lépést, szerintem ez sokkal jobbat tesz egy babának, mintha irreális elvárásokat támasztunk vele szemben.
2018. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Olvass már egy kicsit a témában ahelyett, hogy a kamukirálynőkre hallgatsz!

Pl.: az, hogy rendeltetésszerűen játsszon a formabedobóval, még 1,5 éves kortól is korainak számít.

2018. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek a többiekkel, ne aggódj. Az én kisfiam (harmadik gyermek) 2 hét múlva lesz 1 éves, hasonló, mint a tiéd. Mondjuk én már így harmadik gyermeknél eljutottam oda, hogy abszolút nem érdekel ki, mit mond. Ha gond van, az orvos, védőnő úgyis észreveszi. De minden gyerek más, és nem versenyistálló egy 1 éves élete. Jó, hogy nem érettségit, vagy diplomát kérnek számon rajtuk, lassan már itt tartunk.
2018. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat. Ne nézzetek hülyének, olvasgattam utána, de neten is az egyik oldal ezt, a másik amazt írja. Aztán kisbabás csoportokban csak lesek, hogy mások babái miket tudnak. Első gyerekem, és a családban 25 éve volt utoljára kisbaba..ezért nincs túl nagy tapasztalatom ezen a téren. Csak frusztrált már az is, hogy anyósom meg folyton azt hajtogatja, hogy a párom 10 hónaposan már szaladt, a fiam meg még nem. Tudom erre ráér még. Csak néha kicsit elszomorodtam, hogy az én babám nem tud ilyen dolgokat.
2018. júl. 5. 13:17
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Kislányunk májusban volt egy éves, és egyiket sem csinálja, amit fenti "szuperanyukák" gyereke igen (már ha egyáltalán igazat mondanak).

Pl. még semmit nem mond. Nem formabedobózik (annak nem is látom semmi értelmét), gyűrűpiramisra semmit nem rak fel, viszont vidáman kúszik, mászik, asztaloknál, szekrényeknél feláll és amit elér, azt kézbe akarja fogni, le akarja pakolni óriási lelkesedéssel. :DDD

De van egy nagyobb fiunk, ő se csinálta még jóval nagyobb korban sem.

A beszéd egyenesen nevetséges: akkora különbségek vannak benne a normalitás határán belül, hogy el se hiszed. Nekünk a fiunk 8 hónapig csak egyetlen szót mondott: "Nem!" De azt gyakran! :DDD Aztán egyszer csak elkezdett kerek mondatokban beszélni. Négy és fél évesen azt mondták róla az óvónénik, hogy olyan választékosan beszél, mint egy felnőtt. Azt meg anyukám jegyezte meg még a kezdet kezdetén, hogy milyen tisztán, jól artikuláltan beszél, míg egy egyidős rokon kislány, aki sokkal hamarabb kezdett beszélni, mennyire rosszul érthető még mindig.


Ilyen dolgokban inkább a védőnőt kérdezd, ne a szuperanyukákat!

2018. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Kisfiam 14 és fél hónapos. Egy hónapja jár önállóan, most tanulta meg bedobni a kört (és csakis azt) a formabedobóba, a karikákat kb egy hónapja húzza fel a rúdra, szavakat se nagyon mond, csak az állathangokat utánozza, meg annyit, hogy csipcsip, csá, kukk, tátá, séta meg a szavak első szótagját (Pe - Peti, bo - bohóc, di-dínó, ilyesmi). Épp most volt itt a védőnő, teljesen rendben van, és ő már mindjárt 15 hónapos, nem 12. :)

12 hónaposan integetett, puszit dobott, pacsit adott, kapaszkodva ment, de inkább mászott, labdázott, trambulinban hőcögött, jelezte, ha szomjas, állathangokat utánozta, és kb ennyi nagyobb dolog. Ne aggódj :)

2018. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

A fiam 3 éves és még mindig nem tudok neki könyvből mesélni, mert tépi ki a kezemből. A Puzzle nem érdekli, valszeg 5 évesen sem fogja tudni kirakni az 50 db-osat, mert nem érdekli, míg más gyerek 3 évesen már a 15-20-osat is kirakja.


1 évesen még nem dobálják be a formabedobót, mivel még a formákat sem ismerik fel. Max. belerakja vagy kiönti és ennyi. Ha most még csak kiönti, nem baj, egy hónap múlva majd bele is pakolja, de formákat csak később fogja a lyukformákkal azonosítani.


A gyűrűpiramisnál még nem is tudják, hogy ráfűzni kell, a logikáját még nem értik, csak rá akarják rakni, az meg leesik.


Semmi baj a gyerekeddel. Most láthattad, hogy az anyák között mekkora kavarás van. A saját gyereke, ha nem is csinálja még ezeket, akkor is behazudja, csak hogy te mint anya, sz-rul érezd magad.

2018. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Nincs lemaradva, egyévesen még egyáltalán nem kell tudnia formabedobózni. Az enyémek is csak ki-be pakolgatták a vödörből a formákat ennyi idős korukban. A kisebbik fiam most 2.5 éves, most kezdte újra érdekelni, és most már tudja is, hogyan kell használni. Montessori torony sem izgatta még egyévesen, illetve nem is tudta volna összerakni.

Szavakat sem ismételtek, egyikük sem. A kicsi mondott már pár szót egyévesen, a nagy még azt sem, de ismételni a kicsi sem ismételt, csak akkor mondta, ha kedve volt (ilyeneket, hogy nem, jó, apa, hámm). Kétéves koruk után mindkettő mondatokban beszélt, pedig a nagy úgy igazán csak a második szülinapja után kezdett több szót is mondani, hetek alatt jutott el a mondatokig. A kicsinél ez egyenletesebb tempójú volt, folyamatosan szedte magára a szavakat, de egyévesen nem is vártam tőle sem, hogy ismételje, amit mondok.

2018. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!