Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mingyárt 1 éves kislányom le...

Mingyárt 1 éves kislányom le van maradva a korához képest? A ti babátok miket csinált ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Most 11 hónapos és 1 hetes.

Itt olvastam hogy más ennyi idős baba miket csinál és hát csak ámulok. Persze tudom hogy nem szabad összehasonlítani őket csak kíváncsi vagyok.

Eddig 3 foga van.

Beszélni még nem nagyon szokott csak azt mondja hogy Mama, meg néha hogy Baba. De gagyogni szokott, bár nem sokat.

Állni már több hónapja áll, de nagyon ritka ha az ágy mellett lépegetne.

Amúgy nagyon okos, értelmes kislány. Pogácsát azt süt, tud csíp csíp csókazni, integetni és puszit küldeni.

76 cm és éppen hogy 8kg.

Nagyon rossz evő, szinte semmit nem eszik (tényleg szinte semmit sem, inkább csak csipet, a húst meg egyenesen utálja, csak a virslinől eszik pár falatot).

Egésznap intenzíven foglalkozom vele. Valamit rosszul csinálok vagy csak szimplán lustább baba?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2018. ápr. 27. 14:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Süssön már nekem is egy kis pogácsát! ;)


Egyébként mi a fenét várnál még tőle?

Mosogasson is el maga után?

2018. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nincs semmi baj a kislányoddal. Minden baba a saját tempójában fejlődik. Sok kisgyerek csak csipeget egész nap... járni is van ideje megtanulni. Az én kisfiam 14 hónaposan kezdett önállóan járni.... 1.babád gondolom. Ne fogalalkozz a jaj még nem jár, jaj még nem mond semmit stb beszólásokkal... mászik a kislányod?
2018. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Dehogy, nem úgy gondoltam. Csak sokan írták hogy ennyi idősen 8-10 szót mondott, 7 foga van, már lépeget. Stb...
2018. ápr. 27. 14:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kislányomnak 8 foga van, és szerencsére már szinte mindent eszik. Bár épp virslit még nem kapott. Reggel este még tápszert i iszik.

11 hónaposan indult el egyedül.

Ő sem beszél még, de nem hiszem hogy kellene neki.

Mondókákat szívesen hallgatja, integet, tornyot nagy örömmel rombol, és imád hintázni.

2018. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Persze, mászni azt tud, mint a rakéta

:D

2018. ápr. 27. 14:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Velemenyem szerint, napjainkban tul sokat varunk el a gyerekeinktol. Lehet jobb lenne a sajat tempojara bizni. Minek osszehasonlitani mas gyerekekkel? Nem vagyunk egyformak es ez igy jo es szep. Attol hogy 24 bol 24 et vele foglalkozunk meg lehet "butus" es ha ot is hagyjuk felfedezni a vilagot attol meg lehet "okoska". Sajat tapasztalatombol irom, en is "hasonlitottam" es el voltam keseredve, ha az enyem kevesebbet beszelt vagy barmi mas amit egy masik gyerek jobban csinalt. De attol meg az enyem ugyesebb volt mas teren. Hagyni kell oket a maguk ritmusaban fejlodni mert az ugy a jo. Most meg lehet jobban latszik a kulonbseg de par ev mulva ezeket a pici dolgokat eszre sem lehet venni. Szeretni kell oket :)
2018. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6-os.írtam hogy nem akarom máshoz hasonlítani, csak érdekel hogy más baba miket csinál. Szerintem is ráér még mindennel, nem is erőltetek soha semmit neki. Tényleg csak kíváncsi voltam,mert vannak olyan hihetetlen babák hogy csak ámulok hogy miket csinálnak. :D

Amúgy első Baba.

2018. ápr. 27. 14:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen vannak hihetetlen babák és vannak kicsit lassabban fejlődők.

Na a tiéd egyik se.

Az is rendben lenne, ha egyévesen 1 foga se lenne, és az is, ha csak 18 hónaposan indulna el önállóan.

2018. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Az én kislányom egy hét múlva lesz 11 hónapos. És szerintem mindent tökéletesen csinál, védőnő sem mondta, hogy le lenne maradva, szóval nem tudom honnan tájékozódsz. Leírom miket csinál.

6 foga van. Nem mond semmit, csak gagyog, így, hogy tetete, dádádá.

Állni tud, ha fog valamit, pár napja támaszték nélkül is néhány másodpercet. Ágy mellett lépeget.

Pogácsát süt? Ezt nem tudom értelmezni.

Nem tud csip csip csokázni, és tudatosan integetni sem.

Nagyon sokat eszik.

2018. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
A fiam 2,5 evesen is csak 1-2 szot mond ha ez megnyugtat.
2018. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!