Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétekb ebben a helyzetben?

Mit tennétekb ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Lányom szívesen játszik egy közel lakó osztálytársával, egy kisfiúval. A fiú is szeret vele játszani. Viszont mindig kéri, hogy a lányom ne mondja ezt el a suliban, mert akkor a legjobb barátja csúfolni fogja, hogy lánnyal játszik. A kislányom ebbe bele is megy, de nekem nagyon rossz érzésem van tőle. Eleve gyenge lábakon áll az önbizalma (tudjuk és kezeljük az okot, mozgásos jellegű). Elsősök voltak.
2018. júl. 7. 13:27
 1/9 A kérdező kommentje:
A fiú meggyőzhetetlen, szülei érdemben nem kezelték eddig a dolgot.
2018. júl. 7. 13:28
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
A suliban viszont meg sem ismeri?
2018. júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A suliban normális osztálytársi viszonyban vannak.
2018. júl. 7. 13:38
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Te mit tennel szived szerint?
2018. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy a fiú erre kéri, azt értem. Úgy értve, ebben a korban tényleg ciki lányokkal játszani, és a többi haver simán cikizi emiatt azt aki lánnyal haverkodik.


Téged viszont nem értelek, miért van rossz érzésed ettől.

2018. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Eleg gaz a kisfiu viselkedese. Az en fiam is szokott lanyokkal jatszani.
2018. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Ebben a korban ez sajátosság, a fiúk és lányok néha harcban állnak, ciki nekik a másik nem társasága. Fiaméknál a kislányok kiabálnak a fiúknak hogy szerelmes vagyok belééd xy, a fiamék meg futnak oda hozzánk szülőkhöz hogy fúúúj a lányok miket mondanak :)
2018. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem hagyd őket békén. Ugyan mit lehetne tenni?
2018. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Szülőként még nem találkoztam ezzel, de anno gyerekként igen.

Ha nem bánod elmesélem:


Én vagyok a lány, és van egy 5 évvel idősebb bátyám. Neki jó barátja volt a szomszédban lakó fiú, aki korban valahol kettőnk között helyezkedik el. Na de gyakran játszottunk közösen is.

Én sem voltam egy túlságosan önbizalommal teli kislány (fene se tudja miért, pedig nem volt okom rosszul érezni magam, de mégis)...

Mikor elkezdtem az általános iskolát, amibe ez a srác is járt (tesóm viszont nem), és találkoztunk szünetben én köszöntem. Nem akartam sosem se beszélgetni, se semmi. Csak köszöntem. Kb két alkalom után a következő közös játék alkalmávval megkért hogy ne köszönjek neki a suliban, mert ez neki milyen ciki.


Elmondhatatlanul rosszul esett, hiszen 7 éves voltam. És rám később is kihatott. Még 18 évesen sem tudtam eldönteni ha szembe jött az utcán, hogy köszönhetek-e neki vagy sem. Ami így 30 évesen röhejesen hangzik. De engem totál megkutyult.. és sokáig bántott, hogy én miért nem köszönhetek neki. Miért vagyok ciki a szemében?

Én lelkis voltam nagyon, és bizony ez az apróság később is befolyásolta az önbizalmamat.


De azt gondolom ezt a lányoddal beszéld meg, ha ő is ilyen rosszul éli meg akkor inkább egyáltalán ne barátkozzanak. De ha őt nem zavarja és tényleg nem, mert nem mindenki ilyen kis érzékeny, mint én voltam, akkor maradhat így is.

2018. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!