Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy apuka betartsa...

Mit tegyek hogy apuka betartsa a határozatban foglaltakat?

Figyelt kérdés

Elváltunk, van egy gyermek. A bírósági határozat alapján apuka a nyári szünetben jogosult a gyermeket elvinni minden páros héten hétfő reggel 9től vasárnap este 19ig.

Sajnos ez eddig egyszer sem sikerült betartani ezeket az időpontokat.

Mindenféle indokkal mindig máshogy jönnek érte vagy hozzák haza.

Pl hétfő reggel helyett már péntek reggel el akarták vinni. A gyerek nemet mondott, megbeszéltük ha apa dolgozik hétfőn, akkor elviheti vasárnap este. Erre hívják vasárnap reggel hogy 1 óra múlva itt lesznek érte kapja magát össze. Legutóbb sem hozták vissza vasárnap este, hanem telefonon a gyerek nagymamája azt mondta hétfőn este hozzák, de kora délután érkeztek meg vele. Éppenhogy 10 perccel hamarabb értem én is haza, mint ahogyan ők hazahozták a gyermekem. Mi van ha csak 1 óra múlva jövök? A gyermek kint áll az utcán addig?

És ez folyamatosan így megy.

Apuka semmiféle formában nem hajlandó velem kommunikálni, így nem is értesít ha előbb jönne vagy később hozza a gyermekem. Csak a gyermektől tudom meg ezeket, de azt is csak nagy nehezen, mert amíg ott van nem kapcsolhatja be a telefonját, amin el tudnám érni. Nem engedik neki hogy beszéljek vele.

Azt hiszem ez az állapot már tarthatatlan, a gyermekem lelke millió darabkára hullik lassan. És nagyon féltem őt. Folyamatosan tömik a fejét butaságokkal, pl hogy ha nem költözik az apjához akkor nem mehet oda többet, én nem szeretem, azért írattam be gimibe (ami 30 percre van a lakohelyünktől és nagyon jó hírü iskola!), hogy megszabaduljak tőle stb.

Hogyan tudnám megertetni velük, hogy tartsák be a bírósági határozatban foglalt időpontokat?

Küldjem el ajánlott levélben a határozatot?

Már unom, hogy folyton nekem kell engednem és azzal emhy el a hétvégénk hogy várjuk mikor jönnek a gyerekért és azon izgulok a következő hétvégén, hogy mikor hozzák haza, egyáltalán hazahozzák e és otthon kell az ablakban ülnöm, mert sosem tudni épp mikor érkeznek haza.



2018. júl. 8. 23:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Bejelentést teszel a gyámügyön és kéred a felügyelt láthatást

Az ügyvéded eligazít

2018. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Kicsinyes bosszu apuka egy ikutlan b rom lehet. Gyámügyre menj,a gyerek meg előbb utobb maga se ohajt odamenni,mi az h nem léphet kapcsolatba veled,egyszer csak nem hozzák vissza, mit csinálsz? Én nem engedném oda,fel is jelenteném h korlátozza a gyereket a kapcsolattartásban..
2018. júl. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Gyámügynek jelezz mindent, hogy legyen a későbbiekben nyoma. Talán ők tudnak rá hatni.
2018. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell neked senkihez igazodni. Ha korán jön a gyerekért így járt, ajtót sem kell nyitni neki. Nem hozza haza időben? Hívod a rendőrséget, hisze nem tudod hol van a gyereked, a rá vigyázó felnőtt elérhetetlen.

És szerintem mindenképpen kérd a láthatás újraszabályozását.

2018. júl. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem derült ki, mennyi idös a gyerek, de a gyámhatóságon megkérdezik a gyereket is, ha már nagyobb, és egy gimis feltétlen ez a kategória!

Mindenképpen jelezed a gyámhatóság felé a problémát, konkrétan leírva, mikor mi volt: pontos dátum és órára megadott idöpontok, amikor nem jöttek érte, vagy máskor hozták-vitték, mert csak ez az, amit komolyan tudnak venni.

2018. júl. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
10 éves a kisfiam.
2018. júl. 9. 08:06
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
És gimibe jár?
2018. júl. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

#7 #8

8 osztályos gimnázium, 5. osztálytól van, 10-11 évesen mennek oda a gyerekek.

2018. júl. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Gyámügy? Rendőrség? Bejelentés? LOL.

Akik ezeket írják, azoknak volt már a gyakorlatban ügyük ezekkel a semmirekellő gittegyletekkel? Csak mert csinálni úgyse fognak semmit, kár emlegetni is őket.


Mikor előbb akarnák elvinni, akkor egész egyszerűen csak ne engedd be őket. Párszor szobroznak a ház előtt 1-1 napot, aztán csak megunják.

Ha meg nem hozzák vissza a láthatás végéig, akkor azon melegében rendőrrel vagy privát securitys emberrel elmenni érte.

2018. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Detto ugyanez. Csak még végzés nincs, pár hónapja minden 2. hvg vezettük be. Nekem ezt is nehéz volt elérni, a gyerekek nem akartak menni, aztán a nagyobb ment ugyahogy, most a 10 eves nem hajlando 1 honapja meg talalkozni se vele, mert kezdik eszrevenni hogy az apjuk probal éket ütni közénk....

Szoval ezt lehet elérni ha az apuka ilyen...

2018. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!