Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Részmunkaidős munka baba mellett?

Részmunkaidős munka baba mellett?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoktól kérdezném akik dolgoztak a baba mellett, hogy hogyan lehet birni, hogy oldottátok meg? A cég aminél dolgozom elég rugalmas, meg tudnánk oldani a 4 órás munkavégzést itthonról. Én úgy érzem nekem jót tenne, de túlvállalni sem szeretném magam, pénzügyi terület amúgy.

2018. júl. 10. 06:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Kiegyensúlyozott anyuka kell, ahhoz hogy kiegyensúlyozott babád legyen. Márpedig ha neked jót tesz a munka, és a babád is kellően nyugodt természet, ahhoz hogy legyen időd erre, akkor bátran vállald :)

Ha a lelkednek jót tesz, akkor alapvetően a babádnak is jót tesz, hiszen anya jól érzi magát :)


Én is megtenném, ha olyan munkahelyem lenne, ahol lehetne. De sajnos nem így van. Nekem sok ismerősöm csinálta ezt, amin gondolkozol és egyik sem bánta meg.

2018. júl. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Az első válaszoló tökéletes megfogalmazta. Egyetértek vele, ha úgy érzed, h jót tenni mindenképpen vállald. Nagyon sok anyukát felőröl a babával való otthonlét, ami nem szól másról csak a kicsiről és a házimunkáról. Vágj bele.
2018. júl. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Csak a lényeg maradt ki: Mekkora baba mellett?

És megvan már az a gyerek?

Tapasztald meg előbb, mielőtt elvállalsz bármit!

Van olyan gyerek, aki mellett lehet, illetve van olyan időszak, amikor jobban lehet, máskor pedig nem.

2018. júl. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megvan már igen, most 3 hónapos, az éjszakákat (egyelőre) átalussza, napközben is elég nyugis. Kb. fél éves korában kezdenék dolgozni.
2018. júl. 10. 07:21
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Én dolgoztam otthonról mindkét gyerek mellett. A másodiknál már nem akartam volna, de a főnökömnek nem lehetett nemet mondani, ráadásul 2 évesen még 4x ébredt éjszaka, de nem aludt már délután.... Szerintem pont 6-9 hós kortól lesz nehezebb, amikor már kevesebbet alszik, viszont elkezdi felfedezni életveszélyesen a lakást, majd egy évesen már napi kétszer kell vinni sétálni, játszóterezni és hazafelé magadat is babakocsiba tennéd... Szóval lehet dolgozni egy-egy alvás alatt meg éjszaka, de akkor úszik a lakás, nincs kajád vagy csak valami kényszermegoldásos, és ha határidő van, tuti akkor lesz beteg vagy fogzik vagy hiába ígérte nagymama, hogy elviszi, épp esik az esik az eső, és ha egy légtérben vagyunk, nem érti, miért nem vele játszom, ami szívszorító... na meg az ügyfelek, főnök is tuti akkor hív, ha épp az egyik kezedben egy kakis pelenka van :)) Szóval nekem elég őrület volt pont ez a fél évestől két éves korig tartó időszak, aztán amikor mentek bölcsibe, végre amikor dolgoztam, akkor csak dolgoztam, nem a gyerekre kacsingattam, amikor gyerekeztem, csak gyerekeztem és nem az órát lestem, és nem az volt, hogy valamiért mindig bűntudatom van vagy valaki mérges rám, hogy megint rossz a sorrend.
2018. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak úgy lehet ha bölcsibe adod, ráadásul pont féléves korától lesz sokkal nehezebb, elkezd mászni, mindent megenni, egész nap figyelned kell rá és nem 3 óránként fog aludni, mint most.
2018. júl. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Előttem írták,de én is csatlakozom.Az én babám mellett is lehetett az első hónapokban dolgozni.3honapos kora után megkezdődött a mozgasfejlodes és onnan se éjszakánk se nappalunk.6hos kora körül elindulnak a fogak,ha gyorsabb mozgasfejlodesu akkor akár elkezdhet mászni is.. kérdés milyen alvokaja lesz.Baratnom hasonló koruja pld.4 órát alszik napközben.Varj meg mielőtt döntesz meglátod merre alakul nálatok a helyzet.A házimunka a meg gondolom a férjed is be tud segíteni.
2018. júl. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Én ölni tudtam volna egy részmunkaidős állásért, ha a munkahelyem megengedte volna. Szerintem hatalmas segítség hogy nem kell összekészíteni a gyereket (esetleg meglévő nagyobbak mellett)elfuvarozni, vagy átszelni a fél várost, berohanni a melóhelyre, ott megcsinálni ugyanazt a munkát, amit itthon is egy kis technikai megtámogatással simán meg tudnék...Én sem esnék ki a munkából annyi időre, pénzem is lenne, a gyereknek is sokkal sokkal jobb...nem értem, miért olyan nehéz ez M.on :(
2018. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos!
2018. júl. 10. 11:11
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
5 honapos koraban kezdtem heti 16 oraban dolgozni. Kb. 8 honapos koraig ment ugy, ahogy, aztan onnantol csak akkor tudtam, amikor ferjem itthon volt, igy a hetkoznap esteim es a hetvegeim egy resze rament. Emellett 10 honapos koratol rengeteget ebredt, egy zombi voltam, hibakat csinaltam a munkaban, en utolag biztos, hogy minimum a gyerek 1,5 eves koraig varnek, es nem csesznek ki meg egyszer igy magammal (en akartam visszamenni, mert szeretem a munkam).
2018. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!