Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hogy bírjátok munka...

Anyukák! Hogy bírjátok munka és gyerek mellett?

Figyelt kérdés
11 hónapos a lányom, megyek vissza dolgozni és nem látom még előre, hogy fognak telni a napjaink, vagy mennyire leszek fáradt. Tapasztalatokat várnék, esetleg tippeket, ki hogyan könnyíti meg az életét munka, gyerek mellett.
2018. jan. 26. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Én már nagyon szeretném tudni, hogy hogy is bírnám, elvileg egy hónapja már dolgozom, de eddig összesen egy olyan hét volt, hogy a férjem is meg én is dolgoztunk. A maradék három hétben valamelyikünk mindig táppénzen volt a gyerekkel (meg a két ünnep között szabadságon persze).


Úgyhogy erről az egy hétről tudok nyilatkozni, az nem volt rossz, csak kicsit fárasztó, főleg mert próbáltam tartani azt, amit az itthon töltött idő alatt megszoktam, pl. főzés, házimunka terén, így az esték másból sem álltak, mint ezekből. Egy hét után mondtam azt, hogy hagyjuk már ezt a napi főzőcskét, hétvégére főzök annyit, hogy elég legyen hétfő-keddre, a maradék három napra meg rendeljünk a munkahelyünkre menüt, így hétköznap nem kell főzni, bevásárolni. Na, mire ezt szépen kiterveltem, és berendeltük az ebédet következő hétre, addigra már beteg is lett a gyerek. Azon a héten én még dolgoztam, férjem itthon maradt, következő héten cseréltünk, jövő héten megint csere (az a vicc, hogy semmi baja, csak folyik az orra, mert rohadtul fogzik, a náthájából már rég meggyógyult, de a gyerekorvos még mindig nem engedi vissza). Eddig kb. olyan, mintha vissza se mentem volna, mert egyikünk mindig itthon van szinte.


Remélem ti szerencsésebbek lesztek, és nem lesz ennyit beteg a kislányod. Nem tudom, mit dolgozol, nekem irodai munkám van, az első héten piszok fáradt voltam, a második héttől kezdve már sokkal könnyebb volt, de ebben valószínűleg közrejátszik az is, hogy akkor nem kellett plusz kört futnom munka előtt és után a bölcsiben, munka után egyből mehettem haza, ami nekem öt perc séta csak.

2018. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megy bölcsibe? A bölcsi a lakhelyetekhez közel van, vagy 30 km-rel viszed arrébb. Autóval közlekedsz vagy tömegközlekedés? Te 8 órára mész vissza vagy csak 6-ra? Mennyire jól kezelhető a kislányod, esetleg nehéz eset (dacos, beteges, nagyon anyás stb.)?


Ezek mind-mind befolyásolják.


Én vidékről Bp-re hozom bölcsibe, 6 órában dolgozom, de így is 6-kor kelek, őt 6:30-kor keltem és vonatozunk, és így sem érünk be a bölcsibe 8-ra, hanem 8:30 körül, és 3-kor jövök el a mhelyről, hogy érte menjek, és 5-fél 6-ra szoktunk hazaérni. Szóval én nehezen viselem, mert őt is feleslegesen rángatom, nem vezetek, ráadásul értékes időt utazgatunk el.


Ha helyben lenne a bölcsi, és tudnék vezetni, akkor könnyebben menne minden, több mindenre maradna időnk.


Szóval! Mivel nem tudom a te paramétereidet, nem fogom tudni megmondani, hogy hogyan fogod bírni, mert minden a körülményeidtől és lehetőségeidtől függ.

2018. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

6 ora hetfotol pentekig, 8tol 2ig. Ferjem hoz, visz minket autoval egy nap kivetelevel. Hetvege fixen szabad.

Nyugis, erdeklodo gyerek.

2018. jan. 26. 13:41
 4/10 A kérdező kommentje:
Bolcsi 2 utcanyira van. Kozponti helyen van a munkahely.
2018. jan. 26. 13:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Delutan 3tol az egesz nap a mienk. En ugy tervezem, hogy egesz hetre megfozok, lefagyasztom aztan van kaja minden napra. Mosogatas helyett pedig muanyag tanyerokat, evoeszkozoket veszunk amiket csak ki kell dobni kaja utan. Mosni mos a mosogep, teregetni kell csak meg hajtogatni. A szomszed egyetemista lany pddig atjon es kitakarit pozom penzert. Csak tenyleg a mindennapjainkat nem latom, mert eddig itthon voltunk most meg mas lesz. Nem hiszem, hogy o beteg lesz mi szamtalanszor voltunk betegek es nem kapta el..
2018. jan. 26. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ennyire rágörcsölnöd. A műanyag evőeszközös rész teljesen felesleges és környezetszennyező. Ha nem vagytok egész nap otthon, nem lesz annyi takarítanivaló.

Én ősszel kezdtem dolgozni, mosó- és mosogatógépbe pakolgatni nem nagy kunszt, a gyerek a bölcsiben eszik, nem főzök hétköznapokon. Max estére valami meleget, ha ahhoz van kedvünk. Szerdánként porszívózok egyet, ezen kívül minden más megy hétvégén, de akkor sem szoktam beleszakadni. :) Felmosok, fürdőt, wc-t kitakarítom, portörlés és porszívózás, meg a többi eseti jellegű dolog. Ennyi.

2018. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor már inkább mosogatógépet vegyetek, mint műanyag evőeszközt, tányért. Iszonyat nagy környezetszennyezés lenne.

Nyugi, sok nő (köztük én is) megoldja a munka+gyerek kombinációt, valamit ott az apa is, tehát ketten vagytok 1 gyerekre.

Nálunk 2 gyerek van és még mosogatni is van időm :))

2018. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az tervbe van, de csak oktoberben lesz ra keret. Akkor vesszuk meg az uj konyhaszekrenyt es olyat nezunk amibe epitheto be mosogatogep.
2018. jan. 26. 18:21
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekunk a rendeles azert nem jo, mert ferjem ket naponta pihenos tehat nem tudunk minden nap rendelni, a rendeles meg fozes az sok penzt elvisz. Szerintem tenyleg ugy fogom csinalni, hogy vasarnap megfozok egesz hetre es van mit enni. Mert szinte barmi fagyaszthato. Pl husleves, porkolt.. Oke akkor a muanyag tanyert elnapolom.
2018. jan. 26. 18:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem degradálom le az életed, nem azért írom, de b-szki arany életed van a gyerek mellett. Szerintem simán meg fogsz birkózni a mindennapokkal. Szerencsés vagy, hogy 2 utcára bölcsi, hogy 6 órába felvettek és hogy hoz-viszi a férjed.
2018. jan. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!