Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy csináljátok, nektek...

Ti hogy csináljátok, nektek hogy van időtök gyereket nevelni? Úgy értem hogy munka, hobbi, edzés, barátok mellett.

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Rossz a sorrend. Először nevelek gyereket, és a maradék időben van hobbi és sport. A munka nyilvan azalatt van amikor ő oviban/suliban van.


A sport, hobbi pedig heti 1-2 alkalommal siman belefér amig a gyerekek apukajukkal játszanak vagy alszanak, vagy nagyival vannak. Nem atomfizika :)

2018. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az elsővel.

Arra van időm, amire igazán szeretném, hogy legyen. Gyereket pedig nagyon szeretnék nevelni, hiszen nem Ő/Ők kopogtattak, mi akartuk Őket, és a legnagyobb vágyam mindenben a legjobbat adni Nekik.

Tehát a gyerekeim az elsők. Ha Ők rendben vannak, akkor osztom föl a maradék időmet minden egyéb dolog között.

A barátaink is hasonló szellemiségben nevelik a gyerekeiket, tehát ott is a gyerek az első, és ha mindenki elégedett, egészséges, kipihent, összejövünk és játszunk, beszélgetünk egy nagyot, vagy a játszóházban jövünk össze, és amíg a gyerekek kitombolják magukat, mi beszélgetünk. A barátnőimmel szoktam havi egyszer beülni valahová, addig a férjem van a gyerkőcökkel.

A sportot megpróbálom megoldani a gyerekek mellett, terembe nem járok, hanem otthon sportolok mikor mit. A gyerekek fürdésideje erre pont jó alkalom, vagy ha nem jön össze, az elalvásuk után. De akkor sem dőlök a kardomba, ha egy-egy este nem sikerül beilleszteni az időmbe.

A munkámat akkor végzem, amikor a gyermekeim oviban, bölcsiben vannak.

Miutén kihozom Őket, maximálisan az Övék vagyok, én is készülök arra, hogy tartalmasan, energikusan Velük tölthessem azt a pár órát lefekvésig.

Szval elsősorban nevelem Őket, beleadok tényleg apait-anyait, aztán jön a többi (számomra egyébként mellékes) tényező, amivel megpróbálok foglalkozni.

2018. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Úgy, hogy először gyereket nevelünk, eltérő időpontban járunk el heti 2x 1 órát edzeni, a barátok meg... amikor van rá időnk.

Rossz a sorrended. De szerintem azért, mert nincs gyereked.

2018. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és ovis, mi pedig dolgozunk.
2018. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Elso helyen termeszetesen a harom gyerek all. Mellettuk a munka, baratno ritkan. Hobbi szinten kedvkerdes. Megvagyok nelkule is.

Neha egy mozi, seta.

2018. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon rossz a sorrend. Nem a gyereknevelésre jut idő más mellett, hanem a gyereknevelés mellett jut idő másra. A gyerek ès a munka az első, a többire annyi idő jut, amennyi sikerül (nekem hètköznap szinte semmi).
2018. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Munka mellett (előtt-után). Hobbi, edzés, barátok helyett.

A gyerek az első, máshogy értelme sincs, különben meggyűlölöd, ha nem jut időd arra, amit szeretnél.

A hobbim nem idóigényes és abszolút gyerek kompatibilis (olvasás, esti filmezés).

Az edzés nem érdekel, nem vagyok sportember. A súlyomat tartom, nem zabálok és eleget rohanok a gyerek után (2,5 éves energiabomba).

A barátok... a férjem a legjobb barátom.

2018. febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%
Hol látsz te nevelt gyereket... csak úgy vannak, anyuka meg se nem hobbit űz, se nem sportol, csak döglődik a sorozatok meg a net előtt.
2018. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

A hobbijaimnak nem hódolok minden nap, első a gyerkőc és a háztartás. Tornázni itthon szoktam, azt is együtt toljuk a kicsivel, jó móka :) Nagyon megszerettem a sportolast, úgyhogy ha van valamilyen nagyobb sportrendezvény, akkor arra elmegyek, egyébként meg mondjuk szívesen olvasok, ezt akkor teszem, ha a kislányom már alszik és nekem még nem csukódnak a szemeim. A barátaim is dolgoznak, így jó, ha egy hónapban egyszer össze tudunk ülni egy-két órára. Ilyenkor apa van itthon a gyerekkel.

Ezt a kérdést mintha egy tini tette volna fel, akinek a haverok-buli-Fanta teszi ki az életét, és nem érti, a felnőttek ebbe hogy szuszakolják bele a gyereket 😂

2018. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen, én is először gyereket nevelek. Ő az első. Ha evett, tiszta a pelus, nem szomjas, nem álmos, akkor jöhet minden más - ne adj isten elvan magában. Ha elvan magában (ritka pillanatok egyike), akkor vezetem a háztartást és a főzést. Persze van olyan, hogy szarok az egészre és a férjemmel foglalkozom. Mint ma is. Ezt nem arra értem, hogy a mocsok közepén ülünk, de az a pár db tányért később is el tudom mosogatni. Nekem 6 után alszik a gyerek reggelig, akkor tornázok (egy héten 3x) és tanulok (minden nap). Nekem sokat segít anyukám is. Egy héten 3x 3 órát vele van a gyerkőc amíg esti iskolában vagyok. Kutyámra a napi szintű levegőzések alkalmával foglalkozunk, illetve a sport nálam az, hogy járok vele esténként futni. Hobbim nekem nincs. De viszont szoktunk esténként filmet nézni a férjemmel, az is együtt töltött idő. Egyedül olvasni nem jut energiám a tankönyveken kívül.
2018. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!