Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a tacskómmal?

Mit csináljak a tacskómmal?

Figyelt kérdés

Nem tudom már mit csináljak vele. Voltunk állatorvosnál, felírt gyógyszereket amiket napi szinten 2x kell adnom neki. Ezt ma már meg is tettem, de sajnos ma nem vált be.

Amikor nem épp a gyógyszerek hatásátol van jól akkolr össze van görnyedve, merevek az izmai, alig tud mozogni. Leülni sem tud mert egyből nyüszít mert fáj neki. Ilyenkor mit tudok csinálni? A gyógyszerek már lassan másfél órája benne vannak de nem használ. Nagyon sajnálom mert le sem tud ülni.



2018. júl. 6. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos másik orvos esetleg, jó meghallgatni más véleményt is.

A legrosszabb ha öreg vagy nagyon szenved sajnos az altatás, mert te sem akarod, hogy szenvedjen.

2018. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baja a tacsinak? Mire adott az orvos gyógyszert?

Csak nem porckorong sérve van?

2018. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta tacskóbénulása van. Egyébként nem mondanám túl öregnek, 6-7 éves kislány. Az orvos azt mondta hogy nagyon jó bőrben van ezt leszámítva.
2018. júl. 6. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit utána néztem és ezt találtam.


"A kutyának mindenekelőtt nyugalomra és melegre van szüksége. Ugyanakkor nagyon fontos a fájdalom csillapítása, melyre Algopyrint vagy Rheopyrint adhatunk. Ugyancsak jó hatású a vitaminkészítmények (B1, B12) adagolása. A vény nélkül kapható LAVET készítmények jó ízűek és többféle vitamint is tartalmaznak.

A vizeletürítés zavara esetén gondoskodni kell a hólyag kiürítéséről. Legegyszerűbb módja, ha a vizeléshez kivezetett kutya hasa alá 3-4 ujjnyi széles szalagot húzunk és annak segítségével sétáltatjuk. Sikertelenség esetén a hólyagot a hasfalon át addig kell nyomni kézzel, amíg megindul a vizeletürítés. A bélsárürítés elősegítése céljából 3-4 naponként beöntést adunk a betegnek.

A mozgást különösen az első 2-3 hétben kell korlátozni és a minimálisra csökkenteni. Arra különösen legyünk figyelemmel, hogy az állatot lépcsőn semmiképpen sem jártassuk vagy akár ölbe ugrásra sem késztessük.

A beteg állat csak könnyen emészthető eleséget kaphat. Csontot semmi esetre sem szabad adni a kutyának.

Javasolják a heveny tünetek megszűnte után az elváltozott részek masszírozását sósborszesszel, mások azok meleg vízben fürösztését ajánlják.

És mit tesz az állatorvos? Kortizon-készítményeket, szükség esetén antibiotikumot ad, súlyos esetben pedig esetleg a műtéti megoldást javasolja.


A gyógyulás legtöbbször hosszadalmas, ami nagy türelmet igényel."


Remélem segít valamennyit a helyzeten. Mihamarabbi gyógyulást a kis tacsinak. :) :'(

2018. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A mi tacsinknak is ugyan ez volt a problémája. Ez sajnos egy jellegzetes betegsége a fajtának.

Elvittük állatorvoshoz, megvizsgálta, megnézte a mozgását, testhőt mért stb...

Adott azt hiszem 3 fajta gyógyszert (rendes gyógyszertárban beszerezhetőt, semmi speckó) amit adagoltunk egy hónapig, de tájékoztatott, hogy 10-ből 8-kutyánál válik be. Azt tanácsolta, hogy csökkentsük az ételadagot, hogy a pici lábaira kisebb súly kerüljön, mozoghat, de ne erőltesse meg magát, és fontos neki a meleg hogy az izületei ne fázzanak. Nekünk bevállt, remélem tudtam segíteni.

2020. okt. 7. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!