Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennének a helyedben?

Mit tennének a helyedben?

Figyelt kérdés
Párommal 10 éve vagyunk együtt.Az elejétől fogva tudtam, hogy nem vallásos viszont én a magam módján hiszek.Szeretnem megkereszteltetni a közös gyermekünket,de szeretném ha ott lenne ő is.Viszont nagyon makacs és hajthatatlan.Szerintetek milyen érveket volna célszerű felhozni neki? Vagy csak fogadjam el hogy ilyen és legyen meg a keresztelő nélküle?
2018. júl. 12. 22:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem beszeld meg vele, hogy nem az elvein es a szemleleten akarsz valtoztatni, azt teljes mertekben elfogadod es tamogatod benne. De probalja megerteni hogy neked nagyon fontos ez az esemeny es neked borzasztoan fajna, hogyha o nem allna melleted ezen a napon.

A legfontosabb hogy ne nyomulj, ne legyel eroszakos es akaratos mert akkor a pasik csak megjobban megmakacsoljak magukat es akkor jon az "azert se adom be a derekam" dolog.

Mellesleg ha egyaltalan nem megy bele a dologba en letennek a keresztelorol a te helyedben. Bele gondoltal abba hogy ott allsz a templomba te meg a gyerek es annyi? Mert a keresztelo rolatok es foleg a gyerekrol kell szoljon es nem a rokonoknak es a baratoknak. Nem egy csaladkent vagytok ott, egysegesen, akkor mi ertelme? Szerintem egyaltalan semmi!

2018. júl. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A névadó nem jó alternatíva? "Keresztszülők" ott is vannak. Korábban pedig jól írták: ha hiszel, akkor úgyis látják "odafönt", amit látni kell.
2018. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

4


Szerintem nem gáz.Abban már megegyeztünk, hogy én meg igen, mert nekem fontos.Megérti csak ott lenni nem szeretne.

2018. júl. 13. 10:02
 14/19 A kérdező kommentje:

5


Attól ő még normálisan él,nem öl embert és nem gázol át másokon nem lop,csal,hazudik.Semmivel nem másabb vele élni a 21században mint mondjuk egy katolikus pasival aki amúgy a fél discón már átment stb..stb..

Sajnos ilyenekkel, hogy utazást eldönthet nem lehet befolyásolni, óvoda meg egy van. Viszont értem mit mondasz megpróbálok majd kitalálni valamit ami érdekli:)

2018. júl. 13. 10:06
 15/19 A kérdező kommentje:

6


Mi is megbeszéltük, én a vallásos neveléshez ragaszkodom keresztelőhöz ,elsőáldozáshoz és bérmálkozáshoz ő meg ahhoz, hogy templomba majd max hűsölni jár az ember.

Egyetért azzal, hogy semmi rosszat nem tanul csak épp ő maga attól még nem érzi ennek a fontosságát.Nyilván mert nem így nevelték.

2018. júl. 13. 10:10
 16/19 A kérdező kommentje:

7


Erről a névadóról még nem hallottam, utána olvasok köszönöm.

2018. júl. 13. 10:11
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit jarsz templomba? Mi az a magad modjan hiszel?


En a ferjem akarata ellenere nem kereszteltetnek. Nagyon visszatetszo ez az egesz.


Tipikusan az a helyzet, hogy megvarnam, a gyerek mit akar.

2018. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

8


A magam módján hiszek nálam egyenlő azzal, hogy gyakorlom a hitem,de nem szaladok világgá attól ha valaki mellettem káromkodni, nem tartom magam elé a keresztet mert lombikkal születnek gyerekek és azt gondolom a vallásomra ráférne egy alapos újítás, mert a 21 század már egész más világ mint a keresztes háborúk idején volt.Es nem nincs vita,veszekedés ez miatt köztünk, tehát nem befolyásolja a napjainkat.En szültem neki,mert őt szerettem meg nem a katolikus Jozsit,Pityut vagy akárki mást.Az ismerőseim sem vallási hovatartozás alapján valogatom.

Nem azt mondja, hogy ne kereszteltessem, hanem bejonni nem akar.

És ne úgy képzeld hogy épp uvoltozve,asztalt borogatva veszekedés zajlik nálunk erről a témáról,mert nem.O tiszteli az én néztem én meg az övét csak ebben nincs egyikünk részéről sem kompromisszum😂

2018. júl. 13. 10:29
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem eleg nagy kompromisszum a reszerol, hogy engedi, hogy megkereszteltetsd, en nem eroltetnem, hogy ott is legyen. Gondolj bele, milyen lehet neki belepni egy templomba, ha ennyire nem akarja, hogy meg el sem akar jonni. Nalunk a ferjem a keresztelest keresztnek gondolja.. nem akarja, hogy egy olyan vallas keresztjet cipelje a gyermekunk anelkul, hogy tudatosan dontene rola, szeretne megvarni, hogy a gyerek eleg nagy legyen, hogy el tudja donteni, meg akar-e keresztelkedni (ferjem bermalt is anno csaladi nyomasra, utalt templomba jarni gyerekkent, en reformatus vagyok, es mi nem jartunk templomba, de nagymamamtol kaptam nemi vallasos nevelest, illetve a suliban is jartam hittanra). Szerettem volna megkereszteltetni a gyerekunket, de vegul elfogadtam a ferjem megkozeliteset. Egy vallalsos, templomba jaro embernek ezt nehez lehet megemeszteni, hogy o egy ilyen fontos esemenyen nem vesz reszt, de valoban tudtad, mit valllalsz, es szerintem nagy engedmeny a reszerol, hogy belement abba, hogy te vallalasosan nevelhetsd. Abszolut ertheto a reszerol, hogy kihagyna.
2018. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!