Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek kötelességem-e,...

Szerintetek kötelességem-e, vagy elvárható-e tőlem és édesanyámtól a keresztfiam gyakorlatilag egész napos felügyelete?

Figyelt kérdés
A keresztfiam 2.5 éves és nem marad meg a bölcsiben, a nagyszülők meg nem vállalták a felügyeletét. 3 hónapig kellene rá vigyázni, amíg a szülei dolgoznak. Én pszichés beteg vagyok, 4 órában dolgozom, de valamennyi szabadidőm van. Viszont szükségem van a mindennapi pihenésre,emellett főznöm, mosnom kell mindennap. Fizikai munkát végzek és alvászavarom van, rendkívül fáradt vagyok napközben. Anyukám is szóba került, mint aki vigyázhatna a gyerekre, de ő 77 éves és agydaganata van, pihenésre lenne szüksége, hogy ne nőjön a daganata. Régebben mondtuk, hogy néha segítünk ha kell, egyszer-kétszer vigyázni a gyerekre, de most mindennap kellene hétközben. A keresztfiam egyébként a volt férjem unokaöccse, tehát nem is vérrokonom, de én vagyok az első keresztanyja. Elvárható-e tőlem és anyukámtól, hogy gyakorlatilag minden szabadidőnket a gyerekre áldozzuk? Én hétvégén mindig dolgozom, mert olyan a munkahelyem, tehát semmi pihenőnapom nem lenne. Segítsetek, mi a véleményetek?

2018. júl. 23. 19:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Azt írod, pszichés beteg vagy. A te és anyukád egészsége sokkal fontosabb kell legyen, mint a kisfiú ellenérzése a bölcsivel szemben. Vagy elfogadtatják a gyerekkel a bölcsit, vagy fizessék a bébiszittert.

Semmiképpen ne vállaljátok! Ha a szülők megharagszanak, az az ő bajuk.

2018. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem, igazából ez semmilyen rokontól nem várható el. Eszembe se jutna ilyet kérni a fiam leresztanyjától.
2018. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Dehogy varhato el...en egyik nyaron ugy jartam hogy unokatesom gyereke akkor.kb volt vagy.kilenc eves aztan.eljottek hozzak a nagymaajaval latogatoba...a kiscsaj.meg minden naq jonni.akart utana kb ez ment egy hetig ha.nem tovabb...aztan elbujtam hogy nem vagyok otthon es leszokott rolam vagy harom naq utan. En mar.felnott voltam es egy.kilenc.eves azert konnyeb eset mint egy ket es feleves...azzal meg foglalkozni.kell tobbet. Nincs el maganak.feltetlenul. mondd meg hogy sajnos nem tudjatok vallalni ...hivatkozz egeszsegugyi okokra vagy barmire. Harom honapig nehogymar bevallaljegy.lenyegeben.idegen.gyereket
2018. júl. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23%

ha az exed unokaöccse, nem is értem, hogyan jössz a képbe.

2,5 éves nem marad meg a bölcsiben -ez mit jelent?


Nade, ha nem csak divatból lett a gyerek megkeresztelve, illetve nem csak úgy "miért ne?" alapon lettél a keresztanyja, akkor igen, tulajdonképpen elvárható, hogy segíts, hiszen kieresztszülőként kötelességeid is vannak, nem csak a titulus jár.

2018. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelessége (főleg ingyen!) elvállalni egy gyereket 3 hónapra úgy, hogy sokkal többet lenne ő a gyerekkel, mint a szülőanyja. NEM véletlen, hogy a nagyszülők nem vállalták!

A keresztanyaság főleg hitbeli nevelést, megerősítést feltételez, a legrosszabb esetben a szülő szerepének átvállalását (haláleset). Itt nincs ilyenről szó, csak egy akaratos, nehezen kezelhető gyerekről, akit a szülőnek kell(ene) nevelnie.

2018. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!