Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél éves kisfiam mindenkitő...

Másfél éves kisfiam mindenkitől fél. Ez még normális?

Figyelt kérdés

Nemcsak az idegenektől. Igazából senkinek nem engedi azt sem, hogy hozzáérjenek rajtam és az apján kívül. A gyerekekkel azért jobban kijön. Sokat járunk társaságba, de a család messze lakik. Most anyósoméknál töltöttünk egy hetet, de senki nem tudott olyan közel kerülni hozzá, hogy ölbe vegye vagy akár megfogja a kezét. Legfeljebb elkokettál azzal akot érdekesnek talál, de ha közelítenek felé, akkor sírva rohan hozzám.

Egyébként egy nagyon okos, tündéri baba. Már próbál beszélgetni. De hogyan tudnék neki segíteni?



2018. júl. 25. 12:28
 1/2 A kérdező kommentje:
De talán jól is van még ez így. Nem közösködik akárkivel. A figyelmét ki kell érdemelni ;)
2018. júl. 25. 14:36
 2/2 anonim ***** válasza:
Arra sajnos nem tudok válaszolni, hogy jó-e ez így, de nem véletlenül szokták mondani, hogy nincs két egyforma gyerek az én 11 hós fiam pont az ellentéte. Kb. kimaradt nála a szeparációs szorongás, mindenkire mosolyog, néha már visongat, ha az ismeretlen, akit kinézett magának, nem veszi észre. A múltkor, a strandon meglepően messze ment tőlem, persze folyamatosan figyeltem, és egy odegen nénihez odament játszani. Szokták mondani, hogy a gyerkőc átveszi a szüleitől az érzéseiket. Te nem érzed magadat negatívnak, elutasítónak a világgal szemben? - nem biztos, hogy ezek a legjobb szavak, de a távolság tartásra gondoltam.
2018. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!