Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális alkatú illetve...

Normális alkatú illetve túlsúlyos gyerekekről kérdeznék . Leírnátok egy egy napi étkezeseteket? Gyermekeim túlsúlyosak, többi lent

Figyelt kérdés
2 fiam van ,mindketten túlsúlyosak Én úgy érzem nem esznek sokat de kíváncsi volnék nálatok mennyit esznek a gyerekek. Leírások részletesen ?6 és 11 évesek.
2018. júl. 19. 20:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Pedig nyilván több kalóriát visznek be.

Fiam reggelire 1 vagy 2 dél szelet tk. kenyér. Ebéd az oviban van, de egészséges kaját kapnak. 1 tányér főzelék vagy hús körettel. Uzsonna tk pékáru valamivel. Vacsi hús és badmati vagy tk kenyérből szendvics vagy 1-2kukorica. Ja és délrlőtt egy kis gyümi.

2018. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
10%

Az én fiam normál alkatú, 4 éves, 11 kiló és 109 centi.


Mai étkezése: 2 deci frissen facsart alma-narancs-répalé, fél szelet kenyér, egy virsli, egy paradicsom


Tízórai: fél banán, fél alma


ebéd: fél tányér zöldségleves, 1 szedőkanál főzelék egy fasírttal


uzsonna:3 darab barackos fornetti


vacsora: 1 pohár gyümölcsjoghurt fél kiflivel

2018. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nasi sosincs ?Nálunk mindennap egy de az túró Rudi vagy egy fagyi.Ezen kívül hasonló.De akkor nyilván ezt is elhagyjuk
2018. júl. 19. 20:21
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
4 éves, 11 kg mióta normál?...
2018. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
58%

Milyen sulyu,magassagu a ket gyereked?

Mikor mennyit,mit esznek es mit nassolnak?

Nekem 2,9 es 11 eves fiam van.a nagyfiam magas es vekony,a kozepso atlagos,a kicsi pedig aranyos de joval nagyobb mint a kortarsai(15,5kilo es 98cm).a nagyokrol pontos sulyt,magassagot nem tudok igy hirtelen.

Nagyon valogatosak,a kicsi mai etkezese:

-reggeli kakao 7 orakor

-9 korul ropogtatott egy kis muzlit szarazon,utana ivott 1,5deci 50%os oszilevet.

-delben evett egy tanyer levest,melle fel szelet kenyeret

-3korul evett egy szelet turos lepenyt(hazit)

-6 kor evett egy langost sajttal es tejfollel(a balatoni langos kb harmadat meretben)

-8 kor kakao es mar alszik.

Sima lisztet hasznalok,sima cukrot,etolajat szoval semmi extra manapsag divatos egeszseges dolgot nem hasznalok,eszunk.

A 9 es 11 evesem ilyeneket eszik alt.

Reggel muzli(tejjel)egy normal muzlistalnyit.

Mondjuk ha a kedvenc van ebedre(fasirt)abbol a nagy megeszik 7-8 darabot,a kozepso 5-6 ot(nem tul nagy fasirtok,olyan atlag kozepes meretuek)

Delelott esznek egy banant,dinnyet,epret,szolot mikor minek van szezonja.gyumolcsot szerencsere ok megeszik.a kicsi jelenleg epp egyaltalan bem hajlando gyumolcsot enni.

Delutan szoktak pudingot,joghurtot,kremturot enni.egy szelet gofrival,kiflivel,kalaccsal ilyesmiket.

Vacsira virsli,tojas,szendvics es hasonlok.esetleg az ebedbol esznek ujra.

Nem igazan izgulom tul,mert en is ugyan ilyen voltam.alig ettem meg nehany dolgot.aztan ahogy korosodtam ugy kezdtem el a nemszeretem kajakat is megfozni,es erdekes mod azota megeszek szinte mindent.

Ok is kapnak nasit.egy zacsko chipset elfelezek,vagy egy popcornt,krekert,mogyit.csokit is esznek,neha egy egesz tablaval/gyerek(a nagyok)

Atlag heti 2 nap van valami sos nasi este lefekveskor,vagy delutan.

Es hat amikor a mamaknal vannak,de arrol en azt hiszem jobb ha nem is tudok...

2018. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1-2alkalommal van. De ha elhízott lenne, akkor az is csak valami cukormentes lenne.
2018. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%
109 centihez meg végképp nem normális, inkább alultáplált...
2018. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mennyit mozognak? Én valószínűleg azért híztam el gyerekként, mert asztmás voltam, és ez elvette a kedvem a mozgástól.


A napi egy túró rudi vagy egy fagyi bizony sok, ha ezen kívül is tartalmaz cukrot a gyerekek étrendje (lekváros/nutellás kenyér, kalács, gyümölcsleves, puding, tejbegríz, néhányan a borsófőzeléket is cukrozzák). Az ajánlott napi "szabad" cukormennyiség a bevitt kalóriák legfeljebb 10%-a, de még jobb, ha csak 5%. Ez a WHO ajánlása. Szabad cukornak számít minden hozzáadott cukor, valamint a gyümölcslevekben levő cukor (a gyümölcsben a tejben levő nem, a WHO ajánlás szerint).


De nagyon ügyesen csináld az étrendváltoztatást, nehogy az legyen a vége, hogy amint kikerülnek a hatalmad alól (akár táborba mennek, akár felnőnek) rögtön elkezdjék tolni magukba a vágyott és érzéseik szerint "jogtalanul" elvont édességmennyiséget.

2018. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
155 cm és 60 kg illetve 125 cm és 30 kiló. Reggel egy kifli vaj sonka.Ovi suli az amit kapnak de a nagy nagyon válogatós ,van hogy 3 kanál levest eszik csak.ha nem ovi suli akkor tízórai mondjuk egy rudi majd ebéd pl.husleves,1 szelet hús krumplival. Sajnos a zöldséget nem igazán szeretik.Majd du pl egy fagyi 6 fele egy szendvics vagy banán.Kb így alakul egy nap
2018. júl. 19. 20:53
 10/37 A kérdező kommentje:
Müzli kakaó üdítő nutella már rég tabu
2018. júl. 19. 21:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!