Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan segithetnék a lányomnak?

Hogyan segithetnék a lányomnak?

Figyelt kérdés
Nehéz volt a terhessége,szinte minden éjszakát végighányt, nehéz volt a szülése is. Most viszont úgy érzem, nem foglalkozik a picivel, ahogy kellene. Megszoptatja, de érzelmek nélkül, sirását nem tudja elviselni, lepasszolja vagy a baba apjának, vagy nekem. Olyanokat mond, hogy "elmennék innen a fenébe", meg "nem nekem való ez", közben meg rengeteget sir. Pedig nagyon várta a babát, a szüntelen rosszullétek ellenére mindig beszélt hozzá, meg örömmel követte mozdulatait, vásárolt, mosott, vasalt.... Tudom, hogy szereti a kicsit, de valami baj lehet a lelkivilágával. Próbálom nyugtatni, de nehéz...
2018. júl. 25. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szülés utáni depressziója lehet. Érdemes lenne pszichológus segítségét kérni.
2018. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ide pszichologus kell de ha nem javul tőle rövid időn belül akkor pszichiáter. Van amikor csak a gyógyszer segít. Tapasztalatból mondom :( kitartás!
2018. júl. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy, ez tipikus szülés utáni depresszió, szakember (pszichológus) tud segíteni. Abban tudsz segíteni, hogy elvonszolod pszichológushoz.
2018. júl. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülés utáni depresszió, nekem is volt, azoknál gyakoribb akiknek rossz volt a terhessége, én is végig hánytam, lehet, hogy van összefüggés, én végül egyszerűen nem tudtam pszichiáterhez jutni és egy idő után, hónapok után jobb lett.
2018. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor szült?

A depresszió szinte biztos. De azt is jó tudni, hogy sok esetben a baba iránti mély szeretet nem azonnal alakul ki, hanem idővel, az együtt töltött idő, a testközel során. Én kb. 6-8 hét utàn éreztem azt az igazi "úristen, mennyire lehet szeretni"-t. És ez is teljesen természetes. Ahogy az is, ha az első gyerekkel àtél az anya egyfajta csalódást, mert az első hetek bizony nagyon nem olyanok, mint egy lányregény. A természet pedig úgy alkotta ezt meg, hogy a saját babàd sírása a te fülednek a legidegesítőbb frekvencia. Idegen baba sírását könnyebb elviselni, mert kevèsbé bántja a füled. Nem vicc, pár hete olvastam erről. Semmi más célja nincs, minthogy a szülőpár bármit megtegyen, csak hogy abbahagyja. ;) Ha kellemes zene lenne, elhallgatnánk egész nap.

Erről is beszélgethetsz vele. Ilyenkor szerintem nincs rosszabb, mint amikor szaranyának érzed magad pár nappal a szülés után, mert nem azt érzed, amit vártál, és még a környezeted is azt nyomja, hogy ájult boldognak kéne lenned, aki mosolyogva szoptat, imádja még a kakiját is a babócának, és minden púder illatú. Hát nem. Az első 3 hónap az első gyerekkel életem legkeményebb szakasza volt. A második és harmadik gyerekkel azért volt könnyebb, mert màr tudtam, hogy mi vár, és nem voltak illúzióim. És nagyon messzire elhajtottam azokat a kedves rokonokat, akik szerint valamit rosszul csinálok.

2018. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szules utani depresszio mint azt ahogy a tobbiek is irtak, el kell vinni egy pszichologushoz.
2018. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez szules utani depresszio, valami felrement a szulesnel, vagy nem kaphatta meg azonnal a kicsit, vagy csak szimplan a hormonok, az uj elethelyzet, kialvatlansag, testi megprobaltatasok. Erdemes lenne szakemberhez fordulnia, vagy nagyon jo az Emma-vonal, ingyenesen hivhato, pont az ilyen esetekkel foglalkoznak.
2018. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A pici tiz napos, és a lányom nem egyszer kijelentette, hogy nem jó anya, mert nem tudja úgy szeretni és élvezni a gyerekét, ahogy kellene. Igyekszem mellette állni és nyugtatni, hogy ez csak a kezdetben ilyen és ezek az érzések természetesek a kimeritő terhesség és szülés után valamint a vállára nehezedő új feladatok hatására. Bizom benne, hogy néhány hét múlva rendeződnek érzései.
2018. júl. 26. 14:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne várjatok! A kórházban ahol szült érdeklődjetek, van-e pszichológus és ha ők nem tudnak segíteni ballagjatok el a területi ideggondozóba. Ha van számotokra elérhető Korai Fejlesztő, ott is lehet érdeklődni, hátha tudnak elérhető szakembert.

A szülés utáni depressziót nem szabad hetekig aszalni. Rosszabodhat is a helyzet, ne adj' Isten pszichózisig is mélyülhet, ami már életveszélyes állapot a kismamára és a babára nézve is. Nem elég a kedves biztatás, melléállás. Persze nagyon fontos, de nem helyettesíti a szakellátást.

Ráadásul a depressziós anya nem képes megfelelő kapcsolatot kialalkítani a kisbabával, ami megalapozza a baba különböző problémáit. Táplálási nehézségek, alvásproblémák léphetnek fel, amitől aztán az anyának még rosszabb a lelkiismerete és kész az ördögi kör.

2018. júl. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vagy csak rájött, hogy a gyerek rohadtul nem móka és kacagás, sokkal inkább állandó nyűg.


Kellemetlen, illik erről terhesség LEŐTT tájékozódni és NEM cukrorszirupos oldalakról, amik csak a habos-babos fost írják nulla realitással :)


Velem is próbálták megetetni, a "szuper a gyerek, életed értelme és egy csoda, minden perc boldogság" bullshitet.

Ja, mondja ezt az, aki kócos, hónapok óta nem alszik, fáradt, táskák lógnak a szeme alatt, szex alig, és folyamatosan fáj a melle a szoptatástól.


Vicces... :)

2018. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!