Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki felvette a...

Van olyan aki felvette a CSOK-ot de már megbánta?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy kiderült valami ami elkerülte a figyelmét vagy már nem biztos benne, hogy tartani tudja a feltételeket, ilyesmi.
2018. júl. 29. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Át kell gondolni előre, és akkor nincs mit megbánni. Mi akkor vettük fel 2 gyerekre, amikor a másodikat vártam, az álomházra, amiben a tervezett gyerekszámmal (4) elférünk majd, jó helyen van, jó ovi, jó suli, stb. Nincs mit megbánni, csak kaptunk egy ajándékot és cserébe nem költözhetünk el 10 évig, amit amúgy sem akarnánk.


Ami szerintem fontos, hogy lutrira ne vállaljatok be több gyereket, mint amennyi van, mert bármi közbejöhet és akkor szívtok.

2018. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy első írja. Mi is 2 gyerekre vállaltuk, pedig egy 3. is tervben lenne de nem szeretünk túl messzire ígérni.

Átgondoltan kell belemenni, nem egy fél röpi csapatnyi gyerekre. Akkor nem lesz stressz hogy mi van ha nem jön össze.

2018. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Barátnőmék építkezni akartak, felvették 3 gyerekre, úgy, hogy egy volt meg. Mikor a másodikkal terhes volt, már pedzegette a férjének, hogy lehet inkább vissza kéne azt fizetni, mert marhára nem akar többet szülni. Egyelőre a kicsi fél éves, nem tudom, mi a terv, régebben voltunk jóban, ma már nagyon felületesen tartjuk a kapcsolatot. De már elmúlt 36 éves, és iszonyat nyűgnek élte meg mindkét viszonylag problémamentes terhességét, szóval nem tudom. Vagy szül a pénzért, vagy visszaperkálják (amúgy milliomosok, meg tudnák tenni, hogy visszafizetik, kérdés, hogy a férj akarja-e).

Nekünk úton van a második babánk, a következő 2-3 évben szeretnénk házat venni. Nézelődünk már most is, de nem sietünk, kivárjuk az igazit, ha jövő héten jön, jó, ha 2 év múlva, az is jó. Így mi is fel fogjuk venni 2 gyerekre, nem érzem, hogy nagy kockázat lenne benne. Költözni 10 éven belül nem szeretnénk, hacsak nem történik valami extra rendkívüli.

2018. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Én alairtam háromra, úgy hogy egy volt. Most kettő van, és erősen gondolkodunk, hogy visszafizessuk, mert a kettővel is nehéz, főleg úgy, hogy a kedves férjem szarik rá. A másodikat amúgy nem bántam meg, imádom.
2018. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Azzal egészíteném ki a fentieket, h az ügyintézőtől is függ, mennyire megy simán. Fura, de így van. Többektől hallottam, h mindenbe belekötöttek, meg aki kiment megnézni, az ilyenbe, h egy ajtót áttettek másik falra a tervrajzhoz képest. Meg h alig akarták kifizetni, húzták az időt,egyszóval nagyon megnehezítették a folyamatot.

Mi 3 gyerekre vettük fel mikor már kettő volt és terhes voltam a harmadikkal, az iroda ahol intéztük messze volt, nem tudom hogy találta a párom de megérte, mert minden simán ment, pedig izgultam pont amiatt amiket hallottam ismerősöktől.

2018. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Bocsi az offért, de visszafizetni sem olyan egyszerű, mert mindet kamatostól kell, ráadásul nem is kicsivel ha jól tudom.

Mi is gondolkodunk benne csak én a 10 évnyi egyhelyben maradástól félek. Mert mi van ha mégis el szeretnénk költözni később pl.gyerekek iskolába járás miatt.

2018. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nehéz ügy tud lenni úgy látom, nekem két eset akadt a környezetemben ami elbizonytalanított. A tőlünk vásárló család megkapta mégsem vették végül igénybe az adásvételnél, de nem firtathattam miért, mégis csak idegenek, mi közöm hozzá. Egy másik pár akit ismerünk meg szétmentek, de hivatalosan nem mehetnek szét a CSOK miatt, ez sem lehet könnyű helyzet egyáltalán.
2018. júl. 30. 11:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Akik szétmennek azoknak vissza kell fizetni a hitelt? A visszafizetés hogy működik?
2018. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A jegybanki alapkamat ötszörösével kell visszaadni ha jól tudom, akik szétmennek lehet nem kell visszafizetni ha továbbra is fenntartják a lakást csak az egyik fél fedél nélkül maradhat így ha nem elég gazdag a család, a másik félnek meg egyedül kell fenntartania akkor az 5 főre vett lakást. Nagyon sokan mennek szét manapság és nagyon kevés aki nem akar osztozni az ingatlanon hanem mindent ott hagy a másiknak.
2018. júl. 30. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!