Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megengedték, hogy kicsit...

Megengedték, hogy kicsit ismerkedjetek a babával, mielőtt végleges a név?

Figyelt kérdés
Felénk a kórházban még vajúdás közben be kell diktálni a fiú és lány nevet is. Két gyökeresen más jellegű névre sikerült szukitenunk a lányneveket, de szeretnék előtte kicsit ismerkedni vele hogy lássam melyik lenne a jó döntés. Volt erre lehetősége bárkinek itt Magyarországon?
2018. júl. 29. 21:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem lesz lehetőséged a nevén változtatni vagy gondolkozni szülés után. Nálam is előre kértek fiú és lány nevet, pedig tudtuk, hogy lány lesz. Programozott császár volt (orvosi okból, bár ez itt mindegy), és már közvetlenül a műtét után elkezdték az adminisztrációt. A csuklójára és a bokájára is tettek pántot a nevével, aztán hozzám 3 nap múlva jöttek anyakönyvet intézni. Addigra már csak aláírni kellett és minden rögzítve volt a lapon és az addigi kórlapokon is a szüléskor megadott névvel.
2018. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Én ugyan külföldön szültem magánkorházban, de itt fel se merült, hogy meg kelljen mondanom a nevet addig, amíg nem tudtam biztosan. Kérdezték, én meg mondtam, hogy majd akkor döntünk, amikor a kezünkben lesz. Mondták, persze nem probléma, gyakran van ez így. Mondjuk itt az a szokás, hogy onnantól, hogy kibújt a baba nem viszik el pár méterrel távolabb a szülöktöl. Megkaptam a karomba azonnal és onnantól velünk volt folyamatosan. Szóval nincs olyan veszély, hogy összecserélik más babával, ha nincs rajta karperec. Mondjuk ahogy megláttuk rögtön tudtuk, melyik név legyen (csak 1 betü eltérés volt, de ettöl teljesen más a hangzása). Nagyon jól döntöttünk végül.

Nekem ez nagyon fura, hogy úgy látszik a hozzászólások alapján, hogy Magyarországon ezt nem nagyon pártolják. Kicsit meglepödtem, eddig bele se gondoltam, hogy létezhet ilyen, hogy hamarabb meg kelljen mondani a nevet, mint hogy megszületik.

2018. júl. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 12es igen tudom hogy külföldön bevett, sajnos itthon úgy látszik nem. :(
2018. júl. 30. 05:15
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor kérdezték meg,mikor megszületett. Nekem odatették a mellkasomra,közben a szülésznő odalépett a férjemhez,és megkérdezte mi lesz a neve.
2018. júl. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

Ha 9 hónap alatt nem sikerül kiismerned a magzatodat, akkor csecsemőként sem fog menni.


Nincs itthon ezzel semmi gond.

2018. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
78%
15: Te a magzat alvási szokásaiból meg abból, mozog-e nagyon, ha mandarint eszel, következtettél a nevére? Vagy hogy lehet kiismerni egy magzatot?
2018. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálunk néhány hónap terhesség után már tudtuk, higy milyen nevet kell választani. Ismerősi körömben ugyanez volt a tapasztalat.


Ezt érezni kell.

2018. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!